Avukatlık olana kredi veren bankalar sayesinde geçmişte yapmış olduğunuz veya kaldığınız zor durumlar sonucu ödeyemediğiniz kredi veya kredi kartı yüzünden olumsuzluklardan etkilenmeden kredi çekebilirsiniz. Birçok banka hali hazırda onlarca farklı kredi seçeneği ile müşterilerine hizmet vermektedir. Ancak bankalar ne kadar çok seçenek ile kredi vermek isteselerde belli şartları sağlamayan kişilere kredi vermezler. Burada da en belirleyici özellik kredi notudur. Yasal takibe düşen, kredi veya kredi kartı borçlarını geç ödeyen, esnek hesap limiti kullanıp ödeme yapmayan veya ödemesini geçiren, uzun vade de borç ödemesi yapmayan kişilerin kredi notu düşer. Kredi notu düşük kişiler de bankalar için riskli olarak görülmektedir. Yasal takip borcun ödenmemesi durumunun son noktasıdır. Banka uzun süre borcunu ödemeyenleri avukata yani yasal takibe gönderir. Bu da kredi notunu en çok düşüren durumdur. Böyle bir durumla karşı karşıya kalan kişilerin kredi çekmeleri zorlaşır. Bu yazımızda sizlere yasal takibe düşen kişilerin en kolay kredi kullanabileceği bankalar, bankalar üzerinden nasıl kredi kullanabilecekleri hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Yasal Takibe Düşene Kredi Verilir Mi?

Avukatlık olan kişilere kredi veren bankalar vardır. Yani yasal takibe düşen kşiler kesinlikle kredi çekemez diye bir durum söz konusu değildir. Ancak şunu da belirtelim ki yasal takibe düşenlerin kredi çekmesi zorlu bir süreç olabilir. Eğer yasal takip sürecine düştüyseniz ilk olarak tavsiyemiz durumlarınızı zorlayarak borcu kapatmanız olacaktır. Eğer herhangi bir şekilde kapatma imkanınız yoksa bankalardan farklı yolları kullanarak kredi çekebilirsiniz. Yasal takibe düşen kişilerin bankalardan kredi alırken kullanabileceği yöntemler şu şekildedir;

  • Kefil gösterme
  • Teminat gösterme (İpotek)
  • Yüksek gelir beyan etme
  • Ek gelir gösterme
  • İnternet yoluyla kredi başvurusu yapma
  • Borç yapılandırma

Yukarıda saydıklarımız dışında da bazı bankalar borç kapamaya özel fırsatlar veya internet kredileri ile borçlu kişilerin borçlarını ödeyebilecek krediler sunmaktadırlar.

Borçlar Ne Zaman Yasal Takibe Girer?

Borçların avukata aktarılma süresi 90 gündür. Yani ödenmesi gereken tarihten itibaren 90 gün geçen borçlar yasal takibe diğer adıyla avukata aktarılırlar.

Vakıfbank Takibe Girene Kredi Kampanyası

Vakıfbank takipteki borçları ödeme için “Yanımdaki Güç Paketi” ile 3 farklı fırsat sunmaktadır. Kredi kartının borcunu ödeyemeyen, yasal takibe takılmış veya bireysel ve ticari borçları yapılandırma seçeneklerinden dilediğinizi kolayca kullanabilirsiniz.

Takip borçlularına faiz sıfırlama seçeneğiyle 100.000 TL altı takibe düşmüş borcu bulunan kişiler 12 aya kadar takst seçenekleri ile borçlarını sıfırlayabilirler. Ayrıca takibe aktırım sonrası tüm faizlerde sıfırlanır.

Düşük faizli yapılandırma seçeneğiyle de ticari müşteriler 3 milyon liranın altında borcu olan kişilerin ödemelerini 31 gün ve daha çok aksatması durumunda yapılandırma imkanı sunuluyor. Vakıfbank müşterileri 6 aya kadar ödemesiz dönemle 60 aya kadar vade seçenekleriyle bu krediden yararlanabiliyor. Bireysel müşteriler ise 3 ay ödemseiz 36 aya varan vade seçenekleriyle bu kampanyadan yararlanabilir. Ayrıca 0.98’den başlayan faiz oranları ile kredi kullandırılmaktadır.

Kredi kartı ödeme kolaylığı seçeneğiyle de Vakıfbank bireysel kredi kartı olan kişilerin borçlarını yapılandırılması sağlanıyor. 60 aya varan vade seçenkleri ile Vakıfbank bireysel kredi kartı müşterileri tüm bankalardaki kredi kartı borçları için bu krediden yararlanabilecek.

Aktifbank N Kolay Kredi İle Takibe Giren Borçları Ödeme

Aktifbank N Kolay Kredi borç ödeme veya başka bir nedenden kredi çekmek için en kolay yollardan biridir. Adından da anlaşılabileceği Aktifbank N Kolay Kredi kullanım açısından ciddi rahatlıklar sağlar. Kefilsiz, teminatsız ve şubeye gitmeden kullanabileceğiniz Aktifbank N Kolay kredi için evrak talep edilmez. İnternet üzerinden başvuru alınan kredi için onaylanma sürecinde de kredi notu çok önemli değildir. Bu nedenle takibe giren kişilerin en kolay şekilde kullanabileceği kredi seçeneklerinden biri de Aktifbank N Kolay Kredisi’dir.

60 aya varan vade ile 30.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. www.nkolaykredi.com adresi üzerinden bir kaç dakikanızı ayırarak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Krediniz onaylandığı taktirde bankaya sözleşme imzalamak için bile gitmenize gerek yoktur. Sözleşmeyi de internet ortamından onaylayarak paranızı hesabınıza aktarabilirsiniz. Kredinizi Aktifbank internet şubesnden tamamen ücretsiz olarak dilediğiniz hesaba transfer edebilirsiniz. Ayrıca tüm PTT’lerden veya tüm banka ATM’lerini kullanarak N Kolay Banka Kart’ınızla çekebilirsiniz.

QNB Finansbank Borç Kapama Kredisi

Borç ödemelerinde gecikme olanlar veya başka bankalardaki borçlarını tek bir yerde toplamak isteyenler QNB Finansbank borç ödeme kredisi fırsatından yararlanabilir. Farklı bankalarda bulunan kredi ve kredi kartı borçlarınızı ödemekte güçlük çekiyorsanız yeni bir kredi kullanarak hepsini ödeyip toplam borcunuzu vadelendirerek tek bir yere ödeyebilirsiniz. Takibe düşen borçlarınız için bu kredi bazen çıkmayabilir. Çünkü borç ödeme kredisine başvuru için şubelere gitmeniz ve gerekli evraklarla başvuru yapmanız gerekmektedir.

KrediGO veya ihtiyaç kredisi seçeneklerine internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan başvurularda evrak talep edilmez. Ayrıca şubelere göre çok daha kolay onaylanırlar. Takibe düşmüş borçlarınız için QNB Finansbank internet şubesinden veya KrediGO uygulaması sayesinde ceb telefonunuzdan ihtiyaç kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Denizbank Emekliye Özel Borç Kapama

Denizbank emeklilere özel borç ödeme kredisi 60 aya kadar vade ile kefilsiz kullanılabilir. Tüm bankalardaki kredi ve kredi kartı borçları için bu krediye başvurmak isteyen kişilerden istenilen belgeler şu şekildedir;

  • Kredi başvuru formu
  • C. Kimlik belgesi fotokopisi ve aslı
  • Gelir düzeyini gösteren belge
  • İkametgah belgesi veya üzerine son aya ait fatura

Halkbank Borç Kapama Kredisi

Halkbank borç ödeme imkanı diğer bankalarda bulunan ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçları için kullanılabilir. Tüm bankalardaki borçlarınızı toplayıp tekrardan taksitlendirerek ödeyebilirsiniz. Ancak şunu belirtelim ki Halkbank üzerinden takibe düşmüş borçlarınız için bu krediyi kullanmanız mümkün olmayacaktır. Ama gecikmeye düşen borçlarınız için kullanabilirsiniz. Ödeyemeyeceğinizi düşündüğünüz borçları bu kredi imkanı ile yeniden taksitlendirebilir ve esnek ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

TEB Dijital Kredi

CEPTETEB uygulaması kredi başvurusu için kullanarak evraksız başvuru ile kredi çıkma ihtimalini arttırabilirsiniz. Yasal takibe takılan kişiler için en büyük sorun kredi notunun düşük olması ve bankaların bu kişileri riskli olarak nitelendirerek kredi vermesidir. Ancak dilerseniz takibe takılan borçlarınız için online başvurular yapabilirsiniz. Online ortamlarda yapılan başvuruların onaylanma ihtimalleri çok daha yüksektir.

Ayrıca takie düşmemiş ve gecikmemeiş kredi kartı ve ihtiyaç kredisi borçlarınızı borç kapama kredisi kapsamında TEB’e getirerek yeniden taksitlendirerek ödemeye başlayabilirsiniz. Ancak takibe takılan borçlarınız için borç kapama kredisi kullanmanız mümkün değildir.

Yasal Takibi veya İcrası Olanlar Kredi Alamıyorsa Ne Yapmalılar?

Avukatlık olan borçlar için kredi alamayan kişiler kesinlikle tefeci gibi çok yüksek geri ödemeler isteyen ve tekin olmayan yollara başvurmamalıdırlar. Yukarıda anlattığımız bankalar tarafından takibe düşenlere kredi verilse de bazı durumlarda kişilerin kredi kullanması mümkün olmayabilir. Çünkü yazımızda da belirttiğimiz gibi kredi kullanmak isteyen kişiler için en önemli kriter kredi notu ve geçmişidir. Takibe, avukata veya icraya giden borçlar kredi notunu düşürü ve kişileri bankanın gözünde çok riskli hale getirir. Bu yüzden bu süreçte hiçbir bankadan kredi kullanamama ihtimali de vardır. Bu durumda olan kişiler çevresinden para bularak takibe giden borçlarını ödeme yolarına gidebilirler. Eğer tüm yollar denenmesine rağmen borcunuzu ödeyemediyseniz eşiniz, anneniz, babanız, çocuğunuz gibi yakınlarınız üzerine kredi çekme yoluna gitmelisiniz.

Ayrıca kefil veya teminat gösterme yollarıyla da bankalardan kredi çekebilirsiniz. Borcunuzu ödemek için tüm yolları deneyebilirsiniz.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz