Vakıfbank EFT saatleri 09:00 ile 17:15 arasında olsa da; 16:45’ten sonra yapılan işlemlerden ek ücret alınmaktadır. Kişilerin EFT işlemleri işlem yoğunluğuna bağlı olarak maksimum yarım saat içerisinde gerçekleşmektedir. Kişilerin 500.000 TL’ye kadar yaptıkları EFT işlemlerinden alınan komisyon tutarı; EFT yapılan tutarın %0.4’ü kadar olmaktadır. Ancak bu oran Vakıfbank şubelerinden yapılan EFT işlemleri için geçerlidir. Vakıfbank EFT işleminde herhangi bir aksilik ile karşılaşılması veya işlemin bir türlü tamamlanmaması durumunda; kişilerin 1 saatlik bir bekleme süresinin ardından banka görevlileri ile iletişime geçmesi tavsiye edilmektedir.

Vakıfbank EFT Saatleri Nelerdir?

Vakıfbank EFT saatleri; 09:00 ile 17:15 arasındadır. Ancak 16:45 ile 17:15 arası geç EFT olarak adlandırılmaktadır ve normal EFT saatlerine göre ücretlendirmesi daha yüksek tutulmaktadır. Kişilerin EFT saatleri dışında yaptıkları EFT işlemleri bir sonraki EFT saatlerine kadar bekletilmektedir. Bunun esas nedeni ise; EFT işlemlerinin Merkez Bankası’nın onayından geçmeden gerçekleşmiyor oluşudur. Dolayısı ile bu yüzden Vakıfbank hafta sonlarında, resmi tatillerde veya EFT saatleri dışında; EFT işlemini gerçekleştirememektedir.

Vakıfbank EFT Ücretleri Nelerdir?

Vakıfbank EFT ücretleri şunlardır:

  • Kişinin EFT saatleri içerisinde internet bankacılığı veya mobil bankacılık kullanarak yaptığı EFT işlemlerinden 3.50 TL ücret alınmaktadır. Kişi eğer bu işlemi geç EFT olarak yapar ise alınan ücret 6.75 TL olmaktadır. Kişinin aynı şartlar altında 200.000 TL’den fazla EFT yapmak istemesi durumunda; kendisinden 6.75 TL ücret alınmaktadır ve geç EFT yapması durumunda bu ücret 9.50 TL olmaktadır.
  • Vakıfbank şubeleri üzerinden düzenli aralıklar ile EFT yapan kişilerden 3.50 TL ücret alınmaktadır. Normal EFT işlemlerinde ve isme gelen EFT işlemlerinde ise bu tutar 70 TL olmaktadır. Ayrıca geç EFT saatleri içerisinde yapılan işlemlerden talep edilen ücret ise; 30 TL’dir.
  • Kişilerin Vakıfbank ATMlerinden Vakıfbank kartları ile EFT işlemi gerçekleştirmeleri durumunda; kendilerinden talep edilen EFT ücreti 20 TL’dir. Bu ücrete ek olarak kendilerinden 0.21 TL tutarında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası EFT masrafı da talep edilmektedir.
  • Kişilerin Vakıfbank telefon bankacılığı aracılığı ile düzenli olarak EFT işlemi yapması durumunda kendilerinden işlem başına 3ç50 TL ücret alınmaktadır. Ancak giden diğer EFTlerde alınan ücret 50 TL olmaktadır. Geç EFT diliminde yapılan işlemlerden alınan ücret ise 30 TL olmaktadır.

Vakıfbank EFT İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Vakıfbank EFT işlemi yapma yolları şunlardır:

  • Herhangi bir Vakıfbank şubesine giderek EFT işlemi yapılabilmesi mümkündür.
  • https://www.vakifbank.com.tr adresinden internet bankacılığına giriş yapılarak, internet bankacılığı aracılığı ile EFT işlemi yapabilmek mümkündür.
  • Vakıfbank’ın mobil uygulaması üzerinden EFT işleminin yapılabilmesi mümkündür.
  • Vakıfbank’ın telefon bankacılığı aracılığı ile EFT işleminin yapılabilmesi mümkündür.
  • Vakıfbank ATMleri üzerinden EFT işleminin yapılabilmesi mümkündür.

Vakıfbank EFT İşlemi Ne Kadar Sürede Gerçekleşmektedir?

Vakıfbank EFT işleminin gerçekleşme süresi; 5 dakika ile 10 dakika arasında değişebilmektedir. Bazen işlem yoğunluğunun yaşanması halinde bu süre 30 dakikaya kadar da uzayabilmektedir. Kişilerin uzun saatler boyunca EFT işlemlerinin gerçekleşmemesi halinde, EFT sorgulaması yapması tavsiye edilmektedir.

Vakıfbank EFT Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Vakıfbank EFT sorgulama işleminin yapılabilmesi için; 0850 222 0 724 numaralı Vakıfbank Çağrı Merkezi’nin aranması gereklidir. Ardından kişi bir ses kaydı ile karşılanmaktadır ve kişiye Vakıfbank Çağrı Merkezi aracılığı ile yapabileceği işlemler sayılmaktadır. Kişinin müşteri temsilcisine bağlanmak istemesi gereklidir. Müşteri temsilcisine bağlanmak için gerekli tuşlamaları yaptıktan ve bağlandıktan sonra; EFT işleminin akıbetini sorgulamak istediğini müşteri temsilcisine söylemesi gereklidir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz