Üniversite Öğrencileri İçin Kredi Kartları
Üniversite Öğrencileri İçin Kredi Kartları

Öğrencilere yönelik kredi kartı sunan bankalar ve kartları şunlardır:

 • Akbank Exi26 kredi kartı
 • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ÜniversiteTEB kredi kartı
 • Garanti Bankası Bonus Genç kredi kartı
 • Türkiye İş Bankası İş’te Üniversiteli kredi kartı
 • Ziraat Bankası Genç Bankkart kredi kartı
 • Vakıfbank Like Card kredi kartı

Düşük limitli olmak kaydıyla üniversite öğrencilerine kredi kartı sunan bankalar bu şekilde olmaktadır.

Öğrenci Kredi Kartları İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

Üniversite öğrencilerinin kredi kartı başvurusu şartları aşağıdaki gibidir:

 • Öğrenci belgesine sahip olmak gereklidir.
 • 18-25 yaşları arasında olunmalıdır. Bazı bankalar için bu yaşlar çok fazla olmaması şartıyla esnetilebilir.
 • Başvuru yapacak kişiye ait kimlik belgesi, sürücü belgesi ya da pasaport bankaya teslim edilmelidir.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekmektedir.
 • Kredi kartı alımı için tüketici sözleşmesinin imzalanması şarttır.

Öğrenci Kredi Kartı İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Öğrenci kredi kartı için başvurular tercih edilen kredi kartının temin edileceği banka şubesinde ve bankanın resmi internet sitesinde tamamlanabilir. Ayrıca telefon bankacılığı aracılığı ile başvuru işlemini de gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Her banka için başvuru şartları ve talep edilen belgeler farklı olmakla beraber genel anlamda talepler ve şartlar yukarıda belirttiğimiz gibi olacaktır.

Öğrenci Kredi Kartı Avantajları Nasıldır?

Üniversite öğrencilerine verilen kredi kartı avantajları olarak düzenlenen kampanyalar, indirimler, taksit imkânları mevcuttur. Öğrenciler kredi kartı kullanırken bu anlamda taksit fırsatlarından, düşük faizli oranlı nakit avans seçeneklerinden yararlanabilirler. Ayrıca öğrencilere verilen kredi kartları için kredi kartı aidatı alınmamaktadır.

İş Bankası İş’te Üniversite Kredi Kartları Avantajları Nelerdir?

İş Bankası aracılığı ile temin edilecek kredi kartı üniversite öğrencilerinin en çok tercih ettiği kredi kartı arasında yer alır. Kredi kartı için başlangıçta maksimum limit 400 TL olarak belirlense de ödemeleri düzenli olarak yaptığınız takdirde limit arttırılması durumu da söz konusu olacaktır. Ayrıca bu kredi kartı ile Maximum Kredi Kartları kampanyasından faydalanmak da mümkündür

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ÜniversiteTEB Kredi Kartı Nasıldır?

ÜniversiteTEB bonus kredi kartları özelliklerine sahip olup bonuslarla dolu bir kredi kartı olarak öğrencilere sunulmuştur. Bu kredi kartı ile üniversite öğrencilerinin Bonus üyesi işyerlerinden yapılacak 50 TL’lik alışverişlerde hafta sonu sinema ve tiyatro biletlerine %50 indirim imkânı bulunacaktır. Üniversite öğrencilerine kredi kartı fırsatı sunan bu banka aracılığıyla kredi kartıyla hesap işletim ücreti de ödememiş olur.

Akbank Exi26 Kredi Kartı Avantajları Nasıldır?

Akbank exi26 kredi kartından ve avantajlarından yararlanacak öğrenci grupları için 16-26 yaş arasındaki öğrencilerdir. Axess özelliği gösteren kredi kartı için ilk iki yıl banka tarafından kart aidatı ödemesi alınmayacaktır. İlk iki yıl sonrasında öğrencilerden temin edilecek kart aidat ücreti 20 TL olarak hesaplanmıştır. Öğrencilere özel sunulan bu kart ile 3 ay ertelemeli taksit ödemesi yapılabilir.

Garanti Bankası Bonus Genç Kredi Kartı Nasıldır?

Garanti bankasının sunduğu kredi kartı, Bonus kart özelliklerine sahip olmaktadır. Bonus genç kredi kartına ait yıllık kart ücreti ödenmeyecektir. Yaş sınırı olarak 25 yaşında olunmalıdır. Bonus Genç kredi kartı ile her an ulaşabilir ATM’ler ile nakit ihtiyacını karşılama fırsatı öğrenciye sunulmaktadır.

Ziraat Bankası Genç Bankkart Nasıldır?

Ziraat Bankası Genç Bankkart kredi kartı ile banka ve kredi kartı özellikleri tek bir kart altında birleştirilmiştir. 18-26 yaş aralığında faizsiz ve masrafsız olarak ekstra alışveriş fırsatı sunan bu kredi kartı ile 5 yıl boyunca kart aidatı ödenmeyecektir.

Vakıfbank Like Card Nasıldır?

Vakıfbank aracılığıyla sunulan Like Card, Worldcard özelliklerine sahip olmaktadır. Bu kart ile yapılan harcamalarda World puan kazanmış olunacaktır. Üniversite öğrencilerine kredi kartı imkânı sunan Vakıfbank ile kullanacağınız kredi kartı ile ödenecek aylık aidat ücreti 12 TL olacaktır.

Bizi Takip Edin !