Kredi ve bankalar olarak bu yazımız içerisinde sizlere Vakıfbank hesap bakiyesi sorgulama işleminin nasıl yapıldığı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bildiğiniz üzere teknolojinin gelişmesi en çok bankacılık işlemlerini kolaylaştırmıştır. Birçok hizmetini dijital platformları aktaran bankalar, müşterilerine daha hızlı ve güvenilir hizmet vermekte. Geçmişte hesap bakiye sorgulama işlemi yapmak isteyen kişiler banka şubelerine gitmek zorundaydı. Ancak; dijital bankacılık işlemleri sayesinde hesap bakiyesi sorgulama işlemi internet üzerinden oldukça kolay bir şekilde halledilebilmekte. Vakıfbank hesap bakiye sorgulama işlemi ile ilgili detaylar;

Vakıfbank SMS ile Bakiye Sorgulama

Vakıfbank, SMS bankacılığını ülkemize getiren ilk kuruluşlar arasında yer alıyor. Müşterilerine SMS üzerinden kredi başvuru yapmalarına olanak sağlayan Vakıfbank, hesap dökümünü de bu kanal üzerinden müşterilerine sunuyor. Vakıfbank SMS ile bakiye sorgulama yapmak için; “BAKIYE” yazıp 3401 kanalına mesaj gönderen Vakıfbank müşterileri, hesap dökümlerini anlık olarak telefonlarında görüntüleyebiliyorlar. Gönderilen mesajlar operatör tarafından sunulan SMS paketlerinden düşülerek ücretlendirilir. Mesaj gönderen kişinin eğer SMS paketi yoksa operatör tarafından uygulanan standart ücretler üzerinden bu işlemi yapabilir.

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri İle Bakiye Sorgulama

Vakıfbank, 0 850 222 0 724 kanalı üzerinden müşterilerine 24 saat boyunca teknik destek veriyor. Vakıfbank Müşteri hizmetleri üzerinden hesap dökümü almak oldukça kolay ve basittir. Müşteri hizmetlerini aradığınızda ilk olarak sizlere bant kaydı sunulacaktır. Bant kaydını dinledikten sonra önce “3” daha sonrasında “2” son olarak ise “1” tuşuna basın. Bu adımları uyguladıktan sonra hesap dökümü sizlere mail üzerinden iletilecektir. Son 30 güne ait hesap dökümü sadece mail üzerinden teslim edilmektedir. Geçmişte faks yolu ile hesap dökümü gönderilebiliyordu. Teknolojinin gelişmesi ile beraber faks sistemi artık geçerliliğini yavaş yavaş kaybetmeye başlamıştır.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı ile Bakiye Sorgulama

www.vakifbank.com.tr internet adresi üzerinden birçok bankacılık işlemi yapabilmek mümkündür. Bunun için öncelikle Vakıfbank internet bankacılığı üzerinden bireysel müşteri girişi yapmanız gerekiyor. Müşteri numarası ya da T.C. kimlik numaranızı kullanıcı adı bölümüne, internet bankacılığı şifresini de bir alt satıra yazarak İnternet bankacılığına oldukça kolay bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Eğer internet bankacılık şifreniz yok ise en yakın Vakıfbank şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sağda bulunan menüye girerek bankamatik kartınız ile ilgili her türlü işlemi yapabilir, bakiye sorgulama işlemini anlık olarak kontrol edebilirsiniz.

Vakıfbank Mobil Bankacılık ile Bakiye Sorgulama

Vakıfbank mobil uygulaması hem Android hem de IOS kullanılabilir bir mobil uygulamaya sahiptir. Bu uygulama üzerinden banka şubesine gitmeyerek gerek kalmadan tüm bankacılık işlemlerinizi halledebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu hizmetten yararlanabilmek için ilk olarak mobil uygulamayı akıllı telefonlarınıza indirin. Sonrasında ise müşteri numarası internet bankacılığı şifresi ile hesabınıza giriş yapın. Mobil bankacılık sistemine giriş yaptıktan sonra “hesaplarım” kısmına girerek tüm bakiye sorgulama işlemlerini oldukça kolay bir şekilde yürütebilirsiniz.  Vakıfbank hesap bakiyesi sorgulama işlemleri yukarıdaki adımlar üzerinden oldukça kolay bir şekilde halledilebilir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz