Kirada oturan birçok kişi, kendi evini satın aldığı günün hayalini kurar. Günümüz şartlarında para biriktirerek ev sahibi olmak neredeyse imkansız. Günlük ihtiyaçlar ve masraflar neredeyse para biriktirmemizin önüne geçer. Kira öder gibi ev sahibi olma düşüncesinin giderek yaygınlaşması, bankaların da harekete geçmesine neden olmuştur. Konut kredisi sayesinde artık istediğiniz, hayal kurduğunuz o evin sahibi olabilirsiniz. Bu yazımız içerisinde Vakıfbank konut kredisi hakkında merak edilen tüm ayrıntılar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Vakıfbank Konut Kredisi Başvuru için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Vakıfbank konut kredisi başvurusu yapacak kişiler öncelikle aşağıda yer alan evrakları eksiksiz olarak hazırlamaları gerekiyor. Kredi tutarı yüksek olmasından ince eleyip sık dokuyan Vakıfbank, sadece güvendiği kişilere konut kredisi vermektedir.

 • Banka şubelerinden alınacak boş konut kredisi başvurunun doldurulmuş hali
 • Satın alacağınız evin tapu aslı ya da fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi fotokopisi
 • İkametgah belgesi (İkametgah belgesini teslim edemeyen kişiler son aylarda ödenmiş bir fatura belgesini de teslim edebilir)
 • Meslek gruplarına göre değişiklik gösteren gelir belgesi

Vakıfbank Konut Kredisi Çeşitleri

Vakıfbank, Sarı Panjur adındaki kredisi ile birçok kişinin ev sahibi olmasına katkı sağlamıştır. Banka tarafından yapılacak ekspertiz değer incelemesine göre kredi verildiğini, bir ev için ekspertiz değerinin %80’ine kadar destek sağlandığını belirtmek istiyoruz. Sarı Panjur ile ilgili yazımızın devamında ayrıntılı bilgiler sunmaya çalışacağız. Bu başlık altında Vakıfbank konut kredisi çeşitleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Masrafsız Konut Kredisi: Vakıfbank, müşterilerine istemeleri durumunda tamamen masrafsız konut kredisi sunmaktadır. Hiçbir masrafın müşteriye yansıtılmadığı bu kredi türünde kredi faiz oranlarının biraz yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Artan Ödemeli Konut Kredisi: Vakıfbank, müşterilerin ekonomik durumlarına göre bir ödeme takvimi belirlemektedir. Ödemeler ilk başlarda düşük taksit tutarları ile başlamaktadır. Kredi çekenin ekonomik durumu rahatlamaya başlayınca taksit tutarlında da artış meydana getirilir.

Azalan Ödemeli Konut Kredisi: Artan ödemeli kredinin tam tersi olan azalan ödemeli konut kredisinde her vadede ödemeniz gereken tutar giderek azalmaktadır.

Ara Ödemeli Konut Kredisi: Yıl içerisinde belli dönemlerde bir ikramiye ya da farklı bir gelir elde ediyorsanız ara ödemeli konut kredisini seçerek kredinizin daha kısa sürede bitmesini sağlayabilirsiniz.

Periyodik Ödemeli Konut Kredisi: Standart konut kredilerinde ödemeler her ay düzenli olarak yapılması gerekiyor. Periyodik ödemeli sistemde ise taksit ödemelerinizi 2 ayda 1 ya da 3 ayda 1 olacak şekilde yapabilirsiniz.

Anapara Sabit Konut Kredisi: Konut kredisi ödemelerinizde vade sonuna kadar anapara kısmının sabit kalmasını isteyebilirsiniz. Anapara kısmının sabit tutulup taksit tutarının azalarak inmesini istiyorsanız bu kredi türünü tercih edebilirsiniz.

3 Ay Ödemesiz Konut Kredisi: Konut kredisi fırsatlarından yararlanmak istiyor ancak birkaç ay sıkışıklığınız varsa bu kredi türü tam da size göre! Eğer bu kredi türünü seçerseniz konut kredi ödemesini 3 ay erteleyerek başlayabilirsiniz.

Önce Faiz Ödemeli Konut Kredisi: Bu kredi türünde ödemeler ilk etapta faizler üzerinden başlatılır. 24 ay boyunca faizi ödeyen kişiler daha sonra anapara ödemesine başlar.

Transfer Et Konut Kredisi: Bu kredi, başka bir banka üzerinden almış olduğunuz konut kredisini Vakıfbank’a devreder. Uygun kredi faiz oranları sunan Vakıfbank, diğer bankalardaki kredinizi kapatarak daha uygun ödemeler ile borcunuzu bitirmenizi sağlar.

Standart Konut Kredisi: Aylık ödeme şekli bulunan konut kredisi Vakıfbank’ın en temel kredilerinden birisidir. %1,98’den başlayan konut kredisi detaylarına şubeler üzerinden ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Konut Kredisi Hesaplama

Vakıfbank konut kredisi çekmek isteyen kişiler, geri ödenin ne kadar olduğunu merak ediyor. Aşağı ekleyeceğimiz görsel, 120 ay vade üzerinden planlanmış geri ödemedir. Kredi faiz oranı %2,50 olup tüm masraflar eklenerek sunulmuştur.

Vakıfbank Sarı Panjur Kredisi

Vakıfbank müşterisi olup ya da olmamanız önemli değil. İnternet üzerinden başvuruda bulunabilen sarı panjur kredisi herkese açıktır. İnternet üzerinden anında başvuru yapılabilen bu kredi türünde kredi faiz oranı %2,50 olarak belirlenmiş durumda. Sarı panjur sadece yeni ev alımları için geçerli olan bir kredidir. Başka bankalarda olan kredileriniz kapatmak için bu krediden destek alamazsınız.

Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Kredisi

Afet riski taşıyan yapılarda oturmakta olup evlerini değiştirmeyen kişiler, Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi ile evlerine yeni bir görünüm kazandırabilirler. Bu kredinin detayları;

 • Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi riskli yapılarda oturup yaşadıkları evi yeniden inşa ettirmek isteyen mülk sahiplerine
 • Risk rapor sahibi olan bir ev içerisinde en az 1 yıl yaşayan kiracı ve ev sahiplerine
 • Oturduğu ev riskli durumuna gelen ev sahiplerine verilmektedir.
 • Standart konutlar için aylık %0,33 kredi faiz oranı
 • B Sınıfı Enerji verimliliğe sahip konutlar için aylık %0,37 kredi faiz oranı
 • A Sınıfı Enerji verimliliğe sahip konutlar için aylık %0,41 kredi faiz oranı devlet desteğince karşılanacaktır.

Memurlara Özel Konut Kredisi

Vakıfbank, 3 kamu bankasından biri olmasından dolayı çok fazla maaş müşterisine sahiptir. Yüzbinlerce memurun çalıştığı Vakıfbank, müşterilerine oldukça özel bir kredi geliştirmelerine katkı sağlamıştır. Vakıfbank memurlara özel konut kredisi ile ilgili detaylar;

 • Kredi faiz oranı oldukça düşük olan bu kredi türü sadece kamu çalışanlarına özel olarak sunulmaktadır.
 • Kredi faiz oranı kamu personelinin kredi notuna göre değişiklik gösterebilir.
 • Memurlar, bu kredi türünde kredi dosya masrafı gibi ücretler ödemezler.
 • Bu kredi sadece yeni alınan konutlar için geçerlidir.
 • Özel bir kredi türü olduğu için faiz oranları yalnızca Vakıfbank şubeleri üzerinden öğrenilebilir.
Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz