Türkiye Finans çevrimiçi bankacılık, 2013 yılından beri banka müşterilerine ‘’sade, basit, kullanışlı’’ sloganıyla hizmet vermektedir. Banka müşterileri Türkiye Finans Bankası’nın hazırladığı kullanıcı dostu ara yüz ile EFT, havale ve SWIFT işlemlerini hızlı ve güvenilir bir şekilde bu sistem üzerinden tamamlamaktadır. Türkiye Finans internet bankacılığı sistemine erişmek için ister Türkiye Finans resmi sitesine gidilebilir veya e-Devlet Kapısı üzerinden Türkiye Finans banka işlemleri gerçekleştirilebilir.

İşlemleri gerçekleştirmek için bir diğer yol ise Türkiye Finans mobil uygulamasını indirmektir.

Türkiye Finans İnternet Bankacılığı İndir

Türkiye Finans İnternet Bankacılığı mobil şube uygulaması sayesinde banka müşterileri telefondan ve tabletten istedikleri anda ve istedikleri yerde banka işlemlerini tamamlayabilmektedirler. Müşteriler yeni geliştirilen Cep Onay sistemi ile kredi kartı numarası ve T.C. bilgilerine gerek duymadan sadece parolalarıyla sisteme giriş yapabilmektedirler.

Bunun yanında ‘’Mobil şube engel tanımaz’’ ilkesiyle mobil şubeyi oluşturan Türkiye Finans, engelli vatandaşlar için 7/24 canlı destek hizmetinin sunmaktadır.

Vergi ve SGK borçlarını ödemenin, EFT ve havale yapmanın, hesap bilgilerini incelemek ve mail olarak almanın ve bunun yanında düşük işlem ücretleriyle işlem yapmanın hızlı yolu olan Türkiye Finans mobil uygulamasını indirmek için iki yol mevcuttur:

 • Türkiye Finans internet sitesinden indirmek,
 • Uygulama marketleri aracılığıyla indirmek.

https://www.turkiyefinans.com.tr bağlantısından Türkiye Finans ana sayfası açıldıktan sonra ‘’Dijital Bankacılık’’ sekmesinin altında görülen ‘’Mobil Bankacılık’’ seçilmelidir. Bu noktadan sonra açılan sayfanın en altındaki linke tıklanarak uygulamayı yükleme sayfasına ulaşılır.

Uygulama marketlerini kullanarak indirmek isteyenler için ise yapılması gereken, Google Play Store veya Apple Store arama çubuğuna ‘’Türkiye Finans Mobil Şube’’ yazarak Arapça ve İngilizce dil desteğiyle birlikte gelen uygulamayı indirmektir.

Uygulama indirildikten sonra uygulama içerisindeki Anında Şifre butonuna tıklanarak bir şifre alınır. Hali hazırda internet şubesi kullanılıyorsa bu şifreye ihtiyaç yoktur, sisteme giriş yaparken her zaman kullanılan şifre kullanılır. Şifre alınıp girildikten sonra Cep Onay aktifleşir, bu da demektir ki bundan sonraki girişlerde sadece bu şifre bilgisi kullanılarak giriş yapılabilecektir.

Türkiye Finans mobil uygulaması ile QR kod kullanarak işlem yapmak da mümkündür. Müşteriler kartlarını kullanmadan, kart bilgilerinin içeren QR kod yardımıyla tüm ATM’lerden para çekimi yapabilirler.

Türkiye Finans İnternet Bankacılığı Açma

İnternet bankacılığı hesap açma işlemi ister Türkiye Finans internet sayfasından, ister mobil uygulamasından T.C. kimlik no yardımıyla dakikalar içerisinde yapılabilmektedir. İnternet bankacılığı hizmetlerine ulaşmak için https://www.turkiyefinans.com.tr bağlantısıyla ana sayfaya gidilir. Sayfanın yukarısında bulunan ‘’İnternet Şubesi’’ sekmesinden ister ‘‘Bireysel’’ ister ‘’Kurumsal’’ butonuna tıklanır

Bireysel internet şubesi kayıt işlemi için açılan sayfada birtakım bilgilerin girilmesi istenmektedir ve bunlar:

 • Müşteri numarası veya T.C. kimlik numarası,
 • Kart numarasının son 4 rakamı,
 • Kredi kartının son kullanma tarihi şeklindedir.

Bu bilgiler girildikten sonra e-posta ile veya SMS yoluyla iletilecek ‘’Anında Şifre’’, giriş ekranında parola kısmına girilir ve böylece giriş işlemi tamamlanmış olur.

Kurumsal internet şubesi için yapılan başvuruda girilmesi gereken bilgiler:

 • Müşteri no,
 • Ek kullanıcı kodu,
 • Parola şeklindedir.

Türkiye Finans internet bankacılığı hesaplarına giriş yapıldıktan sonra kişiselleştirmeler yapılabilmektedir. Bu kişiselleştirmeler en çok tekrarlanan banka aktivitelerini başlangıç sayfasında görüntüleme şeklindedir. Kullanıcı en çok takip ettiği işlemlere ait bilgileri ‘’Karşılama Ekranı Kişiselleştirme’’ kutucuğuna sürükleyerek bu bilgileri daha kolay bir şekilde takip edebilmektedir. Bunun yanında bir başka kişiselleştirme seçeneği de profil fotoğrafı eklemektir.

Türkiye Finans İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Güncelleme

İnternet bankacılığı aracılığıyla telefon numarası güncellemek, internet bankacılığı sistemine giriş yapıldıktan sonra profil sayfasından kolayca gerçekleştirilen bir işlemdir. Kullanıcının mevcut telefon numarası sayfanın üstünde görüntülenmektedir. Profil bilgileri menüsünden bu numara istenildiği zaman güncellenebilir.

Telefon numarasını güncellemenin bir diğer yolu Türkiye Finans internet sitesinden telefon şubesine ulaşmaktır. Türkiye Finans internet bankacılığı üzerinden alınan Telefon Bankacılığı Şifresi ile birlikte aranan 0850 222 22 44 numarası bankanın müşteri iletişim merkezidir. Bu numarayı arayan müşteri 2’yi tuşlayarak müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra telefon bilgilerini güncelleme işlemini gerçekleştirebilir.

Türkiye Finans İnternet Bankacılığı EFT Limit

Türkiye Finans çevrimiçi bankacılık EFT limiti bilgisine ulaşmak için ziyaret edilmesi gereken bağlantı https://www.turkiyefinans.com.tr’dir. Açılan ana sayfadan ‘’Dijital Bankacılık’’ sekmesi altındaki ‘’İnternet Şubesi’’ seçilir. Bu sayfanın en altındaki ‘’İşlem Limitleri’’ ifadesine tıklanırsa bankanın bütün işlem limitleri ve saatleri öğrenilebilmektedir.

Türkiye Finans internet bankacılığı için bireysel günlük EFT limiti 50.000 TL ve Kurumsal günlük EFT limiti 2.000.000 TL’dir. Bunun yanında girişimciler (KOBİ, esnaf) için günlük üst limit 100.000 TL olarak ifade edilmiştir. Türkiye Finans EFT işlemi için geçerli zaman aralığı 8.30-17.15 şeklindedir.

Bunun yanında belirtmek gerekir ki QR kodu ile yapılan işlemler için üst limitler değişmektedir. QR kodu ile para çekme üst limiti 1.000 TL, para yatırma üst limiti 18.000 TL olarak belirlenmiştir.

Türkiye Finans İnternet Bankacılığı Yapılabilecek işlemler

Türkiye Finans ile gerçekleştirilecek işlemlerin tam listesi için bankanın resmi sitesinde ‘’Dijital Bankacılık’’, ‘’İnternet Şubesi’’ bağlantıları izlenmelidir. Açılan sayfanın alt kısmındaki hesap işlemleri bölümünde bu listeye ulaşılabilir. İnternet bankacılığı şubesiyle yapılabilecek işlemlerden en önemlileri ise:

 • Hisse senedi alım satımı,
 • Kıymetli maden ve emtia alım satımı,
 • Döviz alım satımı,
 • Hesaba ilişkin nakit akışını takip etme şeklindedir.

Türkiye Finans İletişim

Türkiye Finans iletişim kanalları hakkında bilgi, sitenin ana sayfasında bulunan ‘’Müşteri İletişim Merkezi’’ menüsü altında bulunulabilmektedir. 0850 222 22 44 numaralı çağrı merkezinden Türkiye Finans internet bankacılığı hakkındaki bilgilere ve soruların cevaplarına Türkçe olarak 7/24 ulaşılabilirken İngilizce ve Arapça hizmetlere hafta içi her gün 8.00-17.00 saatlerinde ulaşılabilmektedir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz