Vakıfbank hesap işletim ücreti; 2019 yılında 78 TL olarak belirlenmiştir. Vakıfbank hesap işletim ücretlerini 4 taksite bölmektedir ve 3 ayda bir kişilerden tahsil etmektedir. Vakıfbank’ın hesap işletim ücretini tahsil edebilmesi için kişinin hesabında bakiyenin olması gereklidir. Eğer kişinin hesabında bakiye yok ise; ödeme bir sonraki döneme sarkıtılmaktadır. Vakıfbank kişilerden hesap işletim ücretini ödemelerini talep etmemektedir, aksine otomatik olarak kendisi tahsil etmektedir.

Vakıfbank Hesap İşletim Ücreti Ne Kadardır?

Vakıfbank hesap işletim ücreti; 78 TL olarak belirlenmiştir ve ücret yıllık olarak belirlenen bir ücrettir. Kişilerin Vakıfbank’ta bulunan Türk Lirası vadeli mevduat hesapları veya döviz hesapları için tahsil edilecek olan hesap işletim ücretleri; 3 ay süre ile düzenli olarak tahsil edilmektedir. Vakıfbank müşterilerinin hesap işletim ücretini ayrı olarak ödemesine gerek yoktur. İlgili ücret otomatik olarak kişilerden tahsil edilen bir ücrettir. Vakıfbank müşterilerinin hesaplarında bakiye olması durumunda; Vakıfbank tahsil zamanı geldiğinde hesaplardan otomatik olarak hesap işletim ücretini tahsil etmektedir. Ancak kişinin Vakıfbank hesabında bakiye yok ise ve hesap işletim ücretinin tahsil zamanı da gelmiş ise; kişinin hesabına para girişi olduğu anda hesap işletim ücreti tahsil edilmektedir.

Vakıfbank Döviz Hesabı Ücretleri Ne Kadardır?

Vakıfbank döviz hesabı ücretleri; Türk Lirası değeri olarak belirlendiğinde 78 Türk Lirasına denk gelmektedir. Kişilerin USD, EUR ve benzeri döviz hesaplarından tahsil edilecek olan hesap işletim ücreti dönemin kuruna göre 78 TL olmaktadır. Diğer hesap işletim ücretlerinin tahsilatı gibi; senede 4 taksit halinde yani 3 ayda bir tahsil edilmektedir. Ayrıca tahsil zamanı geldiğinde dönemin güncel kuru ne ise; o taksit o kur üzerinden alınmaktadır.

Vakıfbank Hesap İşletim Ücreti Alınmayan Hesaplar Var Mıdır?

Vakıfbank hesap işletim ücreti alınmayan hesaplar vardır. Vakıfbank hesap işletim ücreti alınmayan hesaplar şunlardır:

  • Hali hazırda emekli maaşını veya kurum maaşını Vakıfbank’tan alan kişilerin maaşlarından hesap işletim ücreti kesilmemektedir.
  • Kişilerin eğer Vakıfbank’ta birikim hesapları var ise; bu hesaplardan hesap işletim ücreti alınmamaktadır.
  • Düzenli olarak ilgili Vakıfbank hesabı üzerinden ödeme yapan bir kişinin hesabından hesap işletim ücreti tahsil edilmemektedir.
  • Kişi eğer Vakıfbank’ın Junior hesaplarından birine sahip ise; 18 yaşını doldurana kadar hesabından hesap işletim ücreti tahsil edilmemektedir.
  • Vakıfbank’tan kredi alan ve dolayısı ile kredi hesabı bulunan kişilerin; kredi ödemeleri süresince hesabından hesap işletim ücreti tahsil edilmemektedir. Ancak kişilerin kredi ödeme dönemleri sona erdiğinde, hesap işletim ücreti tahsil edilmektedir.
  • Vakıfbank Aktif havuz hesaplarından herhangi bir hesap işletim ücreti talep etmemektedir.
  • Vakıfbank aktif internet abonesi olan kişilerden hesap işletim ücreti talep etmemektedir.

Vakıfbank Hesap İşletim Ücretlerine Dijital Bankacılık İle Nasıl Ulaşılmaktadır?

Vakıfbank hesap işletim ücretlerine dijital bankacılık üzerinden ulaşabilmek için; https://www.vakifbank.com.tr adresine girmek gereklidir. Vakıfbank’ın resmi web sitesi üzerinden sağ üst köşedeki büyüteç simgesine tıklanarak, hesap işletim ücretleri yazılması gereklidir. Kişinin Vakıfbank’tan açabileceği hesaplar ve bu hesaplara uygulanan hesap işletim ücretlerine ulaşabileceği arama sonucu listelenmektedir.

Vakıfbank Hesap İşletim Ücretlerine Telefon Bankacılığı İle Nasıl Ulaşılmaktadır?

Vakıfbank hesap işletim ücretlerine telefon bankacılığı ile ulaşabilmek için; 0850 222 0 724 numaralı müşteri hizmetleri numarasının aranması gereklidir. Kişilerin bu numaradan bilgi alabilmesi için herhangi bir gün veya saat sınırlaması bulunmamaktadır. Müşteri temsilcisine bağlanmak için gerekli tuşlamalar yapıldıktan sonra; müşteri temsilcisine hesap işletim ücretleri ile ilgili bilgi almak istendiği söylenmelidir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz