Ziraat Bankası karı için bankamatikten şifre yenileme işlemleri kartınızı kayıp etmeniz, çaldırmanız ya da unutmanız halinde faydalı olabilir. Ziraat Bankası kart şifresi almak için bankanın şubelerini ziyaret etmenize gerek yok. Akıllı telefonlarınızın SMS kısmından ya da yalnızca internet bağlantısını kullanarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu sayede hem zamandan tasarruf edersiniz hem de sorununuza pratik çözüm bulursunuz.

SMS ile Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Şifre Alma

SMS ile Ziraat Bankası kartı şifresi alma işlemi gerçekleştirmek için önce telefonunuzun SMS kısmına gelin. Buradan büyük harflerle ŞİFRE yazın. Boşluk bıraktıktan sonra kartınızın son 6 hanesini girin. Boşluk bırakın. Anne kızlık soyadınızın son 2 harfini girin. Doğum yerinizi yazın. Kartınızın arkasında yer alan 3 haneli güvenlik kodunu yazın. Mesajı 4757’e gönderin. Anne kızlık soyadının içinde Türkçe karakter bulunmuyorsa karakteri İngilizceye çevirmeden yazınız.

ATM ile Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Şifre Alma

ATM ile Ziraat Bankası kartı şifresi alma işlemi için bankanın size en yakın bankamatiğinin nerede olduğunu bankanın resmi web sitesinden bulun. ATM’den giriş şifre işlemlerini seçin. Yeni şifrenizi oluşturun. Şifrenizi seçerken ardışık sayıları, doğum gününüzü ve tahmin edilmesi kolay diğer sayıları tercih etmeyin. Şifrenizin güvenliğini artırmak için şifrenizi zaman zaman değiştirmenizde fayda var.

Müşteri Hizmetleri ile Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Şifre Alma

Ziraat Bankası müşteri temsilcisi ile doğrudan görüşmenize olanak sağlayacak. Ziraat Bankası kart şifresi almak için 0 850 220 00 00 hattını arayın. Bankanın sizden istediği bilgileri verin. Yeni şifrenizi oluşturun. Bilgilerinizin güncel olmaması halinde, bankanın size en yakın şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bank Kart

Ziraat Bankası Bank Kart kredi kartı ile banka kartlarının özelliklerini bir kartta topluyor. Kartın ön yüzünde kredi kartlarında olduğu gibi kart no, arka kısmında da banka kartı no bulunacak. Alışveriş işlemlerinizde kredi kartını mı yoksa banka kartını mı kullanacağınızı kendiniz seçeceksiniz. Bank Kart sayesinde, anlaşmalı üye iş yerlerinde taksit avantajları ile alışveirş yapabilecekseniz. Mağazalarda yalnızca bu karta özel indirimler bulunacak. Kartın temassız özelliği bulunduğundan hızlı ve güvenli alışveriş yapabilirsiniz. 3D secure özelliğini hem kredi kartınız hem de banka kartınız için kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bank Kart Başvuru Kanalları Neler?

Ziraat Bankası Bank Kart başvuru kanalları şu şekilde sıralanabilir:

 • Banka şubeleri,
 • Banka resmi web adresi,
 • Ziraat Mobil uygulaması,
 • Banka ATM’leri,
 • SMS bankacılığı,
 • 0 850 258 00 00 müşteri temsilciği.

Kart başvurusunu yaptıktan sonra cep telefonunuza bir iki dk içinde cevap SMS olarak gönderilir. Başvurunuzun onaylanması halinde bankanın en yakın şubesine davet edilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Şifresi Oluştururken Bunlara Dikkat Edin

SMS ile Ziraat Bankası kartı şifresi alırken dikkat edilmesi gerekenler daha sonra başınızın derde girmesinin önüne geçebilir. Banka kartınız için şifre belirlerken:

 • Doğum tarihinizi kullanmayın.
 • 1234, 1357, 2468 gibi ardışık sayıları tercih etmeyin.
 • Şifrenizi belli dönemlerde yenileyin.
 • Şifrenizi yazılı olarak bir yerde saklamayın.
 • Şifrenizi banka görevlileri de dahil olmak üzere kimse ile paylaşmayın.
 • Klavyede art arda gelen 741, 8520, 9630 gibi sayıları kullanmayın.
 • Tahmin edilmesi kolay takım kuruluş tarihlerini, 1453 gibi tarihleri şifreniz yapmayın.

Yukarıdaki maddelere dikkat ederseniz, dolandırıcıların faaliyetlerine kurban gitme olasılığınız azalmış ve güvenliğiniz artmış olur.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz