Ziraat Bankası satılık gayrimenkuller; kişilerin Ziraat Bankası’ndan ipotek karşılığı bir hizmet almaları ve sonucunda geri ödeme yapamamaları durumunda, ipotek edilen taşınmazın Ziraat Bankası’na kalması durumunda satılığa çıkartılan gayrimenkullerdir. Her gayrimenkul için bir muhammen bedel belirlenmektedir ve bu bedel üzerinden ilgili gayrimenkuller ihaleye çıkartılmaktadır. İhaleye katılmak isteyen kişilerden ise; bir teklif vermeleri istenmektedir. Kişilerin bu teklifi verebilmeleri için öncelikle bir teminat yatırmaları gereklidir. İhaleye başvuru yapan kişilere; ihaleyi takip edebilmeleri amacı ile bir kullanıcı adı ve şifre, SMS aracılığı ile ulaştırılmaktadır.

Ziraat Bankası Satılık Gayrimenkullerin İhalesine Nasıl Katılınır?

Ziraat Bankası satılık gayrimenkul ihalesine katılabilmek için; öncelikle kişinin ihalesine katılmak istediği gayrimenkul için belirlenen teminat tutarını yatırması gereklidir. Ardından kişinin Ziraat Bankası’nın resmi web sitesinden; teklif mektubunu ve peşin veya taksitli satış şartnamesini doldurması gereklidir. Ardından kişiden; doldurduğu bu belgeleri ihale komisyonuna teslim etmesi beklenmektedir. Kişi bu belgeleri kapalı bir zarfın içerisinde teslim etmelidir ve teslim edebilmek için kendisine verilen süre de ihaleden 1 gün öncesine kadardır.

Ziraat Bankası Satılık Gayrimenkul İhalesine Katılmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ziraat Bankası satılık gayrimenkul ihalesine katılmak için gerekli belgeler şunlardır:

 • İhaleye katılacak olan kişinin nüfus cüzdanı gereklidir.
 • İhaleye katılacak olan kişi eğer tüzel bir kişilik ise; ticaret sicil tasdiknamesi, yetkili olduğuna dair temsili belge ve temsile has kişilerin imza sirkülerini sunmalıdır.
 • Kişinin ihaleye katılabilmek için hazırlaması gereken belgelerin içerisinde; muhammen bedelin yatırıldığına dair dekont bulunmalıdır.

Gayrimenkul Satın Alma Teklif Mektubu Nedir?

Gayrimenkul satın alma teklif mektubu; ihaleye katılmak isteyen kişilerin sundukları teklifleri yazılı olarak belirttikleri bir belgedir. Kişi bu mektubu; Ziraat Bankası Gayrimenkul Satış Komisyonu Başkanlığı’na yazmalıdır. Öncelikle mektubun girişinde; ihalesine katılmak istediği gayrimenkulün ayrıntılı adresini belirtmelidir. Adresin sonrasında; şartnameyi okuyup, ilgili şartları kabul ettiğine dair bir metin yer almaktadır. Ardından kişi peşin satın alma teklifini veya taksitli satın alma teklifini hem sayı ile hem de yazı ile yazmalıdır. En sona ise; adını, soyadını, eğer bir temsilcisi var ise o kişinin adını ve soyadını yazmalıdır. Sonrasında ise imzasını atmalıdır. Bu teklif mektubunun ilgili yere kapalı bir zarf içerisinde ulaştırılması gereklidir.

Ziraat Bankası Satılık Gayrimenkullerin İhaleleri Nasıl Yapılmaktadır?

Ziraat Bankası satılık gayrimenkul ihalelerinin süreci; öncelikle yapılacak olan ihalenin tarihinin ilan edilmesi ile başlatılmaktadır. İlgili ihaleye katılmak isteyen kişilerin; ihalenin saatini, tarihini ve yerini bilmek kendi sorumluluklarındadır. Bu süreci kendilerinin takip etmesi gereklidir. Ardından kişilerin ihalenin yapılacağı tarihte; ihalenin yapılacağı yere gitmeleri gereklidir. Eğer bir vekilleri bulunuyor ise; vekilleri gitmelidir. Pazarlık veya açık artırma usulü ile ihaleler yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Satılık Gayrimenkuller Listesine Nasıl Ulaşılır?

Ziraat Bankası satılık gayrimenkuller listesine ulaşabilmek için izlenmesi gereken yol şu şekildedir:

 • Kişinin öncelikle Ziraat Bankası’nın resmi web sitesine yani; https://www.ziraatbank.com.tr adresine girmesi gereklidir.
 • Ana sayfadan bankamız seçeneğini seçmelidir.
 • Ardından Ziraat’ten Duyurular butonuna tıklamalıdır.
 • Gayrimenkuller seçeneğini seçmelidir.
 • Son olarak satılık gayrimenkuller seçeneğini seçmelidir.
 • Açılan sayfada; satılık gayrimenkuller listelenmektedir. İlgili gayrimenkullerin ihale numaraları, bulundukları il, bulundukları ilçe, gayrimenkulün tipi, alanının ne kadar olduğu ve muhammen bedeli yer almaktadır. Ayrıca ilgili gayrimenkulün fotoğrafı da bulunmaktadır.
 • Kişiler detay butonuna tıklayarak; bütün gayrimenkulleri ayrı ayrı daha detaylı inceleyebilme imkanına sahiptirler.
 • Aynı sayfada e-ihale sitesine giden bir bağlantı da verilmektedir. https://e-satis.ziraatbank.com.tr/index .intengo adresinden ihalesi devam eden gayrimenkullerin görüntülenmesi mümkündür.
Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz