Ev almak için bankaların konut kredilerinden destek almak isteyen birçok kişi hangi banka ile çalışacaklarına karar veremiyor. Bu yolda hemen hemen tüm bankaların konut kredilerini sunuyor, kredi faiz oranları hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışıyoruz. Bu yazımız içerisinde Ziraat Bankası konut kredisi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ziraat Bankası konut kredisi başvurusunda bulunacak kişiler, aşağıda yer alan belgeleri hazırlamak durumundadır. Başvuru için gerekli olan belgeler;

 • En yakın Ziraat Bankası şubelerinden alınacak başvuru forumu
 • Nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesi
 • Meslek gruplarına göre belgelenebilir bir gelir belgesi
 • Esnaflar, başvuru sırasında üye oldukları meslek kuruluşuna ait üyelik bildirgesi
 • Ortaklar, sahip oldukları firmaya ait ticaret sicil gazetesi
 • Satın alınacak evin tapusu ya da fotokopisi
 • Banka şubesi tarafından istenen diğer belgeler

Ziraat Bankası Konut Kredisi Kampanyaları

Ziraat Bankası içerisinde konut kredisi alabileceğiniz birçok seçenek bulunmaktadır. Banka tarafından sunulan konut kredisi kampanyaları;

Ortak Konut Kredisi: Bu kredi türünde konut kredisi birden çok kişi tarafından yapılmaktadır. Bu kredi türünde başvuru yapabilecek kişi sayısı 2 ile 5 arasında olmalıdır. Kredi, başvuruda bulunan ortakların birisi üzerine yapılmaktadır. Kredi, ekspertiz değerinin %80’ine kadar verilmektedir.

Çiftçi Konut Kredisi: Çiftçilerin gelir ve ödeme durumuna göre tasarlanan bu kredide ödemeler hasat döneminde başlamaktadır. Çiftçiler, talep etmeleri durumunda ödemeleri 6 ayda 1 ya da 12 ayda 1 olacak şekilde yapabilmektedir.

İnşaat Tamamlama Kredisi: İnşaat halinde bulunan evinizi mevcut olanaklarınız ile tamamlayamıyorsanız bu kampanya tam da size göre! 120 ay vadeli olarak verilen inşaat tamamlama kredisinde kredi desteği ekspertiz değerinin %70’i kadar olmaktadır.

İlk Yıl Sadece Faiz Ödemeli Konut Kredisi: Ziraat Bankası konut kredisinde isterseniz ilk yıl sadece faiz gelirini ödeyebilirsiniz. Faiz ödemesinden sonra kalan vadelerde anapara ödemesi yaparak kredinizi kapatabilirsiniz.

Yurt Dışı Konut Kredisi: Dünya’nın dört bir yanında bulunan Türk vatandaşları artık Ziraat Bankası üzerinden konut kredisi çekerek bulundukları ülkede ev satın alabilirler. Yurtdışında alınacak ev için de ekspertiz değeri uygulayan Ziraat Bankası, eksper değerinin sadece %50’lik kısmı için konut kredisi başvurusunda bulunabilirler.

Transfer Konut Kredisi: Başka bir banka üzerinde yer alan ve hala ödemekte olduğunuz bir konut kredisini Ziraat Bankasına transfer edebilirsiniz. Daha uygun kredi faiz oranları ile kapatılacak diğer bankadaki kredi sizlere büyük ekonomik avantaj meydana getirecektir.

Emekli Konut Kredisi: Emekliye kredi veren bankalar bulmak gerçekten zor. Ziraat Bankası, emekliye ihtiyaç kredisinin yanı sıra konut kredisi de vermektedir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası, ülkemizde konut kredisi başvurusu alan en büyük bankalardan birisidir. Bu nedenle konut kredisi faiz oranlarını her geçen gün daha da aşağıya çekmektedir. Ziraat Bankası konut kredisi kredi faiz oranları ile beraber konut kredi hesaplaması;

 • Ziraat Bankası konut kredilerinde sabit kredi faiz oranı uygulanmaktadır. 2019 Haziran ayı itibari ile tüm vade seçenekleri için güncel %1,28’dir.
 • Satın alınacak eve vade bitimine kadar ipotek konulmaktadır. Çekilecek kredi tutarına göre kredi hesaplaması;

Ziraat Bankası Kentsel Dönüşüm Kredisi

Riskli alanlar üzerine inşa edilmiş ya da risk barındıran alanlar üzerine inşa edilen konutlarda oturan kişiler, yeterli maddiyata sahip olamadığından ötürü tehlike altında kalmaktalar. Ziraat Bankası, bu grup içerisinde yer alan kişilere yeniden bir ev inşa etmeleri için destekte bulunuyor. Kentsel dönüşüm, devlet desteği içerisinde yer almasından dolayı %4 oranında bir indirim söz konusudur. Kentsel dönüşüm konusundaki detaylar;

 • Kentsel dönüşüm kredisine başvuruda bulunduktan sonra Ziraat Bankası tarafından bir inceleme başlatılır.
 • Yapılan incelemeler doğrultusunda uygun görülen konutların kredi başvuru dosyası ilgili Bakanlığa gönderilir.
 • Bakanlık tarafından gelecek faiz onay sonrasında kredi hesabınıza tanımlanacaktır. Başvurular sadece Ziraat Bankası şubeleri üzerinden yapılmaktadır.
Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz