TEB üzerinden bankacılık hizmeti alan birçok kişi, artık birçok işlemi dijital kanallar üzerinden halledebiliyor. Şubeye gitme devrini sonlandıran Türkiye Ekonomi Bankası, bakiye sorgulama işlemini tamamen dijital kanallar üzerinden yürütüyor. Hesap bakiyenizi öğrenmek istiyor, ancak bu işlemin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Banka ve Krediler olarak bu yazımız içerisinde TEB Hesap Bakiyesi Sorgulama (SMS ve İnternetten) işleme hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

TEB SMS ile Hesap Bakiyesi Sorgulama

TEB, SMS ile bankacılık devrini geçtiğimiz yıllarda hayata geçirmiştir. TEB SMS üzerinden hesap bakiyelerini öğrenmek isteyen kişiler “BAKIYE” yazıp 4766’ya mesaj göndermeleri gerekiyor. Akabinde hesap dökümü e-mail üzerinden hesap sahiplerine gönderilmektedir. Bu işlemi yapabilmek için cep telefonunuzun TEB içerisinde kayıtlı olması gerekiyor. Cep telefon numaranızı hesabınıza kayıtlı olması gerekiyor. Bunun için en yakın TEB şubesine gidebilir ya da 0 850 200 0 666 telefon numarası üzerinden müşteri hizmetlerini arayarak telefon numaranızı kaydettirebilirsiniz.

SMS ile aynı zamanda kredi kartı güncel limit ve ekstre sorgulama işlemi de yapabilirsiniz bunun için “BAKIYE” yazıp bir boşluk bırakıp kartınızın son 4 hanesini yazıp 4766’ya mesaj göndermeniz gerekiyor. Gönderilen mesajın ardından kredi kartı hesap dökümü ekstra bilgisi e- mail üzerinden sizlere gönderilecektir.

TEB İnternet Bankacılığı ile Hesap Bakiyesi Sorgulama

Türkiye Ekonomi Bankası, dijital bankacılık servisini tüm müşterilerine sunarak şubesiz bankacılık devrini hayata geçirmeye çalışıyor. İnternet bankacılığı üzerinden tüm bankacılık işlemlerini oldukça hızlı ve kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Bakiye sorgulama işlemini internet bankacılığı üzerinden yapmak isteyen kişiler ilk olarak http://www.teb.com.tr/ adresine giriş yapmaları gerekiyor. Burada karşınıza birçok opsiyonel seçenek sunulacaktır. Gelen seçenekler arasında TEB internet bankacılığı sekmesine girerek TEB şubelerinden almış olduğunuz şifre ile bireysel müşteri girişi yapıyorsunuz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ana menü içerisinde yer alan kısımlar üzerinden “Hesaplar” kısmına geçiş yapıyorsunuz. Burada TEB üzerinden almış olduğunuz tüm bankacılık hizmetleri listelenecektir. Banka hesaplarınızı başta olmak üzere kredi kartları ve ek kartlara ait tüm hesap dökümlerini ulaşabilir, bakiye sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

TEB Mobil Bankacılık ile Hesap Bakiyesi Sorgulama

TEB, CEPTETEB adında piyasaya sürmüş olduğu mobil uygulama üzerinden tüm bankacılık işlemleri hakkında hizmet sunuyor. Başta Android ve IOS telefonlar olmak üzere tablet sistemlerinde de çalışan mobil uygulama üzerinden oldukça kolay bir şekilde hesap bakiyesi sorgulayabilirsiniz. Mobil bankacılık uygulamasında uygulama mağazalarından indiren kişiler internet bankacılığı şifreleri ile hesaplarına bir iş yapmaları gerekiyor. Akabinde açılacak menü üzerinden kartlar ve hesaplar bölümüne giriş yaparak tüm banka kartları, kredi kartları ve ek kartlara ait hesap dökümlerini ulaşabilir, baki sorgulama işlemlerini yürütebilirsiniz.

TEB Müşteri Hizmetleri İle Hesap Bakiyesi Sorgulama

Son olarak ise TEB müşteri hizmetleri üzerinden hesap bakiyesini sorgulayabilirsiniz. Müşterilerine 24 saat boyunca müşteri hizmetleri üzerinden destek veren TEB, bu konu hakkında da güzel çözümler sunuyor. 0 850 200 0 666 telefon numarası üzerinden müşteri hizmetlerine aradığınızda ilk olarak size bir bant kaydı dinletilecektir. Bant kaydını dinledikten sonra “Hesaplar ve Kartlar” ile ilgili tuşa bastıktan sonra hesap dökümünü talep edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz