Yapı Kredi Esnek Hesap, bankada mevduat olmadığı durumlarda bile belirlenen sınırlar dahilinde nakit çekme ve fatura ödeme gibi işlemlerin yapılabildiği, günlük faizle çalışan bir mevduat hesabıdır. Pek çok bankanın ek hesap ve eksi bakiye hesabı adı altında sunduğu hizmetin Yapı Kredi Bankası’ndaki adı olan Yapı Kredi Bankası Esnek Hesap yüksek faiz oranları ve ek avantajları ile birlikte gelmektedir.

Yapı Kredi Bankası Esnek Hesap Özellikleri

Esnek Hesap’ın özellikleri şu şekilde listelenebilir:

 • Mevduat sahibi Esnek Hesap ile banka hesabında para kalmamış olsa bile harcama yapabilir ve bu durum kredi notunu etkilemez. Yapılabilecek harcamaların limiti vadesiz mevduat hesabına yatırılan bakiye ve kişinin kredi notuna bağlıdır.
 • Kullanılacak kredi tutarı ve kaç gün kullanılacağı belirtildiği sürece kredi faizi işler, ancak hesaptan para çekilmediği yani hesap kullanılmadığı sürece faiz işlemez ve para el altında durur.
 • Bu hesaptaki kredi limitini yılın her günü ve günü her saati kullanmak mümkündür. Bankanın işlem saatleri içerisinde yapıldığı sürece işlem adedinde de sınırlama yoktur.
 • Hesabı kullanan müşteriye sunduğu TL Kart ürünü ile bütün dünyada kredi kullanma imkanı verir.
 • İşlemler internet üzerinden veya 444 0 444 çağrı hattından kolayca halledilebilir.

Yapı Kredi Esnek Hesap Başvurusu İnternetten

İnternetten Esnek Hesap başvurusunda bulunmak için Yapıkredi müşterisi, ilk önce internet şubesine kayıt olmalıdır. Bunu yapmak için https://www.yapikredi.com.tr adresine gidildikten sonra “Yapı Kredi İnternet Şubesi’’ butonuna tıklanır.Açılan sayfanın sağında ‘’şifre al’’ butonu vardır ve bu seçilir. Açılan sayfada:

 • C. kimlik numarası,
 • Cep telefonu bilgileri girilir.

Daha sonra girilen telefon numarasına SM ile bir kod gönderilecektir. Bu kod doğrulandıktan sonra kod doğrulandıktan sonra banka tarafından istenen kişisel bilgiler doldurulur ve şifre alma işlemi tamamlanır.

Şifre almak için bir başka yol da ATM’leri kullanmaktır. ATM üzerinden Kullanıcı ve Başvuru İşlemleri menüsüne gelindikten sonra internet/mobil şube yeni şifre al seçeneği seçilir. Telefon numarası girildikten sonra gönderilecek onay kodu girilir ve şifre telefona gönderilir.

Şifre alındıktan sonra şifre ile birlikte müşteri no da kullanılarak internet şubesine giriş yapılır. Daha sonra kullanıcı sayfasındaki hesaplar menüsünden Esnek Hesap açılabilir. Esnek Hesap’ın Vadesiz Mevduat Hesabı’na bağlı bir kredi limiti gibi işlediği unutulmamalıdır. Buna göre, Yapı Kredi Esnek Hesap sahibi olmak için Vadesiz Mevduat Hesabı açmış olmak gerekir.

Yapı Kredi Esnek Hesap Başvurusu Şubelerden

Şubelerden esnek hesap başvurusu yapmak için en yakın Yapı Kredi şubesine şu belgelerle gitmek yeterlidir:

 • Kişi ücretli çalışan ise son maaş bordrosuna ait fotokopi,
 • Başvuran serbest meslek çalışanı ise son vergi levhasına ait fotokopi,
 • Başvuran emekli ise maaş cüzdanına ait fotokopi,
 • Kiraya verilmiş gayrimenkul varsa tapu ve kira kontratı,
 • 3 ay içerisinde alınmış bir ikametgah belgesi,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Gelir belgesi.

Bu belgeler ile şubelere gidilirken Yapı Kredi şubelerini çalışma saatlerinin 09.00-17.00 olduğu unutulmamalıdır. Bunun yanında 12.30-13.30 arasında da şubeler öğle molası nedeniyle kapalıdır.

Yapı Kredi Esnek Hesap E-Hesap Özeti

Yapı Kredi e-Hesap özeti sayesinde kişi, Esnek Hesap işlemlerine ait en son detayları, hesap limitini ve bu limitin ne kadarını kullanmış olduğunu e-posta hesabı üzerinden görebilmektedir. Limitin aşılması durumunda hesabın durdurulmasını sağlayan e-Hesap Özeti uygulamasından faydalanmak için Yapı Kredi internet Şubesi’ni ziyaret etmek yeterlidir. Bütün bunların yanında e-Hesap Özeti uygulamasına geçilmesiyle kağıt üzerine basılı hesap ekstreleri ortadan kalktığı için doğayı korumak için bir adım atılmış olacaktır.

Yapı Kredi Esnek Hesap Faiz Miktarları

Esnek Hesap günlük faiz miktarı Vadesiz Mevduat hesabındaki bakiyeye göre değişmekte olup tam değer, sahip olunan mevduat ve istenen vade girilerek Yapı Kredi internet sitesinden hesaplanabilir. Yapı Kredi Esnek Hesap faiz kazancını mevduat miktarı ve vade girerek hesaplamak için siteye girdikten sonra ‘’Bireysel Bankacılık’’>’’Hesaplama Araçları’’>’’Esnek Hesap Hesaplama’’ bağlantıları izlenmelidir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz