Kamuya ait 3 banka kuruluşundan birisi olan Vakıfbank, ülkemizde milyonlarca bireysel ve ticari müşteriye sahiptir. Sahip olduğu binlerce banka şubesi ve ATM üzerinden müşterilerine hizmet sunmaya çalışan Vakıfbank, para yatırma ve para çekme konusunda oldukça kolay seçenekler geliştirmiş durumda. Türkiye’nin dört bir yanında 4,000’e yakın ATM’si bulunan Vakıfbank, ATM üzerinden kartsız para yatırma ve para çekme işlemini 24 saat boyunca müşterilerine sunuyor. Öyle ki; Vakıfbank müşterisi olmasanız bile Vakıfbank ATM’leri üzerinden kartsız para çekebilme imkanına sahip olabilirsiniz. Vakıfbank kartsız para çekme ve yatırma işlemi hakkında bilgiler;

Vakıfbank Kartsız Para Yatırma

Vakıfbank ATM’leri üzerinden haftanın 24 günü, 24 saat kartsız işlem yapabilirsiniz. Vakıfbank kartsız para yatırma işlemi için yapmanız gerekenler;

  • ATM menüsünden ilk olarak Giriş tuşuna basın.
  • Giriş tuşu üzerinden kartsız işlem menüsüne giriş yaparak “Hesaba nakit para yatırma” kısmına dokunun.
  • Kartsız para yatırmak için ilk olarak sizden 11 haneden oluşan T.C. Kimlik numaranızı girmeniz istenecektir.
  • Kimlik numaranızı girdikten sonra o kimlik numarasına kayıtlı hesaplar ekrana çıkacaktır. Para yatırılacak hesap seçildikten sonra ileri tuşuna basınız.
  • Daha sonrasında ise para yatırma bölümü açılarak banknotları yerleştirmeniz istenecektir.
  • Banknotları yerleştirdikten sonra paranın sistem tarafından tanımlanması beklenir. Ardından ekrana yatırılan tutar gösterilir. Yatırdığınız tutar doğru ise “onaylıyorum” butonuna tıkladığınızda işlemin tamamlandığını göreceksiniz.

Vakıfbank Kartsız Para Çekme

Ülke genelinde 4 binden fazla ATM seçeneği bulunan Vakıfbank, müşterilerine kartsız para çekme hakkı da sunuyor. ATM üzerinden kartsız para çekme işlemi sadece bankanın kendi müşterilerine sunulan bir hizmettir. Para yatırma ve para çekme işlemi dışında ATM üzerinden 70’den fazla işlem yapabilirsiniz. Vakıfbank kartsız para çekme işlemi için uygulamanız gereken adımlar;

  • İlk olarak ATM üzerinde yer alan giriş butonu üzerinden kartsız işlem menüsüne geçiş yapın.
  • Burada karşınıza birkaç seçenek çıkacaktır. Bunlar arasından para çekme menüsüne girin.
  • Kartsız olarak para çekeceğiniz için Vakıfbank sizden bir doğrulama adımı geçmenizi isteyecektir. İlk olarak T.C. kimlik numaranızı, akabinde cep telefon numarasını girin.
  • Doğrulama işlemi için Vakıfbank şubelerinde kayıtlı cep telefonuna gelen doğrulama kodunu ekran üzerine yazın. Doğrulama işleminin ardından talep ettiğiniz para tutarının size sunulduğunu göreceksiniz. Vakıfbank kartsız para çekme işlemi oldukça kolaydır. Gerekli adamları uyguladıktan sonra saniyeler içerisinde kartsız bir şekilde para çeker bildiğinizi göreceksiniz.

Vakıfbank ATM Para Yatırma ve Çekme Limitleri

Kartlı ya da kartsız olarak Vakıfbank ATM’leri üzerinden yapabileceğiniz işlemlerde belirli bir limit uygulanmaktadır. Kartlı ya da kartsız olarak ATM’ye gün içerisinde en fazla 20,000 TL yatırabilirsiniz. Para çekme konusunda ise işlem limiti 2 farklı şekilde uygulanıyor. ATM üzerinden kartlı olarak para çekilmek istenirse limit 1,500 TL olarak sunuluyor. Kartsız para çekim işlemlerinde ise limitin 500 TL’ye kadar düştüğünü görüyoruz. Bu limitler değiştirilemediğini, daha üzeri tutarlar için banka şubelerini ziyaret etmek gerekiyor.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz