Türkiye genelinde 1741 adet şubesi bulunan Ziraat Bankası, her geçen gün büyümeye devam ediyor! Nitelikli personel arayışı daima olan banka, insan kaynakları servisi üzerinden sürekli personel alım ilanı açıyor. Bu yazımız içerisinde Ziraat Bankası personel alımı ile beraber Ziraat Bankası sınavları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Bankacılık alanı oldukça önemli bir alan olduğundan dolayı personel alımı sınavlar üzerinden yapılıyor. Sınav sistemi ile beraber personel alım detayları;

Ziraat Bankası Personel Alımı

Ziraat bankası sınavları üzerinden başarılı olan personeller, gerekli başvuru şartlarına uyum gösteriyorsa işe alınmaktadırlar. Ziraat Bankası personel alımı konusunda bilinmesi gerekenler;

  • Başvuruda bulunan kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
  • Başvuruda bulunan kişilerin 01.01.1989 ve sonrasında dünyaya gelmek
  • Üniversitelerin 4 yıllık lisans bölümlerinden mezun olmak (lisans bölümlerine denk gelecek bölümlerin de mezuniyeti kabul edilmekte)
  • Yapılacak mülakatlarda başvuruda bulunan kişilerin diploma, öğrenci belgesi kontrollerinin yapıldığını belirtmek isteriz.
  • Ziraat Bankası personel alımı şartları, açılacak pozisyona göre değişiklik göstermektedir.

Ziraat Bankasında Kariyer Yapabilir Miyim?

Bankacılık alanına giriş yapmak isteyen birçok kişi kariyer olanaklarını da merak etmektedir. Eğer yeniliklere hemen uyum gösterebilen, kendini geliştiren bir kişiliğe sahipseniz elbette kariyer yapabilirsiniz. Ancak; En önemlisi yaptığınız işi sevip benimsemenizdir. Eğer yönetici kadrosu içerisinde yer almak istiyorsanız bunun için bankanın kendi içerisinde düzenlenen eğitimlere katılım göstermeniz gerekiyor. Ziraat Bankası, yönetim kadrosunu tamamen kendi yetiştirdiği personellerden oluşturmaya çalışıyor.

Eğitimlerden de bahsedecek olursak; Ziraat Bankası Bankacılık Okulu ile bankacılık alanını bütünü ile tanıyabilirsiniz. 1990 yılında ilk öğrencilerini kabul eden bu okul, banka içerisindeki birçok bölüme yönetici yetiştirmiştir. Ziraat Bankasına giriş yaptığınız öncelikle “İlk Adım Eğitimleri” almanız gerekiyor. Bununla beraber “Kariyer Eğitimleri” ile beraber yükseliş kazanabilmeniz mümkündür.

Ziraat Bankası Sınavları

Ziraat Bankası sınavları üzerinden banka personeli olmak isteyen birçok kişi sürecin nasıl işlediğini de merak ediyor. Şube sayısı her geçen gün daha da artıran banka her alanda çalışacak vasıflı eleman alımı yapıyor. Özellikle 2018 yılı içerisinde yaptığı alımlarla birçok gence kariyer fırsatı sunmuştur. Güncel olarak açık olan pozisyonları Ziraat Bankası İnsan Kaynakları sayfasından ulaşabilirsiniz.  Aktif duyurular bölümünden açık olan pozisyonların hangi şartlar ile doldurulacağı ayrıntılı olarak belirtilmektedir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz