Yapı Kredi kartı için bankamatikten şifre yenilemesi yapmanız kartınızı kayıp ettiğiniz, çaldırdığınız ya da güvenlik için önlem almak istediğiniz zaman işinize yarayabilir. Yapı Kredi şifre yenilemesi için bankanın şubelerine gitmenize, sıra beklemenize ya da evrak imzalamanıza gerek yok. İşlemler aşağıdaki kanallardan birinden tamamen ücretsiz şekilde gerçekleştirilebilir:

 • Banka şubeleri,
 • Bankamatikler,
 • Yapı Kredi mobil uygulaması,
 • Yapı kredi telefon bankacılığı.

Yapı Kredi Bankamatik Kartı için Şifre Alma

Yapı Kredi bankamatik kartı için şifre talebiniz mi var? O halde aşağıdaki yollardan bir tanesini tercih ederek işleminizi tamamlayabilirsiniz:

 • Mobil şubeden şifre almak için, şubeye giriş yapın. Buradan kartlarım menüsüne gelin. Kart işlemlerini tıklayın ve yeni şifrenizi yazın.
 • Bireysel internet bankacılığından şifre belirlemek için, şifre işlemlerin kısmına tıklayın.
 • Telefon bankacılığından şifre talebiniz için 444 0 444 numaralı hattı arayın. İlk önce 3 daha sonra 2’yi tuşlayın.

Yapı Kredi Bankamatik Kartı için SMS ile Şifre Alma

Yapı Kredi bankamatik kartı için SMS’le şifre almak için bulunduğunuz yerden işlemlerinizi tamamlayabileceksiniz. Bunun içi aşağıdaki adımları takip edin:

 • Telefonunuzun mesaj kısmına gelin,
 • Büyük harflerle şifre yazın,
 • Kartınızın son 4 rakamını yazın,
 • Kartın arkasında yer alan 3 haneli güvenlik noyu yazın,
 • Belirleyeceğiniz 4 haneli şifreyi girin.
 • Mesajı 4440’a gönderin.

Yapı Kredi şifre yenilemesi için mesajı gönderirken kendi ücret tarifenize göre ücretlendirilirsiniz.

Yapı Kredi Bankamatik Kartı için Şifre Belirlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapı Kredi bankamatik kartı için şifre belirlemek istiyorsanız, şifrenizin maksimum güvenli olduğundan emin olmanız gerekir. Aşağıdaki öneriler işinize yarayacak:

 • Şifre belirlerken ardışık sayıları kullanmayın. (1234, 2468 gibi)
 • Şifreniz doğum tarihiniz olmamalıdır. (1981, 1975 gibi)
 • Şifreniz tahmin edilmesi kolay özel gün tarihleri olmamalıdır. (1907, 1453 gibi).

Şifrenizi belirledikten sonra, parolanızı kimse ile paylaşmayın. Şifrenizi düzenli periyodlarla yenileyin. Bu şifrenizin kırılması ihtimalini aza indirecektir.

Yapı Kredi Bankamatik Kartı için Akıllı Şifre

Yapı Kredi bankamatik kartına akıllı şifre uygulaması banka tarafından zorunlu tutulmuştur. Tek kullanımlık akıllı şifreniz başvuru yaparken bankaya belirttiğiniz cep tel numarasına gönderilecektir. Bu şifreyi aldıktan sonra, güvenlik sebebi ile, banka personeli de dahil olmak üzere hiç kimseyle paylaşmamanız gerekiyor.

Yapı Kredi Bankamatik Kartı Şifresi/Kullanıcı Kodu Unuttum

Yapı Kredi bankamatik kartı/kullanıcı kodu unutma başınıza gelebilir. Yapı Kredi müşterilerine kolaylık sağlayarak bu işlemleri internet ortamından tamamlamayı mümkün kılıyor. Kullanıcı kodu müşterilerin numarasından ve iki harften oluşuyor.Eğer kullanıcı kodunuzu değiştirmek isterseniz, bankacılık hesabına giriş yapın, güvenlik ayarlarını seçin, kullanım ayarları menüsüne gelin. Buradan kodunuzu değiştirin. Kodunuzu ve şifrenizi telefon bankacılığı aracılığıyla almak isterseniz 444 0 444 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankamatik Hizmetleri

Yapı Kredi bankamatikleri sayısı 2019 yılı itibari ile 4300’e gelmiştir. Yapı kredi bankamatiklerinden işlem yapmak için banka ya da kredi kartlarınızı kullanabilir, hiç kart olmadan QR kodunu okutarak kartsız şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bankamatikleri kullanarak, TL, USD ve EUR cinsinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Faturalarınızı ödeyebilir, kredi kartı borçlarınızı ödeyebilir, acil nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz zaman ihtiyaç kredisini bankamatiklerden çekebilirsiniz. Tutarı çekmeniz için önce şubenin kredi başvurusunu onaylaması ve tutarın hesaba yansıtılması gerekmektedir.

Bankamatikleri kullanarak gerçekleştirmiş olduğunuz bütün işlemler için bilgiyi e mailinize bilgi fişi olarak isteyebilirsiniz. Dilerseniz bankamatiklerden faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz