Sermayesiz iş fikirleri; kişilerin internet üzerinden yapabilecekleri veya yeteneklerini kullanarak ürettikleri iş fikirlerini uygulayabilecekleri işlerden oluşmaktadır. Sermayesiz iş isteyen kişiler; en basit şekilde evlerinin bir odasını kiralayarak bile kendilerine bir kazanç kapısı aralayabilmektedirler. Ayrıca kişiler çeşitli ürünler üretip bu ürünlerin satışını da gerçekleştirebilmektedirler.

Sermaye Gerektirmeyen Muhasebecilik

Sermaye gerektirmeyen muhasebecilik işi; kişilerin online olarak istedikleri yerden yürütebilecekleri bir iştir. Küçük ölçekli işletmelere bakıldığında; bu işletmelerin muhasebe departmanları olmamaktadır, ancak tabii ki muhasebeciye ihtiyaç duymaktadırlar. Dolayısı ile muhasebe yardımlarını dışarıdan almaktadırlar. İlgili bölümlerden mezun olmuş olan ve muhasebe konusunda deneyimi olan kiler; herhangi bir sermaye ortaya koymadan rahatlıkla bu işi yapabilmektedirler. Kişilerin ruhsat, müşteri sözleşmesi gibi yasal prosedürler ile de ilgilenmeleri gereklidir. Evden muhasebe işi yürüten kişilerin tek bir firma ile anlaşmalı olması durumunda aylık 500 TL ile 2.000 TL arasında para kazanabilmeleri mümkündür. Ancak iş bağlantıları kuvvetli olan kişiler eğer birden fazla firma ile anlaşma sağlayabilir iseler; daha fazla miktarda para kazanabilmektedirler. Kişilerin kendilerine müşteri bulabilmesi için; sosyal medyayı aktif olarak kullanması veya bir internet sitesi açması gerekebilmektedir.

Sermaye Gerektirmeyen Çağrı Merkezi Temsilciliği

Sermaye gerektirmeyen çağrı merkezi temsilciliği; kişilerin bir ofis üzerinden çalışmasına gerek olmayan bir iştir. Çoğu çağrı merkezi bir ofis üzerinden idare edilmemektedir. Çağrı merkezi temsilciliği yapmak isteyen kişilerin iletişim becerileri ile ilgili bir sıkıntılarının olmaması ve bu yönlerinin kuvvetli olması gereklidir. Ayrıca kişilerin sabırlı da olması gereklidir. Karşısındaki kişilerin taleplerini ve problemlerini sabırla dinleyerek, doğru değerlendirebiliyor olması gereklidir. Kişilerin part time veya tam zamanlı olarak çalışabilecekleri bir iştir. Çalışabilmek için kişilerin ortaya herhangi bir sermaye koymalarına gerek yoktur. Sadece bilgisayarlarının olması ve telefon görüşmesi yapabilecekleri bir telefonlarının olması yeterlidir.

Sermaye Gerektirmeyen Makale Yazarlığı

Sermaye gerektirmeyen makale yazarlığı işi; kişilerin kendilerinin bir içerik üretebileceği veya başka bir web sitesine içerik satabileceği bir iştir. Kişiler ortalama 100 kelime başına 1 TL gibi bir ücret ile çalışabilmektedirler. Kişilerin kısa hikayeler yazıp, bu hikayelerini e-kitap olarak satabilmesi mümkündür. Ayrıca kişiler bir yayıncı ile anlaşarak hikayelerini de satabilmektedirler veya bir web sitesi ile anlaşarak web sitesine içerik hazırlayabilmektedirler. Bunun için kendilerinden 300 ile 500 kelimelik metinler talep edilmektedir. Ayrıca çoğu dergi ve gazeteye günümüzde ulaşabilmek daha kolay olduğu için; kişilerin bu dergi ve gazeteler için de yazabilmesi mümkündür. Sermayesiz işler içerisinde en çok tercih edilenler arasında yer alan makale yazarlığı; kişilerin arasının kelimeler ile iyi olmasını ve yazım ile noktalama kurallarına uymasını gerektiren bir iştir.

Sermaye Gerektirmeyen Blog Yazarlığı

Sermaye gerektirmeyen blog yazarlığı işi; kişilerin uzun vadede para kazanabilecekleri ancak kısa vadede para kazanmalarının zor olduğu sermayesiz işlerden biridir. Kişinin öncelikle dönemin şartlarına göre insanların ihtiyaç ve ilgi duyacakları bir konu belirlemesi gereklidir. Bakıldığında genellikle seyahat, moda ve yemek konuları daha çok tercih edilmektedir. Ancak kişiler bir fark yaratarak, daha önce örneği olmayan bir konuda girişimde bulunur iseler kendileri için daha iyi olmaktadır. Kişiler bir blog açtıktan sonra bu bloğu daha fazla duyurmak için çaba harcamalılardır. Sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanarak ve sosyal medya hesaplarında da bloglarının linklerini kullanarak kişiler daha fazla takipçi kazanabilmektedirler. Bu süreçte kişiler Google Adsense ile de sitelerindeki reklamlara her tıklandığında para kazanabilmektedirler. Ancak daha fazla para kazanabilmeleri için; çeşitli firmalar ile iş ortaklıkları kurmaları gereklidir. Örneğin; kişiler moda bloggerlığı yapıyor ise; herhangi bir giyim firması ile reklam anlaşması yaparak, o firmanın ürünlerine bloğunda yer vererek para kazanabilmektedirler.

Sermaye Gerektirmeyen Tasarımcılık

Sermaye gerektirmeyen tasarımcılık işi; kişilerin yaptıkları tasarımları satarak para kazanabilecekleri sermayesiz bir iştir. Kişiler çeşitli grafik, logo tasarımı işi yaparak veya web sitesi, blog tasarlayarak para kazanabilmektedirler. Kişiler bu tasarımlarını internet üzerinden çeşitli sitelerden satabilmektedirler. Bu şekilde bir yol izlemek istemeyen kişilerin ise; çeşitli firmalar ile veya kişiler ile iş ortaklığı kurması gereklidir. Kişiler bu ortaklık ile kendilerinden istenen kriterlere uygun çalışmalar yaparak bu çalışmaları satabilmektedirler. Tam zamanlı veya yarı zamanlı çalışılabilecek bir iştir. İlgisi olan kişilerin daha rahat zaman ayırabileceği bir iştir. Kişiler yeteneklerinin olması durumunda eğitimini alarak veya kendileri internetten videolar izleyerek bu işi öğrenebilmektedirler.

Sermaye Gerektirmeyen Ürün Satımı

Sermaye gerektirmeyen ürün satımı işi; kişilerin stok yapmadan ürün satımı gerçekleştirdiği bir iştir. Genellikle e-bay üzerinden yapılmaktadır. Bu işi yapacak olan kişilerin herhangi bir sermayeye ihtiyaçları yoktur. Çünkü kişiler stok yaparak satış yapmamaktadırlar, sipariş aldıktan sonra alım yapmaktadırlar. Dolayısı ile kişiler için daha risksiz bir ticaret yöntemidir. Kişilerin bu şekilde satış yapabilmeleri için; satış ilanlarını verecekleri bir platforma ihtiyaçları vardır. Kişiler satış yapacakları ürünleri ucuza alabilecekleri bir firma bulmalılardır ve üzerine kargo parası ile kar koyarak kişilere aynı ürünün satış ilanını vermelilerdir. Müşterilerinden sipariş aldıktan sonra da ürünü alacakları firma ile iletişime geçerek; müşterilerinin adreslerine ve isimlerine ürünü yollamalılardır. Fatura ise kişinin kendi adresine kesilmelidir.

Sermaye Gerektirmeyen Direksiyon Öğretmenliği

Sermaye gerektirmeyen direksiyon öğretmenliği işi için kişilerin bir arabaya bile ihtiyaçları yoktur. Kendi aracı ile direksiyon dersi almak isteyen çok kişi bulunmaktadır. Dolayısı ile ehliyeti olan ve direksiyon dersi verebilecek olan kişilerin kendilerine müşteri bulabilecekleri platformlara ilan vermeleri yeterlidir. Ardından direksiyon derslerine başlayarak para kazanabilmektedirler. Bunun yanı sıra kişilerin eğitimlerinin olduğu veya yeteneklerinin olduğu konularda ders verebilmeleri de mümkündür.

Sermaye Gerektirmeyen Anket Dolumu

Sermaye gerektirmeyen anket dolumu işi; kişilerin evden istedikleri saatlerde yapabilecekleri ve herhangi bir sermaye harcamalarına gerek olmayan bir iştir. Kişiler çeşitli anket sitelerine üye olmalılardır ve üyelik esnasında kişilerden mail adresi talep edilmektedir. Kişilere ilgi alanlarına göre anket önerileri yapılmaktadır ve kişiler de bu anket önerilere göre ilgili anketleri doldurarak para kazanmaktadırlar. Anket doldurarak para kazanma işi ek gelir elde etme amacı ile yapılabilecek bir iştir. Dolayısı ile kişilerin kazançları çok fazla değildir. Anket başına yaklaşık 3 dolar kazanabilmektedirler ve anketlere göre bu ücretler değişmektedir. Ancak kişiler birden fazla anket sitesine üye olur ve düzenli olarak bütün anket taleplerini değerlendirir iseler; bu işten aylık olarak 300 dolar civarı bir para kazanabilmektedirler.

Sermaye Gerektirmeyen Sanal Asistanlık

Sermaye gerektirmeyen sanal asistanlık işi; kişilerin online olarak yapabilecekleri işlerdir. Bazı firmaların ofisleri bulunmamaktadır. Bazı firmalar da ofislerinde daha az çalışana yer vermektedir. Dolayısı ile bazı pozisyonlar için freelance çalışanlar aramaktadırlar. Sanal asistanlık da bunlardan biridir. Kişilerin sanal asistanlık yapabilmeleri için; bilgisayara ve telefona ihtiyaçları vardır. Sanal asistanlık sermayesiz işlerden biridir. Kişiler sanal asistanlık yaparak ayda 3.500 TL’ye varan ücretler alabilmektedirler. Tam zamanlı veya yarı zamanlı çalışabilmektedirler. Bakıldığında ofis ortamında çalıştıklarında olabilecek sorumlulukları, freelance çalıştıklarında da olmaktadır.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz