Uluslararası Banka Hesabı Açmak

Yurtdışı seyahatleri için uluslararası banka hesabı açmak, en az pasaport kadar önemlidir. Zira gerek iş, gerek ise turizm sebebi ile yapılan yurtdışı seyahatlerinde nakit para taşımak çok da iyi bir fikir olmamaktadır. Farklı bir ülkede daha güvenli bir şekilde parayı saklayabilmek için uluslararası banka hesabına ihtiyaç duyulmaktadır. Yurtdışına gitmeden banka hesabı açmak, yurtdışındayken bir hesap sahibi olmaktan çok daha kolaydır. Zira farklı bir ülkede, prosedürleri yerine getirmek çok daha zor olmaktadır.

Uluslararası Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Uluslararası banka hesabı, yurtdışı ile ilişkisi olan bireyler için oldukça önemlidir. Ülkemizde yurtdışı geçerliliği bulunan hesap açan bankalar mevcut olmaktadır. Bu bankların yanı sıra Payooner, LeuPay gibi şirketler, yurtdışında yapacağınız finansal işlemler için yardımcı olmaktadır Bu şirketler, işlem yapabilmek için herhangi bir şart koşmamaktadır. Aşağıda yer alan yöntemleri kullanarak yurtdışı geçerliliği bulunan hesap sahibi olabilirsiniz.

uluslararası banka hesabı açmak

HSBC Yurtdışı Hesap Açma

HSBC Bank, yurtdışında geçerli hesap açılmasına imkan sağlayan bankalardan bir tanesidir. HSBC mail adreslerine kimlik ya da pasaport belge gönderimi yaparak uluslararası banka hesabı açabilmeniz mümkündür. Bu sayede, gittiğiniz ülkede HSBC ATM’si bulamasanız bile, istediğiniz ATM’yi kullanarak ücretsiz bir şekilde işlem yapabilirsiniz. HSBC’nin sunmuş olduğu yurtdışı hizmeti, ülkemizde hizmet veren pek çok banka tarafından da sağlanmaktadır. Hesabınızın bulunduğu bankanın herhangi bir şubesini ziyaret ederek yurtdışı hizmetlerine açtırmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Payoneer Yurtdışı Online Hesap Açma

Payoneer, 70’i aşkın para birimi ile işlem yapılmasına imkan tanıyan bir ödeme sistemidir. Bunun yanı sıra, Payoneer ile 200’den fazla ülkeye para gönderimi yapılabilmektedir. Amerika’da kurulan Payoneer, yurtdışına çıkan bireyler tarafından çokça kullanılmaktadır.   İnternet üzerinden Payoneer resmi web adresine girerek hesabınızı oluşturabilmeniz mümkündür.

LeoPay Yurtdışı Online Hesap Açma

LeoPay, tıpkı Payoneer gibi dijital bir şirkettir. LeoPay, para çekme, para gönderme, para yatırma işlemleri yapılmasını sağlamaktadır. Hesap açtıktan sonra size verilen IBAN numarası ile pek çok para birimi ile işlem yapabilirsiniz. Bu sayede sadece USD ve Euro kullanan ülkelerde değil, pek çok farklı ülkede LeoPay kullanabilmek mümkündür. LeoPay tarafından gönderimi yapılan kartınız, ATM’lerde kullanabilirsiniz.

LeuPay hesabı açmak için LeoPay resmi web adresine giriş yaparak talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu web adresi İngilizce olmaktadır. Bu nedenle eğer yabancı diliniz yeterli seviyede değil ise, bilgi alma konusunda zorluklar yaşabilmeniz mümkündür. Ancak LeuPay uluslararası hizmet verdiği için mail adreslerinden çok sayıda dilde cevaplar oluşturabilmektedir.

Yurtdışı seyahatlerinize başlamadan önce, Türkiye sınırları içerisinden uluslararası banka hesabı açmanız oldukça kolay olacaktır. Çünkü vatandaşı olmadığınız bir ülkede, bu işlemler için gereken belge fazlalığı, sizin yurtdışında geçireceğiniz zamanın önüne geçecektir. Bu sebepten dolayı, yurtdışına çıkmadan önce Türkiye’de uluslararası hesap başvurusu yapmanız tavsiye edilmektedir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz