Bloke olan sim karttaki blokeyi kaldırma durumu bankalar tarafından ve operatör şirketleri  tarafından yapılmaktadır. Sim kartların bloke olmasında numaranın tanınmaması, 4.5 G ayarlarının değişmesi ve başka bir sim kartın kullanılması etkili olmaktadır.

Sim Kart Bloke Kaldırma Kanalları

Vatandaşlar sim kartlarındaki blokeyi kaldırma işlemlerini hizmet almış oldukları bankaların ATM’lerinden ve kullandıkları internet bankacılığı ile hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Bunun yanı sıra bankaların şubelerinden de bloke kaldırma işlemi yapılabilmektedir. Şubelerden haftasonları ve resmi tatillerde bu işlem yapılamamaktadır. Müşteriler haftaiçi mesai saatleri içerisinde gerekli desteği şubelerden banka çalışanları tarafından alabilmektedir. Ayrıca bankaların bireysel ve kurumsal müşteriler için sundukları telefon bankacılığı ile de bloke kaldırma işlemleri yapılmaktadır. Bunun için vatandaşların bankaların destek hattı numaralarını aramaları gerekmektedir. Daha sonra müşteri temsilcisi ile ya da sesli yanıt sisteminden blokeler kaldırılmaktadır.

Yapı ve Kredi Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Bloke kaldırma işlemli Yapı ve Kredi Bankası ile aşağıda yer alan kanallar aracılığıyla yapılmaktadır:

 • İnternet Bankacılığı İle: “yapikredi.com.tr” internet adresine T.C. kimlik numarası ve şifresi ile giriş yapılmalıdır. Giriş işleminde bloke olmuş numaraya şifre gelmektedir. Bu sebepten dolayı sistemin bloke kaldırma işlemi yapabilmesi için otomatik yönlendirme yapmaktadır. Bu işlem tamamlandıktan sonra telefona yeniden gönderilen şifre ile sistemde internet bankacılığına tekrar kolay bir şekilde erişim sağlanabilmektedir.
 • ATM’ler İle: ATM’lerden kart ile giriş yapıldıktan sonra “kullanıcı başvuru işlemleri” sekmesinden kullanıcı işlemler kısmı seçilmelidir. Daha sonra “sim kart bloke kaldırma” bölümünden işlem yapılacak telefon numarası girilerek bloke kaldırma işlemi tamamlanmış olur.
 • Telefon Bankacılığı İle: Bireysel müşteriler bloke kaldırma işlemleri için 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaraları, kurumsal müşteriler ise 444 0 448 ve 0850 222 0 448 numaraları arayarak işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Akbank ile sim kartındaki bloke kaldırma adımları aşağıda açıklanmaktadır:

 • Müşteri Hizmetleri İle: Akbank müşterileri 444 2 525 ya da 0850 222 25 25 numaralı hatları arayarak sim kart bloke işlemlerini müşteri temsilcisi ya da sesli kayıt sistemi ile birlikte yapabilmektedir.
 • ATM’ler İle: İlk olarak ATM’lerden kredi ya da banka kartı ile birlikte giriş yapıldıktan sonra ”sim kart bloke kaldırma” kısmından bloke kaldırma işlemleri gerçekleşmektedir.
 • Akbank Şubeleri İle: İnternetten en yakın Akbank şubesi bulunarak bu şubeden sim kart bloke kaldırma işlemleri yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası’ndan bloke kaldırma işlemleri şubelere gidilerek banka çalışanları tarafından kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra ATM’lerden bloke kaldırma işlemleri kısmından ve bankanın 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetleri numarasından da bloke kaldırma işlemleri hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Türkiye İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Aşağıda Türkiye İş Bankası ile sim karttaki bloke kaldırma aşamaları yer almaktadır:

 • Müşteri Hizmetleri İle: Müşteriler bankanın vatandaşlara hizmet vermiş olduğu 0850 724 07 24 numaralı hattan sim kart bloke işlemlerini müşteri temsilcileri ile kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.
 • ATM’ler İle: ATM’lerden kartlı giriş yapıldıktan sonra kullanıcı işlemleri kısmından bloke kaldırma işlemleri yapılmaktadır.
 • Türkiye İş Bankası Şubeleri İle: Müşteri hizmetleri ve ATM seçeneğinin yanı sıra müşteriler bankanın şubelerine giderek de kartlarındaki blokeyi kaldırabilmektedir.

ING Bank Sim Kart Bloke Kaldırma

ING Bank bloke kaldırma işlemleri banka şubelerine gidilerek yapılabilmektedir. Bununla birlikte bankaya gitmek istemeyen vatandaşlar 0850 222 06 00 numaralı destek hattını arayarak da işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca  ING Bank ATM’lerinden de kredi ya da banka kartı ile giriş sağlandıktan sonra bloke kaldırma işlemleri kısmından karttaki bloke kalkmaktadır.

Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Aşağıda sim kartındaki bloke işlemini Denizbank’tan kaldırmak isteyen müşteriler için izlenmesi gereken adımlar verilmektedir:

 • ATM’ler İle: Bankamatiklerden kart ile birlikte giriş işlemi yapıldıktan sonra “açık deniz imleri” sekmesinde yer alan “sim bloke kaldırma” kısmından bloke kaldırma işlemleri yapılmaktadır.
 • İnternet Bankacılığı İle: Müşteriler ilk olarak tarayıcılarından “www.denizbank.com.tr” internet adresine girmelidir. Daha sonra bu sayfada yer alan “şifremi unuttum” kısmına tıklamalıdır. Sistem üzerinden istenilen bilgiler eksiksiz bir şekilde girildikten sonra banka tarafından cep telefonlarına şifre gönderilmektedir. Bu gönderilen şifrenin sisteme girilmesi ile birlikte sim kartındaki bloke kaldırma işlemi tamamlanmış olmaktadır.
 • Denzbank Şubeleri İle: Vatandaşlar en yakın Denizbank şubelerine müracaat ederek kartlarındaki blokeyi hızlı ve kolay bir şekilde kaldırtabilmektedir.

Vakıfbank Bank Sim Kart Bloke Kaldırma

Vakıfbank’ta sim kartındaki blokeler banka temsilcileri tarafından şubelerden kaldırılabilmektedir. Bunun yanı sıra Vakıfbank müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 07 24 hattan da sim kart bloke kaldırma işlemleri yapılmaktadır.

Halkbank Bank Sim Kart Bloke Kaldırma

Aşağıda Halkbank ile sim karttaki blokenin nasıl ortadan kaldırılacağı ile ilgili bilgiler yer almaktadır:

 • Müşteri Hizmetleri İle: Müşteriler kartlarındaki blokeyi 0850 222 04 00 numarayı arayarak müşteri temsilcileri ile birlikte kolay bir şekilde kaldırtabilmektedir.
 • Halkbank Şubeleri İle: Vatandaşlar bloke ile ilgili işlemlerini şubeler üzerinden banka temsilcileri ile birlikte gerçekleştirebilmektedir.

Garanti Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Garanti Bankası şubelerinden ya da 444 03 33 numaralı müşteri hizmetlerinden Garanti bankası sim kart kaldırma işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Türk Ekonomi Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Aşağıda TEB sim kartındaki bloke ile ilgili işlemler yer almaktadır:

 • İnternet Bankacılığı İle: CEPTETEB uygulaması ile birlikte sisteme kart bilgilerinin girişinden sonra sim kart bloke işlemleri yapılabilmektedir.
 • Müşteri Hizmetleri İle: Müşteriler 0850 200 06 66 numaralı müşteri hizmetlerinden bloke kaldırma işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir.
 • TEB Şubeleri İle: Banka şubelerinden banka temsilcileri aracılığı ile vatandaşların kartlarındaki blokeler kolay bir şekilde kaldırılabilmektedir.

QNB Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma

QNB Finansbank’tan sim karttaki bloke ile ilgili işlemler aşağıda yer alan araçlar ile kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bunlar şu şekildedir:

 • Finansbank Şubeleri İle: Müşteriler bankanın en yakın şubesine giderek mesai saatleri içerisinde bloke kaldırma işlemlerini yapabilmektedir.
 • Telefon Bankacılığı İle: QNB Finansbank iletişim numarası olan 444 09 00 ya da 0850 222 09 00 hattan müşteri temsilcileri ile birlikte sim kartındaki blokeler kaldırabilmektedir. Bu numaralardan günün her saatinde iletişim sağlanabilmektedir.
 • İnternet Bankacılığı İle: Müşteriler bankanın resmi sitesi olan “qnbfinansbank.com.tr” internet adresinden ya da bankanın cep telefonu uygulaması üzerinden “şifre işlemleri” sekmesinden “şifre blokesi kaldırma” kısmını seçerek sim kartındaki blokeyi kolay bir şekilde kaldırabilmektedir.

Sim Kart Blokesinin Kısıtladığı İşlemler

Sim kartlarında meydana gelen blokeden dolayı kısıtlamalar nedeniyle vatandaşlar kişisel bilgilerini görüntüleyememektedir. Bunun yanı sıra internet üzerinden alışveriş yapma, kredi başvurusunda bulunma, bankaların internet ve mobil bankacılığına erişim de engellenmektedir. Bu işlemlerin tekrar yapılabilmesi için müşterilerin bankaları ile iletişime geçerek sim kartlarındaki bloke işlemlerini kaldırmaları gerekmektedir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz