2020 yılı yeni kurulan şirketler için kredi uygulamaları sermaye giderlerinin geri kazanımı, yeni maaş ödemeleri, şirket kirasının karşılanması gibi faaliyetlere parasal kaynak oluşturulmaktadır. Bankalar, yeni kurulan şirketlere kredi seçeneklerini düşük faiz oranları ile sunup, ödemede düşük taksit miktarı uygulamaktadır. Kimlik belgesi, imza beyanı, sicil kaydı ve iş yerine ait kira sözleşmesi ya da tapu ile şubelerden yeni iş yeri kredisi başvurusu yapılmaktadır. Yapılan başvuruda uyulması gereken şartlar ve yeni iş yeri kredisi veren bankları şu şekilde inceleyebiliriz;

Yeni Kurulan Şirketlere Yönelik Kredi Çekme Şartları Nelerdir?

Yeni kurulan şirket kredileri başvurusu için şartlar hem şirket sahibine hem de şirket yapısına yönelik ele alınan yasal unsurlardan oluşmaktadır. Şartları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kredi puanınızın risk teşkil etmemesi gerekir. Bu Borç bakiye miktarı yüksek olup, geri ödeme gücü düşük olan kişilerin kredi notları da düşük olacağı için başvuruları kabul edilmemektedir.
 • Yeni iş yeri kredi kullanımı için kişinin ve işletmenin yasal olarak vergi borcunun bulunmaması, SGK kayıtlarında yüklü borç bakiyesinin olmaması gerekmektedir.
 • Şirket bilançosu ve şirket faaliyet resmi belgeleri, banka kanalına verilmelidir.
 • Şirketin en az 1 yıldır faaliyet gösteriyor olması gerekmektedir.
 • Tarım odaklı yeni şirket başvurusunda dosyaya eklenen tapu kaydı yasal olmalıdır.

Ziraat Bankası Yeni Kurulan Şirketlere Avantajlı Kredi Seçenekleri

Ziraat bankası avantajlı yeni kurulan şirket kredisi seçeneğinden faydalanarak şirket yapısına en uygun geri ödeme planını seçilebilmektedir. Banka, Kobilere, turizm sektöründe faaliyet gösterenlere, tarım odaklı şirketlere, su ürünleri temelli iş yerlerine, eczanelere ve bunun gibi birçok sektöre yönelik çalışan işletmeye kredi kullanımı sağlayabilmektedir. Hazırladığı kredi paketleri ile şirketlerin yatırım oranlarını desteklemektedir. Aynı zamanda gün içi kredisi, rotatif kredi, mekanizasyon, iskonto kredisi gibi seçenekler ile işletmelere destek vermektedir. Kredi başvurusu şubeler aracılığı ile yapılmaktadır. En yakın şubeye giderek, yeni açılan şirketinizin iş kolunu belirtip, sizden istenen evrakları tamamlayarak, başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sonrası olumlu bilgilendirmeler banka kanalınca tarafınıza yapılmaktadır.

Halkbank Yeni Şirket Sahiplerine Kampanyalı Kredi

Halkbank yeni kurulan şirketler için kredi kampanyası uygulamaları yeni kurulan turizm, tarım şirketlerine ve esnaflara düşük faizli kredi çeşitleri sunmaktadır. KOBİ istihdam destek kredisi adı ile oluşturulan kredi seçeneğinin kampanyalı koşulları;

 • Düşük faiz ile 60 aya varan vade sisteminden faydalanmayı sağlayabilmesi,
 • Şirketin 6 aylık bankacılık işlemlerini masrafsız yapabilmelerini sağlaması,
 • Yeni iş başı yapan çalışanların bir senelik ferdi kaza sigortasından ücretsiz olarak faydalanabilmesi,
 • Sunduğu kredi sınıfları arasında çay sektörü destek paketini bulundurması,
 • Çay destek paketi ile yeni girişimcilerin yaş çay alımı masraflarını karşılamasıdır.

Kredi başvuru bankanın şubelerinden gerçekleşmektedir. Şube müşteri temsilcileri ile görüşerek, kredi başvuru formu doldurabilirsiniz. Şirketinize ait tapu, kira sözleşmesi, muhasebe vekaleti, faaliyet belgesi ve kendinize ait kimlik, sicil kaydı, imza beyanını şubelere giderken yanınızda bulundurarak, hızlı bir şekilde kredi başvurusunda bulabilirsiniz.

Vakıf Bank Yeni İş Yerlerine Kredi

Vakıf Bank yeni iş yeri kuranlara kredi kullanımını uzun vade ya da kısa vade seçenekleri ile ayarlayabilmeyi sağlamaktadır. Vakıf Bank, yeni kurulan şirketlere kredi kullanımında uzun ve kısa vadeli seçenekleri, uygun geri ödeme planları ile sunmaktadır. Vakıf Bank yeni iş yeri kredilerinde yüzde 1,16 faiz oranı üzerinden, 1.436 tl aylık taksit miktarı sunmaktadır. Başvuru için şubelerin ziyaret edilmesi ya da Vakıfbank resmi web adresinden hızlı başvuru sekmesi kullanılarak başvuru yapılmalıdır. Vakıfbank şubesi yolu ile kredi başvuru formu doldurup, yazımızda yer alan ‘’kredi başvurusu için gereken evraklar’’ başlığı altındaki evrakları şube çalışanlarına ileterek kredi talebini gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı başvuru sonrası da evraklar şubeye iletilerek kredi başvurusu tamamlanmaktadır.

İş Bankası Yeni İşletme Kredisi İle Büyüyen Yatırımlar

İş bankası yeni şirket yatırımlarını destekleyici kredi modelleri ile yatırımlara yönelik parasal gücün arttırılması ve kampanyalı koşullardan yararlanılması sağlanmaktadır. Banka kanalı gayri nakdi kredi türünde de finansman ihtiyaçlarının giderilmesini sağlamaktadır. Banka, yeni iş yerleri için akreditif, aval kabul kredileri gibi gayri nakdi işlemler alnında da kredi seçenekleri sunmaktadır. İş Bankası yeni iş sahiplerine sunduğu nakdi krediler;

 • İş yeri kira kredisi,
 • Küçük ölçekli iş yerleri için tl kredisi,
 • Kendi işim kredisi,
 • Tarıma destek kredisi,
 • Arsa kirası kredisi,
 • KOBİ kredisi,
 • Esnaf kredisi,
 • Altın işletme kredisidir.

En yakın İş Bankası şubesine gidip, bireysel müşteri temsilcisi yardımı ile kredi talep formu doldurarak ve gerekli evrakları teslim ederek başvuru sağlayabilirsiniz. Başvuru esnasında gereken belgeleri ‘’yeni işletme kredisi başvurusu için gereken evraklar’’ başlığı altında yazı içerisinde bulabilirsiniz.

TEB Yeni Kurulan İş Yerleri Kredi Kampanyaları

Türkiye Ekonomi Bankası yeni iş sahiplerine kredi kampanyaları sunarak, kredisi onaylana kişilerin bankacılık işlemlerinden ücretsiz yararlanmasını sağlar. Kampanyalardan girişimciler, kadın girişimciler, çiftçiler, Kobiler, esnaflar yararlanabilmektedir. Türkiye Ekonomi Bankası yeni işletme kredisinden faydalanan kişiler, kredi kartı, banka kartı kullanımında da kampanyalardan yararlanabilmektedir. Bankanın, müşteri hizmetleri yeni kurulan işletmelere sağladıkları kampanyalar hakkında danışmanlık verip, kişisel bilgilerini teyit ederek kredi başvurusu oluşturmaktadır. Müşteri hizmetlerine 0850 200 0666 telefonu yolu ile ulaşılabilmektedir. İlerleyen süreçte yasal evraklar banka kanalına teslim edilmelidir. Kredi talebi için şubeye gidip doğrudan başvuru da yapılabilmektedir. Kredi başvuru formunu doldurarak ve evraklarınızı ileterek kredi talebinde bulunabilirsiniz. İş sahanıza ve kullanacağınız kredi çeşidine uygun evrakları yazımız içerisinden öğrenebilirsiniz.

Yeni İşletme Kredisi Başvurusu İçin Gereken Evraklar

Yeni iş yerlerine kredi başvurusunda gerekli belgeler işletme sahibi olan kişinin yasal olarak kredi kullanmaya ne kadar uygun olduğunun görülmesini sağlamaktadır. Evrakların iletilmesi sonrası, banka kanalınca krediye dair olumlu bir cevap sunulabilmektedir. Yeni iş yeri başvurusu için gerekli evrakları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kimlik belgesi
 • Kişinin İmza beyanı belgesi
 • Muhasebeci Vekaleti
 • İkametgah belgesi
 • Vergi kaydı beyanı, belgesi
 • Resmi Sabıka Kaydı Belgesi
 • Yeni iş kredisini tarım, sanayi ve hayvancılık alanında kullanacak kişiler, tapu ve kira sözleşmesi, iş faaliyet belgesini ek olarak sunmalıdır.
 • Belgeler sahte olmamalı, yasal mevzuatlara uygunluk taşımalıdır.

Yeni İş Yeri Kredi Seçeneklerinde Geri Ödeme Planları

Yeni iş yeri kredisi kullananlara yönelik ödeme planları esnek ve geri ödeme limitleri düşüktür uygulamalardır. Yeni işletme sahipleri, yeni kurulan şirketlere kredi veren bankalar sayesinde düşük faiz oranlarından yararlanmaktadır. Düşük taksit miktarları ile geri ödeme koşulları sunan bankalar ve faiz oranları şu şekilde sıralanabilir:

 • Yapı Kredi Bankası kredi taleplerine yönelik yüzde 1,28 oranında faiz uygulamakta olup, kullanılan kredi geri ödemesi aylık olarak 1.180 tl civarında taksitlendirilmektedir.
 • Ziraat Bankası aylık geri ödeme planını 1.416 tl olarak belirlediği yeni işletme kredilerini, yüzde 1,11 faiz oranı ile kullandırmaktadır. Ziraat Bankası, kredi masraf giderleri ise 250 tl olarak belirlemektedir.
 • Vakıfbank, yeni işletme kredileri için yüzde 1,16 oranında faiz rakamı belirlemektedir. Aylık geri ödeme tablosu içerisinde yer alan rakam ise 1.436 tl olarak temin edilmektedir.
Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz