Ziraat Bankası ATM (Bankamatik) Para Yatırma
Ziraat Bankası ATM (Bankamatik) Para Yatırma

Ziraat Bankası kartına para yatırma işlemini yaygın bulunan banka ATM’leri sayesinde kolayca gerçekleştirebileceksiniz. Ziraat Bankası karta para yatırmak için kartınızın o an sizinle bulunmasına dahi ihtiyacınız yok. Yalnızca QR kod sistemini kullanarak, temas olmadan hem para yatırma hem de para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bankamatikten yapabileceğiniz işlemler para yatırma ile sınırlı değildir. Hem fatura ödeme, hem vergi yatırma, hem de TL yükleme gibi bir çok işlem bankanın ATM’lerinden ekstra ücret ödemeden yapılabilir.

Ziraat Bankası Bankamatik Para Yatırma Nereden Yapılır?

Ziraat Bankası bankamatik para yatırma işlemini yapmak için Ziraat Bankası ATM’lerini bulmanız gerekir. Banka ATM’lerinde para yatırabileceğine dair bir etiket bulunur. Bu etiketin olduğu bütün ATM’lerden işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankamatik Para Yatırma İşlemi Nasıl Olur?

Ziraat Bankası bankamatik para yatırma ve çekmek için, ATM’leri ziyaret edin. Daha sonra kartsız işlem menüsüne girin. Buradan sistemde kayıtlı olan tel numaranızı girin. TC kimlik no tuşlayın. Ekranda karşınıza mevcut banka listesi gelecek. Buradan işlem yapacağınız kartınızı seçin. Seçtiğiniz kartın şifresini girin. Kart şifresinden sonra cep telefonunuza bir doğrulama kodu gönderilecektir. Bu kodu ekrana yazın ve onay verin. Tutar bilgisi girin ve işleminizi tamamlayın. Ziraat Bankası karta para yatırmak bu kadar kolay. Limitler dahilinde işlem yapmanız halinde bankaya işlemleriniz için komisyon bedeli ödemenize gerek kalmaz. Örnek vermek gerekirse günlük 10 bin TL para yatırma limitiniz var, ve siz 15 bin TL yatırmak isterseniz bankaya komisyon ödersiniz.

Ziraat Bankası Bankamatik Para Yatırma Günlük Limiti Ne Kadar?

Ziraat Bankası bankamatik para yatırma limiti bin 500 TL olarak belirlenmiştir. Bunun üzerinde tutarda para çekmek istediğiniz zaman bankaya komisyon bedeli ödemeniz gerekecektir. Bu bedel, işlem yapmak istediğiniz tutar üzerinden hesaplanacaktır. Bankanın para çekme limiti emekli müşteriler için geçerli değildir.

Ziraat Bankası QR Kod Kullanarak Bankamatik Para Yatırma Günlük Limiti Ne Kadar?

Ziraat Bankası QR kodla bankamatik para yatırma limiti 20 bin TL olarak belirlenmiştir. İşlem yapmak istediğiniz bankamatiklerin markası, banknot sayısının belirlenmesinde etkili olur.

 • Wincor marka ATM’lerde tek seferde 40 banknot geçerlidir.
 • GRG marka ATM’lerde tek seferde 200 banknot geçerlidir.
 • NCR marka ATM’lerde tek seferde 40 banknot geçerlidir.

Ziraat Bankası Bankamatiklerinden Yapılacak İşlemler Nelerdir?

Ziraat Bankası bankamatiklerinden yapılacak işlemler şu şekilde sıralanabilir:

 • Para transferleri işlemleri: Havale işlemleri, EFT işlemleri, Karta transfer, cebe havale.
 • Para yatırma işlemleri: Hesaba para yatırma, kredi kartına para yatırma.
 • Ödeme işlemleri Fatura ödeme işlemleri (elektrik, su, telefon, TV işlemleri için geçerlidir), kredi kartı ödemeleri, SGK ödemesi, Vergi ödemesi, Trafik cezası ödemesi, eğitim ödemesi, OGS ödemesi, Tapu ödemesi, Cebe TL yükleme gibi.
 • Yatırım işlemleri: altın alış satış, Ziraat bono halka arz, Repo işlemleri.
 • Başvuru işlemleri: KMH başvuru, internet başvuru, bireysel kredi başvurusu.
 • Bankkart işlemleri,
 • Sim kart bloke kaldırma,
 • Çipli kart işlemleri.

Ziraat Bankası Bankamatik Para Yatırma İşlemi Yarıda Kaldı

Ziraat Bankası para yatırma yarım kalması söz konusu olduğunda ATM’nin bulunduğu şubeye başvuru yapmanız gerekir. Eğer ATM şubenin içinde yer almıyorsa Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası 444 00 00 ya da 0 850 220 00 00 hatlları arayarak bankadan yardım isteyebilirsiniz. Banka size en kısa sürede yeni bir kart tahsil edecek, eski kartınızı iptal edecektir.

Bizi Takip Edin !