Cihaz kredisi veren bankalar, müşterilerine bu imkanı  gelir belgesi ve kefilsiz olarak sunmaktadır. Bazı bankalar bu kredileri Telefon Kredisi, Cihaz Kredisi gibi başlıklarla müşterilerinin kullanımına sunmakta iken, bazı bankalarda İhtiyaç Kredisi kapsamında bu krediler verilmektedir. Bu krediden yararlanmak için her bankanın ayrı bir şartı bulunmaktadır.

İNG Bank Cihaz Kredisi

İng Bank’tan telefon kredisi almak için masraf ve komisyon ücreti ödemenize gerek yoktur. İng Bank, Teknosa ile anlaşma sağlayarak müşterilerine Teknosa’dan alacakları bir cihazda krediden yararlanma imkanı sunmaktadır. Kredi imkanı, almak istediğiniz telefonun marka ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Bu bankanın telefon konusundaki kredilerinde en düşük limit 500 TL iken, en yüksek limit 15.000 TL’dir. Krediden yararlanmak için herhangi bir belgeye ihtiyaç duyulmadan Teknosa mağazalar kullanılabileceği gibi, internet ve sms bankacılığı da kullanılabilmektedir.

İng Bank sponsorluğunda Tekno Kredi’ye başvurmak için telefonunuzun mesaj bölümüne girerek T.C. kimlik numaranızı yazmalısınız. Başvuru yaparak almış olduğunuz Teknosa etiketli ürünün kodunu arada birer boşluk bırakarak girmelisiniz. Ardından oluşturduğunuz bu mesajı 2229’a sms göndermelisiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra ürününüzü alabilir, ödemelerinizi İng Bank şubelerine ya da ATM’lerden yapabilirsiniz.

Online başvurularda yapılması gereken de bundan farklı değildir. Online başvurularda da T.C. kimlik numaranızı ve almak istediğiniz ürünün kodunu göndererek kredinizi alabilir, aynı şekilde ödemeyi ATM ve şubelerden yapabilirsiniz.

Odeabank Telefon Kredisi

Odeabank’tan telefon kredisi almak için Vatan Bilgisayar marketlerinden alışveriş yapılmalıdır. Banka, Vatan Bilgisayar ile anlaşmalıdır. Yalnız telefon değil, Vatan Bilgisayar mağazasında bulunan tablet, bilgisayar, laptop gibi pek çok ürüne de kredi veren banka, taksit imkanı da sunmaktadır. Başvurular için banka şubesine gitmeye gerek yoktur. Vatan Bilgisayar ile anlaşmalı olsa da, Odeabank başvurunuz sonucunda vereceği krediyi ihtiyaç kredileri kapsamında kullanımınıza sunacaktır. Bu nedenle yalnızca T.C. kimlik numaranızı telefonunuzun mesaj bölümüne yazarak 8444’e göndermeniz yeterlidir. İhtiyaç kredisi başvurunuz değerlendirilerek 5 dakika içerisinde size dönüş yapılır.

Bu şekilde yapılan başvurularda size ihtiyaç kredisinin neden alınmak istendiği sorulacaktır. Bu soruya telefon kredisi derseniz, masrafları, faizleri ve ödeme planı bu kapsamda şekillenir. En fazla 10 dakika sürecek bu işlem sonrası telefonunuzu hemen alabilir, kullanırken taksitlerini ödeyebilirsiniz.

Aktifbank Telefon Kredisi

Aktifnamk’tan telefon kredisi almak için belirlenen alt limit 500 TL’dir. Telefon kredisi konusunda açık ara en avantajlı banka konumunda bulunan Aktifbank, üst limit olarak 30.000 TL’yi belirlenmiştir. Ayrıca bankanın telefon kredisi için belirlediği kredi vadesi 48 aydır. Bankanın anlaşmalı olduğu bankalardan alışveriş yapılması, bankanın daimi müşterisi olunması, bankanın kredi kartı veya hesap kartlarının kullanımda olması gibi nedenlerle banka bazı müşterilerine vade farkı ödemeksizin telefon kredisi kullanma avantajı sunmuştur.

Taksit yazıp bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı 3050’ye SMS göndermeniz halinde Aktif Bank telefon kredisi için başvurunuz alınmış olur. 5 dakika içinde gelecek olumlu yanıtın ardından  mağazadaki alım işlemini gerçekleştirebilir, ardından ATM ve şubelerden taksitle kredi ödemeleri yapılabilir.

Başvurunuza alacağınız olumlu yanıtın ardından size gelen mesajı mağaza yetkilisine göstermeniz yeterlidir. Almış olduğunuz ürünün ödemesini PTT matiklerden ya da PTT şubelerinden yapabilirsiniz. Aldığınız ürünün durumuna göre size vade farkı ya da faiz çıkabilmektedir. Gelen mesaj doğrultusunda emin olmak için yetkiliden ödeme miktarını öğrenme talebinde bulunabilir, bankanın müşteri hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz.

Vakıfbank Cep Telefonu Kredisi

Vakıfbank’tan cep telefonu için kredi almak için belirlenen faiz oranı aylık %1,27’dir. Bu şekilde aylık 185 TL  ödemelerle telefon sahibi olabilirsiniz. Bu alanda en uygun faiz aralığını Vakıfbank vermektedir. Banka, alınmak istenen telefonun marka ve modelinin daha önceden belirlenmiş olmasını istemekte ve yalnızca şubeden yapılan başvuruları kabul etmektedir. Bunun yanında banka, kişiye özel miktar ve ödeme planı çıkardığından alt ve üst limit bilgisi de kişiye göre değişmektedir. Yapılacak bireysel başvurular sırasında alınmak istenen telefonun marka ve modeli dışında anlaşmalı herhangi bir mağazanın olmaması nedeniyle mağaza ismi sorulmamaktadır.

Enpara Cep Telefonu Kredisi

Enpara.com cep telefonu kredisi kampanyası ile şubelere ihtiyaç kalmadan cep telefonu kredinizi alabilirsiniz. Bu sayede alacağınız krediler için yalnızca internet bankacılığını kullanmanız gerekecektir. Şubesiz bankacılık hizmetlerini Türkiye’ye getiren banka, mobil başvurularını ihtiyaç kredisi üzerinden almaktadır. Bunun için Enpara uygulaması üzerinden ihtiyaç kredisi sekmesi kullanılarak başvuru yapılabilmektedir.

Bankanın bu alandaki faiz oranı %1,42 olup aylık ödemesi en az 186 TL  olmaktadır. Bu mantıkla 1.000 TL değerinde bir telefon için yapmanız gereken geri ödeme 2.228 TL olacaktır. Banka şubesiz çalıştığından kredi masraf tutarı ve banka komisyonu gibi ek masraflar kullanıcıya ödetilmemektedir. Bankadan çekilecek ihtiyaç kredisinin ödemeleri bankaya ait ATM’lerden, Vakıfbank ATM’lerinden ya da PTT şubelerinden yapılabilmektedir. Banka şubesiz olmasından kaynaklı olarak, T.C. kimlik numarası haricinde herhangi bir bilgi talep etmez. Bu krediyi almak için bankaya bir bilgi ya da evrak sunmaya gerek yoktur.

Burgan Bank Cep Telefonu Kredisi

Burgan Bank kullanarak cep telefonu almak için izlenmesi gereken yol, bankanın herhangi bir firma ile anlaşmasının olmamasından kaynaklı, yalnızca banka şubeleridir. Cep telefonu kredisi adıyla özel olarak kredi alabileceğiniz banka, bunun için ihtiyaç kredisi talebi gerektirmez. Faiz oranı %1,22 olan bu kredide aylık ödeme asgari 184 TL’dir. Bu mantıkla bankadan alınabilecek en uygun, en düşük miktarda cep telefonu kredisi tutarı 2.206 TL olacaktır. Banka, en fazla 12 aylık geri ödeme sistemi ile çalıştığından uzun yıllar cep telefonu kredisi ödeme sistemi bulundurmaz. Ancak bunun yanında banka, yapılan her işlem için en az 10 TL  dosya masrafı çıkarmaktadır. Bunun dışında cep telefonu kredilerinde herhangi bir masraf bulunmamaktadır.

Yapı Kredi Bankası Cihaz Kredisi

Yapı Kredi Bankası cep telefonu kredisi yalnızca Samsung marka cep telefonları için geçerlidir. Peşin fiyatına 12 ay taksit imkanı veren bu kampanya kapsamında müşteriler, kredi tahsis ücreti ve faiz eklenmeden cihaz kredisi kampanyalarından yararlanabilirler. Seçilen Samsung cep telefonunun modeli ve markası ile Yapı Kredi şubelerine maşvurulması gerekmektedir. Yapılan başvuru sonrasında alınmak istenen telefon eve kargo ile gönderilmektedir. Ancak mutlaka bir miktar peşinatın elde bulundurulması gereklidir. Bu kapsamda örnek bir ödeme planını inceleyecek olursak;

Telefonun peşin satış fiyatının 6.500 TL olduğunu düşünelim. Samsung Galaxy Note 9 modeli olan bu cep telefonunu için 5.323 TL kredi kullanılabilecektir. Toplam ödenecek taksit tutarı, telefonun fiyatı olan 6.500 TL’ye denk gelecektir.

Akbank Cihaz Değişim Kampanyası

Akbank cep telefonu kredisi kampanyasına yalnızca Akbank Direkt kullanıcıları erişebilmektedir. Bunun için de Akbank hizmetlerinden faydalanıyor olmak gereklidir. Akbank Direkt mobil uygulamasından kampanyalar sekmesine girilmelidir. Buradan cihaz kampanyaları sekmesi kullanılarak, yalnızca T.C. kimlik numarası kullanılarak uygun cihaz seçenekleri incelenebilmektedir.  Kampanya, yalnızca Akbank.genpa.com adresinden yapılacak telefon alışverişleri için geçerlidir. Bu sayede alınacak telefon kredisi, 12 aylık taksitlendirme imkanı ile ödenebilmektedir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz