Vakıfbank İnternet Bankacılığı
Vakıfbank İnternet Bankacılığı

Türk Anonim Ortaklığı olarak da bilinen Vakıfbank, 1954 yılında kurulmuştur. 2014 yılında yürütülen çalışmalara göre Türkiye’nin en büyük 7. bankası olan Vakıfbank her geçen gün büyümeye devam ediyor! 2019 yılı haziran ayına göre 948 adet şube sayısına sahip olan Vakıfbank toplamda 4,000’den fazla ATM’ye sahiptir. Teknolojik gelişmelerden de oldukça fazla yararlanan Vakıfbank, müşterilerine internet bankacılığı üzerinden haftanın 7 günü 24 saat hizmet veriyor. Bu yazımız içerisinde Vakıfbank internet bankacılığı hakkında merak edilen tüm ayrıntılar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Hesabı Nasıl Açılır?

Vakıfbank müşterileri, şubeye gitmeden de tüm bankacılık işlemlerini halledebilirler. İnternet bankacılığı hesabı açmak isteyen kişilerin öncelikle BU Bağlantı adresinde yer alan sayfayı ziyaret etmesi gerekiyor. İnternet bankacılığı hesabı açtırabilmek için gelen seçenekler içerisinden “İnternet Bankacılığı Müşterisi Olmak İstiyorum” kısmını işaretleyerek “Devam” tuşuna basınız. Bir sonraki aşamada internet bankacılığını Bankomat kartı ya da kredi kartı üzerinden açtırmak istediğiniz sorulacaktır. Seçimi yaptıktan sonra bir sonraki sayfada seçimini yaptığınız kart ile ilgili bilgilerin girilmesi istenecektir. Bu adımları uygulamanız sonucunda internet bankacılığı hesabınızın otomatik olarak açıldığını görebilirsiniz.

Vakıf bank Şifremi Unuttum ya da Yeni Şifre Alma

Vakıfbank müşterileri bazı durumlarda internet bankacılığı şifresini unutabilir. Bu gibi durumlarda çözümün olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz; Vakıfbank, internet bankacılığı şifresini unutmanız durumunda yeni şifre alma işlemini yine yukarıda yer alan bağlantı adresinden üzerinden yapmanız gerekiyor. İlgili bağlantı adresini ziyaret etmeniz durumunda ilk olarak ikinci seçenekte yer alan “İnternet Bankacılığı için şifre alma, bloke kaldırma işlemi yapmak istiyorum.” kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Bu kısımda internet bankacılığının tanımlı olduğu kart bilgilerini girmeniz gerekiyor. Gerekli doğrulama işlemlerini yaptıktan sonra yeni şifrenin Vakıfbank’a tanımlı cep telefonunuza gönderildiğini göreceksiniz. Bununla beraber 0850 222 0 724 telefon numarası üzerinden Vakıfbank Müşteri Hizmetlerini aramanız durumunda da internet bankacılığı şifresini sıfırlayabileceğinizi bilmelisiniz.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Üzerinden Yapılabilecek İşlemler

Vakıfbank internet bankacılığı üzerinden birçok işlem yapabilirsiniz. Şubesiz bankacılık devrini başlatan Vakıfbank, şube yoğunluğunu azalttığı gibi müşterilerine 24 saat hizmet verebilmenin gururunu taşıyor.

VakıfBank İnternet bankacılığı üzerinden yapılabilen işlemler;

 • Kredi kartı başvurusu ve başvuru takip
 • Kredi başvurusu ve başvuru takip
 • Kredi kartı limit değişikliği
 • Nakit avans işlemi
 • OGS/HGS Başvurusu
 • Havale, EFT
 • Düzenli EFT, Düzenli ödeme talimatı
 • Döviz transferi
 • Cebe para transferi
 • Yatırım hesabı açma, hesap yönetimi
 • Altın, Dolar, Euro, Hisse Senedi, VİOP vb. yatırım araçlarının alım ve satım işlemi
 • SGK ödemesi, vergi ödemesi, belediye ödemesi, şans oyunları ödemesi, eğitim ve sınav ödemesi
 • Cep telefonu TL yükleme
 • Elektrik, su, doğalgaz, cep telefonu fatura ödemeleri

Başta olmak üzere birçok işlemi internet bankacılığı üzerinden yürütebilirsiniz. Hemen hemen şube üzerinde yer alan birçok işlemin yapıldığı internet bankacılığı, Vakıfbank müşterilerine büyük oranda kolaylık getirmektedir. İsterseniz en yakın Vakıfbank şubesine giderek bireysel Vakıfbank müşteri danışmanı üzerinden de internet bankacılığı sahibi olabilirsiniz.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz