Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı
Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

Türkiye’ye ait 3 kamu bankasından biri olan Ziraat Bankası, Mithat Paşa tarafından 1863 yılında kurulmuştur. ( Detaylı bilgi için Ziraat Bankası Ne Zaman Kuruldu? )

Ülkemizdeki birçok bankacılık işlemini ilk kez başlatan Ziraat Bankası hem bireysel hem de kurumsal müşteriler tarafından tercih ediliyor. Ülkemizde bulunan tüm il ve ilçe merkezlerinde şubesi bulunan Ziraat, banka şubelerinden hizmet verdiği gibi dijital kanallar üzerinden de müşterilerine yardımcı olmaya çalışıyor.

Ziraat Bankası internet bankacılığı bu bağlamda en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Şubesiz bankacılık devrimini başlatan Ziraat, artık birçok işlemini dijital kanallar üzerinden sunuyor! Bu yazımız içerisinde Ziraat Bankası internet bankacılığı hakkında merak edilen tüm ayrıntılar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankasının müşterilerine sunmuş olduğu internet bankacılığı fırsatlarından yararlanmak isteyen kişiler ilk olarak BU bağlantı adresindeki sayfayı ziyaret etmelidir. Ziraat Bankası İnternet bankacılığı başvurusu sırasında telefon numaranızın güncel bir şekilde Ziraat Bankası içerisinde kayıtlı olması gerekiyor. Aksi halde başvurunuzun olumsuz olarak değerlendirileceğini bilmeniz gerekiyor. Eğer kullanmış olduğunuz numara güncel değilse Ziraat Bankası şubelerine giderek numara güncelleme talep etmeniz gerekiyor.

Kullanmış olduğunuz internet bankacılığı şifrenizi unutmanız durumunda yine şubeye gitmeden şifrenizi online ortamlar içerisinde sıfırlayabilirsiniz. Bunun için yukarıda belirtmiş olduğumuz internet adresine yeniden giriş yapmanız gerekiyor. İlk olarak eski şifreniz ile hesabınıza girmeyi deneyin. Şifre hatalı uyarısı aldıktan sonra giriş butonunun hemen altında bulunan “Şifremi Unuttum?”  Kısmına tıklayarak şifre sıfırlama işlemi uygulayabilirsiniz. Bu aşamada sizlerden güvenlik doğrulaması adına birtakım kişisel bilgiler ve bankacılık bilgilerinizin talep edileceğini hatırlatmak isteriz.

NOT: Ziraat Bankası internet bankacılığı aynı zamanda en yakınızda bulunan Ziraat Bankası şubeleri üzerinden de açtırılabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ! ZİRAAT BANKASI HESAP BAKİYESİ SORGULAMA

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Üzerinden Yapılabilecek İşlemler

Ziraat Bankası internet bankacılığı üzerinden birçok işlem yapılabiliyor. Şubeye gitme derdini tamamen ortadan kaldıran bu girişimin tüm detayları;

 • Banka kartı, kredi kartı başvurusunda bulunabilir, başvuru sonuçlarını öğrenebilirsiniz.
 • Kredi başvurusunda bulunabilir, başvurduğunuz krediye ait tüm detayları öğrenebilirsiniz.
 • Kredi ve kredi kartınızın aylık ödemelerini yapabilirsiniz.
 • Havale ve EFT gibi para transfer işlemi yapabilirsiniz.
 • Elektrik, su, doğalgaz, telefon başta olmak üzere tüm faturalarınızı ödeyebilirsiniz.
 • OGS/HGS ödemelerini yapabilirsiniz.
 • SSK ve vergi ödemelerinin tamamını yapabilirsiniz.
 • Altın, Euro, Dolar gibi dövizlerin alım ve satımını yapabilir, VIOP ve hisse senedi gibi yatırım araçlar üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Bunun haricinde Ziraat Bankası internet bankacılığı üzerinden onlarca işlemi şubeye gitmeden hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Güncel Ücretleri

Yukarıda belirtmiş olduğumuz işlemlerin birkaçı üzerinden işlem ücreti alınmaktadır. Ziraat Bankasının internet bankacılığı üzerinden yapılan işlemler için tahsis ettiği ücretler;

 • EFT: İnternet bankacılığı üzerinden yapılan EFT talimatı için tahsil edilen ücretler:
 • Ziraat Bankası 1000 TL’ye kadar EFT ücreti: 1 TL
 • 1000 TL ile 50.000 TL arası EFT ücreti: 2 TL
 • 50.000 TL ve üzeri EFT ücreti: 25 TL’dir.
 • Havale: Ziraat Bankası müşterileri, cebe havale ya da hesaba havale yapmaları durumunda 1,75 TL işlem ücreti öderler.

Ziraat Bankası, 08:30 ile 17:00 arası yapılan EFT talimatlarına onay vermektedir. Bu saatler dışında yapılan EFT’ler bir sonraki iş günü hesaplara aktarılmaktadır.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz