Yapı kredi çevrimiçi bankacılık hizmetleri 2011 yılında tama anlamıyla kullanıcıya tanıtılmış olup o yıldan beri müşteriye bankacılık işlemlerinin evinin rahatlığında gerçekleştirme imkanını tanımaktadır. Kurumsal işlemlerin dijital platformlara entegre edilmesi alanında en başarılı hizmetlerden biri olan Yapı kredi bankası internet bankacılığı hizmetine erişmek için izlenmesi gereken adımlar şöyledir.

 • https://www.yapikredi.com.tr adresine gidilir,
 • Ana sayfa üzerinden açılabilecek olan ‘’Sınırsız Bankacılık’’ sekmesine tıklanır.

Açılan internet şubesi sayfasında yapılması gereken sıradaki işlem, bir Yapıkredi internet bankacılığı hesabı açmaktır. Hesap açma işlemleri bu sayfadan yapılabileceği gibi, indirilecek olan Yapıkredi Mobil uygulaması da kullanılabilir

Yapı Kredi Bankacılığı İnternet Bankacılığı İndir

Yapı kredi internet bankacılığı uygulaması indirmek şu an için Google Play ve Apple Store mağazalarından yapılabilen bir işlemdir. Kullanılan sanal mağazanın arama çubuğuna ‘’Yapı Kredi Mobile’’ yazıldıktan sonra uygulama, kullanıcının karşısına çıkacaktır. Şu ana kadar on milyonun üzerinde indirilmiş olan uygulama 2011 yılında Yapı kredi müşterisine sunulmuştur.

Yapı kredi mobil uygulaması IPhone ve Android cihazların yanında IPad, Android Tablet ve Blackberry üzerinden de kullanılabilmektedir.

Yapı kredi mobil uygulaması Turkcell Mobil İmza adında ek bir güvenlik uygulaması kullanmaktadır. Bu mobil imza kişinin GSM numarasıyla eşleştirilir ve işlemlerin daha güvenli bir şekilde yapılmasına yardımcı olur. Turkcell Mobil İmza sahibi olmak için:

 • https://www.yapikredi.com.tr adresinden ‘’Bireysel İnternet Şubesi’’ bölümüne gidilir,
 • Giriş yapıldıktan sonra ‘’Akıllı Şifre İşlemlerim’’ seçilir,
 • ‘’Turkcell Mobil İmza’’ seçilir,
 • Telefon numarası, ad ve soy ad girilerek ‘’Onaylıyorum’’ butonuna basılır. Şifre alma işlemi böylece tamamlanmış olacaktır.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Açma

Yapı kredi çevrim içi bankacılık hesabı açmak için girilmiş olan internet şubesi sayfasında iki buton görülecektir ve bunlar:

 • Bireysel İnternet Şubesi,
 • Kurumsal İnternet Şubesi şeklindedir.

Bireysel internet şubesini kullanmak isteyenler için yapılması gerekenler ilk önce bir tek kullanımlık şifre almaktır. Şifrenin tek kullanımlık olmasının sebebi şifreyi her girişte değiştirerek güvenliği en üst düzeye çıkarmaktır.

Tek kullanımlık şifre almak için internet şubesi sayfasının altında ‘’Şifre Al/Şifremi Unuttum’’ linkine tıklanmalıdır. Açılacak olan sayfada müşteriden:

 • C. kimlik numarası,
 • Cep telefonu bilgileri istenecektir.

İstenilen bilgiler girildikten sonra girilen telefona SMS ile bir şifre gönderilir. Müşteri daha sonra bu şifreyi doğruladıktan sonra banka bilgilerinin doğrulayarak sisteme giriş yapar. Bu tek kullanımlık şifreler müşteri iletişim merkezinden yapılan işlemler için de kullanılırlar.

Şifre alındıktan sonra internet bankacılığı şubesi sayfasına geri gidilir ve ‘’Bireysel İnternet Şubesi’’ butonuna tıklanır. Açılan sayfada T.C. kimlik no veya kullanıcı kodu ile birlikte alınmış olan şifre girilerek giriş işlemi tamamlanır.

Kurumsal internet şubesi girişi yapmak isteyenler için ise tek kullanımlık şifre alındıktan sonra yapılması gereken şey internet şubesi sayfasında bulunan ‘’Kurumsal İnternet Şifresi’’ butonuna tıklamaktır. Bu butona tıklandıktan sonra açıklan sayfada üç seçenek sunulmaktadır:

 • Kullanıcı kodu ile giriş,
 • Kredi kartı ile giriş,
 • QR kod ile giriş.

Kullanıcı kodu ile giriş yapmak için bankanın müşteriye atadığı iki harften ve müşteri numarasından oluşan kullanıcı kodu ve firma kodu girilmelidir. Bu kod unutulmuş ise 444 0 444 numarası arandıktan sonra 4’e basılarak destek hattına ulaşılır. Bu hattan müşteriye yardımcı olunacaktır.  Kredi kartı ile giriş yapmak için gereken bilgiler ise:

 • Kart numarası,
 • Müşteri numarası,
 • Kart şifresi şeklindedir.

QR kodu ile Yapı kredi internet bankacılığı şubesine giriş yapmak isteyenler ise telefonlarındaki Yapıkredi uygulaması ile ekranlarında görüntülenen QR kodu taratmalıdırlar. Bunu yaptıktan sonra giriş için gerekli bütün bilgiler mobil uygulamasının hafızasından doldurulur ve el ile bilgi girmeden internet şubesine giriş yapılır. Bu QR kod okutma işlemi 90 saniye içerisinde yapılmalıdır ve bu süreden sonra zaman aşımına uğranır, sayfa yenilenmelidir.

Yapıkredi İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Güncelleme

Yapıkredi mevcut telefon numarasını güncelleme işlemiini gerçekleştirmek için tek yol bir Yapıkredi şubesini ziyaret etmektir. Yapıkredi, müşterilerinin kişisel bilgilerini güvenlik altında tutmak ve onları dolandırıcılıktan korumak için internet üzerinden numara güncelleme hizmeti vermemektedir

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı EFT Limiti

Yapı kredi EFT üst ve alt limitleri bilgilerine ulaşmak, Yapıkredi’nin internet sitesine giriş yapıldıktan sonra ‘’İnternet Şubesi’’ sayfasından, kurumsal EFT işlemleri isteniyorsa ‘’Kurumsal İnternet Şubesi’’; ‘’Bireysel EFT işlemleri isteniyorsa ‘’Bireysel internet Şubesi’’ ifadelerine tıklanarak ‘’İşlemler’’ menüsüne gidilmesiyle mümkündür. ‘’İşlemler’’ menüsüne gelindikten sonra ‘’İşlem Limit ve Saatleri’’ seçilmelidir. Bu sayfada:

 • Kurumsal EFT üst limiti 1.000.000 TL,
 • Bireysel EFT üst limiti 300.000 TL (16.45’ten sonraki işlemler için 50.00 TL’ye düşmektedir),
 • KOBİ’ler için EFT üst limiti 500.000 TL şeklinde belirtilmiştir.

EFT işlemlerini gerçekleştirmek için geçerli zaman aralığı 09.00-16.00 şeklinde belirtilmiştir.

Yapıkredi İnternet Bankacılığı Yapılabilecek İşlemler

Yapı kredi İnternet Bankacılığı üzerinden gerçekleştirilen işlemler sayı olarak an itibariyle 800’Ü aşmaktadır. Bu geniş hizmetin kapsadığı bütün işlemlerin ayrıntılı bilgisine erişmek için https://www.yapikredi.com.tr bağlantısına gidildikten sonra sayfanın altındaki iki linkten birine tıklanmalıdır. Bu linklerden birisi bireysel işlem listesi için, diğeri ise kurumsal işlemler listesi içindir. Bu işlemlerden bireysel olanlar arasında öne çıkan işlemlere bir göz atmak gerekirse bunlar:

 • EFT sorgulama veya iptal etme,
 • Havale gönderme,
 • Döviz ve altın alım satımı,
 • Kart çıkarma,
 • Kredi başvurusunda bulunma şeklindedir.

Yapıkredi İletişim

Yapıkredi iletişim kanalları, müşteri çağrı merkezi, e-posta adresi ve iletişim formu şeklindedir. Yapıkredi’ye ulaşmak için Yapıkredi internet sitesine gidildikten sonra sayfanın sağındaki ‘’Sizin İçin Buradayız’’ butonuna tıklanarak ‘’Memnuniyetiniz İçin’’ seçilmelidir. Açılan sayfadaki bilgiler Yapıkredi’ye ait iletişim bilgileridir. Yapıkredi çağrı merkezi 444 0 444 tür. E-posta adresi yapikredi@yapikredi.hs2.kep.tr şeklindedir. Müşteri Yapı kredi internet bankacılığı hakkında aklında oluşan bütün sorulara bu kanallardan cevap bulabilmektedir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz