Bankalar, trafik sigortası yaptırmak isteyen milyonlarca vatandaş için çok uygun fiyatlar ve yüksek teminat tutarlarıyla hizmet vermeye devam ediyor. Sigorta acentelerindeki hizmet sürecinin aynısını gerçekleştiren resmi bankalarla iletişime geçerek, motorlu aracınız için, trafikte zorunlu hale getirilen sigortayı ne kadar ücretle yaptırabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Motorlu aracınızın trafikten men edilmemesi, ceza yazılmaması ve herhangi bir kaza, maddi hasar oluşması durumunda zararının tazmin edilebilmesi amacıyla sigorta zorunludur.

Her araç sahibinin otomobil veya motor kullanması fark etmeksizin, araç kayıt bilgileri ve kişisel bilgileri aracılığıyla sigorta acentelerine veya bankalara başvurması gerekiyor. Kendileriyle ilgili yapılacak olan hasar kayıtları, yaş durumu, sağlık durumu ve risk durumu göz önünde bulundurularak uygun bir fiyat çıkarılacaktır. Kredilerde olduğu gibi, sigorta yapılırken de riskli ve riski düşük olan müşteri kıyası bulunuyor. Daha önce hiç kaza kaydı bulunmayan, çok nadir kaza yapan müşterilere belirlenen sigorta teklifleriyle sürekli olarak kaza yapan bir müşterinin teklifi benzer tutarlara sahip olamıyor.

Hangi Bankalar Trafik Sigortası Yapıyor?

Türkiye’de çok uygun fiyatlarla sigorta teklifleri alınabilmesi için sadece sigorta acenteleriyle değil, direkt olarak köklü bankalarla iletişime geçilmesi de seçeneklerden biridir. Bankalar tarafından açıklanan kredi ücretlerinin ödenmesiyle ilgili kolaylıklar, çeşitli kampanyalar, indirimli sigorta fiyatları da her müşteriye uygun şekilde açıklanıyor. Bankacılık sektöründe ortalamanın altında ücret belirtmesiyle ön planda olan kurumlar arasında, tanınmış pek çok banka yer alıyor. Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Denizbank, Türkiye Ekonomi Bankası TEB, Vakıfbank, Türkiye İş Bankası ve QNB Finansbank ile sigorta birimleri aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Yukarıda adı geçen bankaların her biri hem müşterilerini şubelerine davet ederek bilgi verebiliyor hem de online işlemler sayfalarında anlık sigorta bilgilerine erişmelerini sağlıyor. Online işlemler sayfalarına giriş için müşterinin T.C. kimlik numarası ve bankaya özel olarak belirlenen şifrenin girilmesi yeterli oluyor. Ödemelerin nasıl yapılması gerektiği, sigortanın sizin aracınız için ne kadar bedelle mal edileceği gibi durumlar göz önünde bulundurularak her kaleme dair açıklamalar yapılıyor.

Zorunlu Trafik Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Trafik sigortasının yaptırılması için bankalar ve sigorta acenteleri her zaman için aynı bedelleri belirleyerek hizmet veren bir yapıya sahip değildir. Kredilerde olduğu gibi, sigorta teklifleri verilirken de kurumun kendi hizmet politikalarına bağlı olarak değişen sigorta ücretleri bulunabiliyor. Zorunlu bir yapıya sahip olması nedeniyle, piyasa genelinde talep edilebilecek ortalama ücretler de belirlidir. Akbank, Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası gibi pek çok farklı kurumun aracınız için trafik sigortasıyla ilgili ne kadar ödeme talep ettiğini öğrenebilirsiniz.

Zorunlu trafik sigortası, araç sahiplerinin can ve mal kaybının hem kendisine hem de ailesine vereceği hasarların tazmin edilebilmesini sağlayan bir yapıya sahiptir. Uzuv kayıpları, can kaybı, aracın çeşitli yerlerindeki hasarlar da göz önünde bulundurularak tazminat talebinde bulunulması için mutlaka gereklidir. Türkiye genelinde tüm araç sahiplerinin trafikte yer alabilmesi için, bankalarla veya sigorta acenteleriyle iletişime geçerek zorunlu trafik sigortasını yaptırmaları isteniyor. Aksi taktirde çok yüksek tutarlarda cezaların yazılma durumu söz konusu olacaktır.

Trafik Sigortasına Online İşlemlerle Erişim

Bankalarla şubelerde görüşülmesiyle ilgili bir zorunluluk olmadığı için, bankaların operatörleriyle iletişime geçerek veya online işlemler sayfalarından teklif almak mümkün oluyor. Online işlemler sayfalarında bankalar tarafından zorunlu trafik sigortası da dahil olmak üzere, hizmet verilen tüm alanlardaki sigortalara yönelik bilgi alınabiliyor.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz