Yapı Kredi bankamatiğini kullanarak para yatırma işlemi sayesinde önceden belirlenmiş limitler dahilinde işlemlerinizi yapabilirsinizi. Yapı Kredi’den bankamatik para yatırma işlemi sayesinde zamana sıkışmadan, banka şubesine gitmenize gerek kalmadan işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Türkiye genelinde 400 binden fazla bankanın bankamatiği bulunuyor. Bu bankamatiklerden yalnızca para yatırma işlemi değil, buna ek olarak fatura yatırma, kredi çekme gibi diğer işlemleri de ek ücret ödemenize gerek kalmadan yapabileceksiniz.

Yapı Kredi Bankamatiğini Kullanarak Para Nasıl Yatırılır?

Yapı Kredi bankamatiğinden para yatırmak için bankanın size en yakın ATM’sinin nerede bulunduğu öğrenin. ATM’de bulunan kart yuvasına kartınızı yerleştirin ve kimse görmeden kart şifresini yazın. Karşınıza çıkan ekrandan Yapı Kredi’den bankamatik para yatırma seçeneğini seçin. Buradan yatırmak istediğiniz para tutarını yazın. Onayla seçeneğine tıklayın. Makbuz istiyor musunuz sorusuna evet ya da hayır olarak yanıt verin. İşleminiz tamam.

Kart Olmadan Yapı Kredi Bankamatik Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kartsız para yatırma işlemi sayesinde yanınızda kartınız bulunmasa dahi işlemlerinizi halledebileceksiniz. İsterseniz işlem sırasında QR kod kullanabilir isterseniz de hesabınıza giriş yapabilirsiniz. QR kodunuzu kullanarak hesaba para yatırmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Yapı Kredi Mobil’e giriş yapın.
 • Ana sayfada bulunan para çek, yatır sekmesine tıklayın.
 • Hesap seçiniz kısmına tıklayın.
 • Para yatırmak istediğiniz hesabı seçin.
 • Hızlı işlem yapmak istiyorum , yatırdığım para ATM’de onay gerektirmeden direk hesabıma geçsin seçeneğini tıklayın.
 • ATM üzerinde yer alan QR kodu kısmına, kodunuzu okutun.
 • Para yatırma bölmesine paranızı koyun.
 • Yatırdığınız para anında hesabınızda görünecektir.

Kart Olmadan Yapı Kredi Bankamatik Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kartsız para çekme işlemi pratik para çekmek isteyen kişilerin favorisi. İşlemi tamamlamak için aşağıda yer alan adımları izlemeniz yeterli:

 • Yapı Kredi’nin mobil şubsine giriş yapın.
 • Ana sayfadan para çek/yatır sekmesine tıklayın.
 • Hesap veya kredi kartı seçiniz kısmına gelin.
 • Para çekilecek hesap ve tutarını girin.
 • ATM üzerinde yer alan QR kodunu, telefonunuzun kamerasını açarak okutun.
 • ATM’den paranızı alın.

Eğer para çekme işlemlerinizi devamlı bu şekilde faha hızlı bir şekilde yapmak isterseniz, ilk ekranda yer alan seçimi hatırla sekmesini işaretleyin. Bu sayede bir sonraki para çekme işleminiz daha hızlı olacak.

QR Kodunu Kullanarak Yapı Kredi Bankamatiklerinden Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Kartsız nakit avans çekme işlemi yapmak isterseniz yine bankanın uygulamasını kullanabilirsiniz. Bunun için bankanın uygulamasına giriş yapın. Para çek, yatır butonuna tıklayın. Hesap ve Kredi kartı seçiniz sekmesine tıkladıktan sona hangi kredi kartından para çekmek istediğinizi işaretleyin. Çekeceğiniz tutarı girin. Taksit yaptırmak isterseniz, taksitlendir butonuna tıklayın. Telefonunuzun kamerasını açarak bankamatik üstünde yer alan QR kodunu okutun.

Yapı Kredi Bankamatiğini Kullanarak En Fazla Kaç Para Çekebilirim?

Bankamatikten para çekme işlemi limiti bulunuyor.Bu miktar müşteriler arasında değişkenlik gösteribiliyor. Ortalama olarak cevap vermek gerekirse, normal müşteriler için bu limit 3 bin 500 TL olarak belirlenmiştir. Finansal açıdan öncelik tanınan kişilerin para çekme limiti 5 bin TL’ye kadar çıkmaktadır. Eğer ben daha fazla para çekmek istiyorum derseniz saat 23:59’a kadar beklemeniz gerekmektedir. Yeni bir gün ile beraber hesabınıza yeni bir limit tanınacaktır. Eğer paraya hemen ihtiyacınız varsa, banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Önceden tanımlanmış üst limitler için bankaya limit üstü çekim bedeli ödemeniz gerekecektir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz