Ziraat hesap bakiye öğrenme yöntemleri ile günün her saati hesabınızdaki nakit miktarını öğrenebilirsiniz. Birçok farklı kanal sayesinde hesap bakiyenizi evinizden ya da bulunduğunuz her yerden sorgulayabildiğiniz gibi en takın şube veya ATM’den de sorgulayabilirsiniz. Ziraat hesap bakiyesi sorgulama kanalları şu şekildedir;

  • Herhangi bir şubeden (T.C. Kimlik kartınız yanınızda olmalıdır.)
  • Herhangi bir banka ATM’sinden (Banka kartınız olmalıdır. Eğer kartsız işlem kullanıyorsanız Ziraat Bankası ATM’lerinden kartınız olmadan da sorgulama yapabilirsiniz.)
  • Ziraat İnternet Şubesi’nden veya Mobil Şube’den
  • Telefon Bankacılığı’ndan (Müşteri Hizmetlerini arayarak)
  • SMS atarak

Yukarıdaki ilk iki yöntem dışındaki kalan yöntemlerle evinizden çıkmadan internetten veya telefondan bakiye sorgulama yapabilirsiniz. Her nerde olursanız olun bu yöntemleri 7 gün 24 saat kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama İnternetten

İnternetten Ziraat hesap bakiyesi sorgulama için iki yol vardır. Birincisi Ziraat Mobil kullanmak ikincisi ise Ziraat İnternet Bankacılığı kullanmaktır. Her iki yolla da giriş yaptıktan sonra hesap bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra hesaplar kısmından bakiyenizi ve hesap hareketlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Bunun dışında birçok işlem yapabildiğiniz Ziraat İnternet Şubesi veya Mobil Şube’ye giriş için şifreniz olması gerekir. Şifreniz yok ise şifre oluşturma talebi ile şifre alabilirsiniz. Ancak bunun için bankada güncel ve doğru telefon numaranızın kayıtlı olması gerekir. Çünkü işlem sırasında bankaya verdiğiniz telefon numarasını başında sıfır olmadan girmenizi isteyecekler ve bu numaraya doğrulama kodu göndereceklerdir.

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Telefon

Telefonla Ziraat hesap bakiyesi sorgulama yapmak için SMS atabilir veya müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Ziraat Bankası Müşteri hizmetleri ile konuşarak hesap bakiyesini öğrenmek istiyorsanız 444 00 00’dan Ziraat Çağrı Merkezi’ni aramalısınız. Çıkan menüden hesap bakiyesi öğrenme kısmına girerek veya müşteri temsilcisine bağlanarak tüm bakinizi öğrenebilirsiniz.

SMS atarak hesap bakiyesi öğrenmek için BAKIYE yazıp 4747’ye mesaj atmanız gerekir. Öğrenmek istediğiniz tek hesap bakiyesi veya başka bir telefondan mesaj atarak öğrenmek istiyorsanız ise BAKIYE boşluk Müşteri Numarası yazılıp 4747’ye SMS gönderilmelidir. Mesaja yanıt olarak hesap bakiyeniz gönderilecektir. 

Ziraat Bankası Iban Öğrenme SMS

Ziraat Bankası SMS ile IBAN öğrenmek mümkündür. SMS ile IBAN numaranızı öğrenmek için telefonunuzun mesaj bölümüne gelerek IBANBILGI yazarak araya bir boşluk koyarak ardından IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz kartın son 6 hanesini 4747’ye mesaj olarak göndermeniz yeterlidir. Mesajınız “IBANBILGI 123456” örneğinde ki formatta olmalıdır. Bu SMS’in ücretlendirilmesi operatörünüz tarafından yapılmakla beraber 1 SMS karşılığı ücretlendirilmektedir. Saat fark etmeden 7 gün 24 saat boyunca 4747 üzerinden IBAN bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri

Ziraat Bankası ile iletişim kurabilmek için çeşitli yollar mevcuttur. Bu yollardan ilki internet sitesi üzerinde yer alan iletişim formudur. Sizden istenen T.C. Kimlik numaranız, e-posta adresiniz, telefon numaranız gibi kısımları doldurarak itirazını yazılı bir şekilde bankaya iletebilirsiniz. Ziraat Bankası ile iletişim kurabilmenizin diğer bir yolu ise müşteri hizmetleridir. 7 gün 24 saat hizmet veren müşteri hizmetlerine 0850 220 00 00 numarası üzerinden ulaşarak sorunlarını kısa süre içerisinde çözebilirsiniz. Soru ve sorunlarınızı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine iletmeden dilerseniz sitede yer alan sık sorulan soruları inceleyebilirsiniz. Burada müşteri hizmetlerine en sık gelen sorular yer almaktadır. Ayrıca bankanın sosyal mecra adreslerini de takip ederek em son çıkan yeniliklerden ve kampanyalardan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası SMS hesap numarası öğrenme işlemi ile kısa sürede hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.  Bu işlemde aynı IBAN’da olduğu gibi 4747 numarası üzerinden yapılmaktadır. Hesap numaranızı SMS ile öğrenmek için mesaj bölümüne HESAPBILGI yazıp ardından bir boşluk bırakarak kartınızın son 6 hanesini 4747’e göndermeniz yeterli olacaktır. Mesajınız ‘HESAPBILGI 1234560’ formatında olmalıdır. Ayrıca internet bankacılığı üzerinden bu işlemi yapmanızda mümkündür. İnternet bankacılığı üzerinden ayrıca Ziraat hesap bakiyesi bilgilerinizi ve daha birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz