Vakıfbank, Arı Hesap adındaki yeni mevduat ürünü ile birçok kişinin dikkatini çekmeyi başardı. Müşterilerine gecelik faiz geliri sunan Arı Hesap, yüksek mevduat faiz oranları ile birikimlerin değerlendirilmesini sağlıyor. Arı Hesap sahipleri vadeleri bozulmadan gün içerisinde istedikleri gibi para yatırıp çekme işlemi yapabilirler. Arı Hesap sahipleri aynı zamanda yapacakları Havale ve EFT işlemlerine herhangi bir ücret ödemezler. Birçok avantajın yer aldığı Vakıfbank Arı Hesap ile ilgili detaylar;

Vakıfbank Arı Hesap Özellikleri

Vakıfbank Arı Hesabı açtırmak isteyen birçok kişi, bu hesap türünün ne gibi özelliklere sahip olduğunu merak ediyor. Müşterilerine vade bozulmadan para yatırma, para çekme özelliği sunan Arı Hesap, gecelik faiz üzerinden gelir elde edilmesini sağlıyor. Arı hesabı üzerinden sadece TL geliri elde edeceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu hesap türünde aynı zamanda Euro ve Dolar cinsi üzerinden de hesap açabilmek mümkündür.

Vakıfbank Arı Hesabı başta şube olmak üzere internet ve telefon bankacılığı üzerinden rahatlıkla açılabilmektedir. Saat 17:00’a kadar açılan hesaplar aynı gün içerisinde faiz geliri elde etmeye başlarlar. 17:00’dan açılan hesapların faiz geliri bir sonraki iş günü işleme alınmaya başlayacaktır.

Arı hesabınızda bulunan birikimlerinizi resmi tatil dışında istediğiniz gün, istediğiniz saat çekebilirsiniz. Para yatırma işleminin de açık olduğu bu hesap türünde kazanacağınız bürüt faiz tutarı gün sonunda hesaplara aktarılmaktadır. Net gelir ise o dönemin stopaj oranına bağlı olacak şekilde kesinti yapılarak aktarılmaktadır.  Bu hesap türünün diğer özellikleri;

  • Vakıfbank Arı Hesabı açtırmak isteyen kişiler hesaplarına minimum 1,000 TL, 1,000 Euro ya da 1,000 Dolar yatırmak zorundadır.
  • Arı hesabında para yatırmanın da bir üst limiti bulunmaktadır. Hesaplarınıza maksimumum 1 milyon TL, Dolar ve Euro yatırabilirsiniz.
  • Vakıfbank, Arı Hesabı için bir tanışma faizi uygulamaktadır. Tanışma faizi her hesaba 100 gün üzerinden sunulur. 100. günün dolması ile beraber banka standart faiz oranları üzerinden hesaplar işletilmeye devam edilir. Tanışma faizi konusunda Vakıfbank’ın değişiklik yapma hakkı bulunduğunu belirtmek istiyoruz.

Vakıfbank Arı Mevduat Faizi Hesaplama

Vakıfbank Arı Hesabı özellikleri konusunda birtakım bilgiler verdik. Şimdi akıllardaki bir soruya da cevap vermek istiyoruz; Birikimlerin bu hesap türü içerisinde ne kadar faiz geliri elde edeceğini şu şekilde hesaplayabilirsiniz. Unutmadan; üç farklı biriminin de faiz oranlarının birbirinden farklı olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Vakıfbank Arı TL Mevduat Kazanç Hesabı

Vakıfbank üzerinden Arı Hesabı açtıran kişilere ilk etapta %24 faiz oranı uygulanmaktadır. Örneğin; 100,000 TL’lik birikiminizi Arı Hesaba aktardınız. Kazanacağınız faiz geliri 100,000×0,24/365= 65,76 TL şeklinde olacaktır. Bu gelire stopaj kesintisinin de uygulanacağını belirtmek istiyoruz.

Vakıfbank Arı Dolar Mevduat Kazanç Hesabı

Vakıfbank, Dolar türünden yapılan yatırımlar için %5 oranında bir hoşgeldin faizi sunuyor. 100,000 Dolar birikim üzerinden örnek kazanç hesaplaması yapacak olursak; 100,000×0,05/365 yaptığımızda günlük 13,7 Dolar gelir elde edeceğinizi görebilirsiniz. Bu gelir üzerinden stopaj kesintisi de uygulanacaktır.

Vakıfbank Euro Mevduat Kazanç Hesabı

Vakıfbank üzerinden Euro birikimlerini değerlendirmek isteyenler biraz üzülebilir. Hoşgeldin faizi ile beraber Euro hesabına tanınan toplam faiz tutarının %2 olduğunu görüyoruz. Yine 100,000 Euro birikiminiz olduğunu varsayalım; 100,000×0,02/365 yaptığınızda 5,50 Euro günlük gelir elde edeceğinizi görecektir.

Bu yazımız içerisinde Vakıfbank Arı Hesabı ile ilgili merak edilen tüm ayrıntılar hakkında bilgi vermeye çalıştık. Elde edilen faiz gelirini günlük olarak çekebilme ihtimali sunan Vakıfbank, bu mevduat türü ile vade bozulma olayını tamamen rafa kaldırmıştır.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz