Teknosa’dan telefon kredisi almak için tüketicilerin ING Bank ile sağlanan anlaşma doğrultusunda gerekli şartları sağlamaları gerekmektedir. Teknokredi adı ile anılan telefon kredisi, uygun telefonun bulunmasının adından müşterilere SMS başvurusu yoluyla iletilmektedir.

Teknosa Telefon Kredisinin SMS ile Alımı

SMS yoluyla telefon kredisi almak için öncelikle alacağınız telefonun yaklaşık limitini bilmelisiniz. Bu kapsamda verilecek kredinin başvurusu için TEKNOSA boşluk T.C. kimlik numarasını 2229’a SMS göndererek yapabilirsiniz. Gönderilen mesajın ING Bank tarafından anında değerlendirmeye alınacağından emin olabilirsiniz. En geç 15 dakika içerisinde sonuçlanacak kredi başvurusu sonucunun olumlu olması halinde tüketicilerin en yakın Teknosa şubesine gidip kimlik onayı yaptırması gerekmektedir.

En yakın Teknosa’dan kimlik onayınızı yaptırdıktan sonra krediniz kullanılabilir hale gelecektir. Tüketiciler, limit dahilinde dilediği cep telefonunu alırken, alınan kredi sayesinde daha önce anlaşılmış olan taksit sayısına göre ödemelerini gerçekleştirebilmektedirler.

Teknosa Telefon Kredisinden Yararlanma Şartları

Telefon kredisi alma koşulları şu şekilde sıralanabilir:

  • Teknokredi adı ile kullanılabilecek kredinin tutarı 500 TL ile 15.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.
  • Kredi kullanımında, diğer krediler gibi hayat sigortası, kredi tahsis ücreti gibi şartlara ihtiyaç yoktur.
  • Kullanılan kredinin başka mağazalara bölünmemesi gerekmektedir. Kredi tutarının maksimum alınması ve tek bir üründe tutarın bitirilememesi halinde farklı ürünler de alınabilir.
  • Kredi başvurusu, hafta içi ya da hafta sonu fark etmeksizin, sabah 10.00 ile akşam 22.00 arasında yapılmaktadır. Teknosa mağazalarından yapılacak kredi onayı da bu saatlere dahildir.
  • Teknokredinin onay alması durumunda aynı gün içinde Teknosa mağazalarına gidilmelidir.

Teknokredinin Geri Ödemesi

Teknokredinin kredisinin geri ödemesi, kullanımın ardından mağazada herhangi bir ödeme yapılmadan alınır. Tüketicilerin aldıkları cep telefonunun ücreti direkt olarak kredi kapsamında ING Bank tarafından Teknosa şubelerine ödenir. Geri ödemeler için ise bir sonraki aydan itibaren ING Bank şubeleri ve ATM’leri kullanılabilir.

Telefon kredisinin geri ödemesi için otomatik ödeme talimatı verilebilir. Bu kapsamda ING Bank’ta hesabınızın olması halinde hesabınızdan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Dilerseniz, sadece bu krediyi ödemek için internet ve mobil bankacılık hizmetlerinden yararlanarak kredili mevduat hesabı açabilir, bu hesap aracılığıyla ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Teknokredi Örnek Ödeme Planı

Telefon kredisi ödeme planı şu şekilde örneklendirilebilir:

  • 500 TL’lik en düşük tutarın kredi olarak alındığını düşünelim. 9 aylık vade yapmak isteyen bir tüketici her ay 61 TL ödeyecek, toplam ödemesi gereken tutar 549 TL olacaktır.
  • 000 TL Teknokredi kullanarak ortalama bir telefon alan tüketici, 10 ay vade yapmak istediğinde her ay 222 TL ödeyecektir. Bu nedenle ödemesi gereken toplam borç 2.216 TL olacaktır.
  • 000 TL kredi kullanmak isteyen bir tüketici için 11 ay vade yapılabilmektedir. Bu nedenle her ay 305 TL olan ödeme, toplamda 3.354 TL’ye tekabül edecektir.

Teknokredi Kullanımında Ön Onay Koşulu

Telefon kredisinde onay problemleri sıklıkla yaşanmaktadır. Eğer belirtilen şekilde SMS gönderdiyseniz, SMS ile size olumlu yanıt verildiyse, yapmanız gereken Teknosa şubelerinden ön onayınızı aynı gün içinde yaptırmak olmalıdır. Bu kapsamda yapacağınız ön onay, henüz telefonunuzu seçmeden önce yaptığınız bir işlemdir. Telefonunuzu seçtikten sonra kesin onay vererek kredinizi alabilirsiniz. Kredinizin miktarı banka tarafından kredi notunuza ve müşteri profilinize göre değişiklik göstermektedir. Ön onay koşulu ile alınan kredi, Teknosa mağazaları aracılığıyla verilmektedir. Müşterinin banka hesabına ya da müşteriye krediler ulaştırılmaz. Telefon kredisi, direkt olarak Teknosa şubesine iletilir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz