2019-2020 eğitim yılında Üsküdar Üniversitesi eğitim ücretleri; fakülteye göre ortalama 94.000 TL ile 23.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Kişilerin ilgili okul ücretlerini peşin ve taksitli ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Taksit ile ödeme yapılacak olması halinde; tüm Bonus, Maximum ve World kartlar ile alışveriş yapılabilmesi mümkündür. Peşin ödeme yapmak isteyen kişiler ise; havale veya EFT yöntemi ile ödemelerini yapabilmektedirler. Kişilerin havale veya EFT ile ödeme yapması halinde; işlem açıklamasına ilgili öğrencinin adını, soyadını ve T.C. kimlik numarasını doğru bir şekilde yazması gereklidir. Yapı Kredi, Garanti Bankası, İş Bankası, Akbank ve Türkiye Finans Bankası hesaplarına havale veya EFT yapılabilmesi mümkündür.

Üsküdar Üniversitesi 2019-2020 Eğitim Yılı Ücretleri Ne Kadardır?

Üsküdar Üniversitesi 2019-2020 eğitim yılı ücretleri şunlardır:

  • Tıp Fakültesi’ne girmek isteyen bir kişi peşin 89.775 TL ve taksitli 94.500 TL ödemelidir.
  • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’ne girmek isteyen bir kişi peşin 46.360 TL ve taksitli 48.800 TL ödemelidir.
  • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’ne girmek isteyen bir kişi peşin 46.360 TL ve taksitli 48.800 TL ödemelidir.
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne girmek isteyen bir kişi peşin 34.865 ve taksitli 36.700 TL ödemelidir.
  • İletişim Fakültesi’ne girmek isteyen bir kişi peşin 34.865 TL ve taksitli 36.700 TL ödemelidir.
  • Üsküdar Üniversitesi’nde İngilizce hazırlık okuyacak olan kişiler; peşin 38.620 TL ve taksitli 40.650 TL ödemelilerdir.
  • Üsküdar Üniversitesi’nde meslek yüksekokulları programları kapsamında okumak isteyen kişilerin; peşin 23.150 TL ve taksitli 24.370 TL ödemesi gereklidir.

ÖSYM Burs ve İndirimleri Nelerdir?

ÖSYM burs ve indirimleri; %75, %50 ve %25 oranında yapılmaktadır. Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda kişilerin Üsküdar Üniversitesi’ndeki bölümlere yüzde kaç burslu olarak yerleşebileceği belirtilmiştir. Kişiler buna göre tercih listesine ilgili bölümü yazmalıdır. Sonrasında kişilerin bu bölüme yerleşmesi durumunda ise; kişilerin bölümlerinin tam ücretli hali üzerinden indirim yapılmaktadır.

Üsküdar Üniversitesi Tercih Bursu Nedir?

Tercih Bursu; Üsküdar Üniversitesi’ne yerleşen kişilerin, ilk 5 tercihinden herhangi biri ile Üsküdar Üniversitesi’ne yerleşmesi durumunda uygulanan indirimdir. Kişilerin lisans veya ön lisans bölümlerine yerleşmesi fark etmemektedir. İlk tercihine Üsküdar Üniversitesi’ndeki herhangi bir bölümü yazan ve yerleşen kişi %25, ikinci tercihine Üsküdar Üniversitesi’ndeki herhangi bir bölümü yazan ve yerleşen kişi %15 indirim hakkı kazanmaktadır. Üçüncü, dördüncü veya beşinci tercihine Üsküdar Üniversitesi’ndeki herhangi bir bölümü yazan ve yerleşen kişi %10 indirim hakkı kazanmaktadır.

Üsküdar Üniversitesi İlk 5 Tercih Bursu Nedir?

İlk 5 Tercih Bursu; üniversiteye girişte yapılan tercih listesinin ilk 5 sırasının tamamının Üsküdar Üniversitesi olması halinde alınabilen bir burstur. Bölüm konusunda bir kısıtlama olmamakla birlikte; ilk 5 sıralamasını Üsküdar Üniversitesi bünyesindeki bölümlerden seçen ve bu bölümlerden herhangi birine yerleşen kişilere burs verilmektedir. Bu burs %25 oranında okul ücretine indirim yapılarak verilmektedir. İlk 5 Tercih Bursu’ndan; lisans öğrencileri de ön lisans öğrencileri de faydalanabilmektedir.

Üniversite Giriş Bursu Nedir?

Üniversite Giriş Bursu’ndan yararlanmak isteyen kişilerin; ÖSYS sonuçlarına göre ilk 1.000’de yer alması gereklidir. Sonrasında tıp fakültesi haricinde herhangi bir Üsküdar Üniversitesi’ndeki bölüme kayıt yaptırmalılardır. Bu şartları sağlayan kişiler; Üsküdar Üniversitesi’nden 1.000 TL’lik burs alma hakkına sahip olacaklardır. İlgili burs 8 ay süresince, eğitim dönemlerinde ödenen bir burstur. Kişilerin 4 yıl boyunca alabilecekleri bir burstur. Kişilerin devamsızlık yapmaları ya da belirli bir başarı düzeyinin altına düşmeleri durumunda; üniversite giriş bursu kesilmektedir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz