Şekerbank çevrimiçi bankacılık hizmeti, 1990 yılında başlayıp 2010 yılına doğru banak müşterileri arasında büyük popülerlik kazanamaya başlayan, kullanıcıları şubelerde oluşan uzun sıralardan kurtarıp evlerinin rahatlığında bankacılık işlemlerini yapmalarına olanak tanıyan bir hizmettir. Şekerbank internet bankacılığı, 2010 yılında Avrupa Birliği Güvenlik Konferansı’nca düzenlenen bir etkinlikte müşteri güvenliğini en üst seviyede tutan banka ödülüne sahip olmuştur ve bu örnek Şekerbank internet bankacılığının son derece güvenilir bir platform olduğunu göstermektedir.

Şekerbank İnternet Bankacılığı İndir

Şekerbank İnternet bankacılığı mobil uygulaması, 2010 yılında kullanılmaya başlanmış olan ve Google Play Store ve Apple Store aracılığıyla telefona kurulabilen bir uygulamadır. Adı ‘’Cebimdeki Güç’’ olan uygulama üretildiği yıldan beri banka müşterileri arasında popülerlik kazanarak an itibariyle kullanıcıların %65’ine hizmet sağlamaktadır ve bu oran hızla artmaktadır.  Şekerbank mobil şube veya diğer adıyla ‘’Cebimdeki Güç uygulaması’’ ile:

 • Kredi kartı başvuruları,
 • Döviz kurlarını sorgulama,
 • Hesap bakiyesi sorgulama,
 • Kredi kartı borç bilgisi sorgulama ve daha birçok işlem yapılabilmektedir.

Yapılması mümkün olan bütün işlemlerin listesinin öğrenmek için Şekerbank resmi sitesine girildikten sonra ‘’Şubesiz Bankacılık’’, ‘’Mobil Uygulama’’ menüleri izlenmelidir.

Bankacılık hizmetlerinin hızlı ve esnek bir biçimde yapılabilmesinin önemli olduğu bu zamanlarda müşterin işini çok kolay bir hale sokan uygulamayı indirmek için tek yapılması gereken Android ve Apple sanal mağazalarının aramam çubuklarına ‘’Cebimdeki Güç’’ yazarak ‘’Yükle’’ butonuna basmaktır.

Şekerbank İnternet Bankacılığı Açma

Şekerbank internet bankacılığı kayıt işlemi en yakın Şekerbank şubesine gidip ’’Şekerbank Anında Şifre’’ alma talebinde bulunarak yapılabileceği gibi Şekerbank internet sitesinden de gerçekleştirilebilir. Şekerbank internet şubesi başvuruları, kurumsal başvuru ve bireysel başvuru olarak ikiye ayrılır.

Eğer bireysel başvuru yapılacaksa https://www.sekerbank.com.tr bağlantısından gidilen Şekerbank internet sitesinde:

 • ‘’Şubesiz Bankacılık’’ sekmesine tıklanır,
 • Açılan sayfada soldan ilk seçenek olan ‘’İnternet Bankacılığı’’ seçilir,
 • Sayfanın sağ tarafındaki İnternet Bankacılığı başlığı altından ‘’Başvuru ve Şifre Alma’’ seçeneği seçilir,
 • ‘’Hemen Başvur’’ butonuna tıklanır,
 • Açılan pencerede ‘’İnternet Şubesi Başvurusu’’ butonuna tıklanır.

Bu aşamadan sonra bir ‘’Yeni İnternet Şubesi Müşterisi’’ başvuru formu açılır. Bu formda istenen bir takım bilgiler vardır ve bunlar:

 • Kart tipi,
 • Kart numarası ve şifresi,
 • Kartın arka yüzündeki 3 haneli sayı,
 • Güvenlik resminin içindeki güvenlik kodu şeklindedir.

Bu bilgiler girildikten sonra sayfanın üstündeki müşteri no veya T.C. kmilik no kutucuklarından biri işaretlenir ve doldurulur.

Eğer bireysel başvuru yapacak kişi bir Şekerbank müşterisi değilse en yakın Şekerbank şubesine gittikten sonra internet bankacılığı şifresi talebinde bulunmalıdır. Banka tarafında şifresi, cep telefonuna SMS şeklinde gönderilecektir.

Kurumsal başvuruda bulunmak ise internet üzerinden mümkün değildir, bu başvuru için tek yol Şekerbank şubelerinin ziyaret etmektir. Şubeye gidildikten sonra bir başvuru formu verilerek bunun doldurulması istenir. Form doldurulduktan sonra ek güvenlik tipi (telefon numarası, e-posta, e-Devlet şifresi) seçilir. Şekerbank en kısa sürede internet şubesi kullanıcı bilgilerini adına başvuru yapılan firmaya iletecektir.

Şifre, parola veya kullanıcı kodunun unutulması sonucunda internet şubesi girişi bloke olursa, firma yetkilisinin Şekerbank’a firma kaşesi ve yetkili imzalarının bulunduğu dilekçe ile hesap iptali için başvurması gerekmektedir.

Şekerbank İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Güncelleme

Şekerbank kayıtlı telefon numarasını güncellemek için yapılması gereken, bir Şekerbank şubesini kimlik belgesiyle birlikte ziyaret etmektir. Burada müşteri temsilcisinden alınan ‘’numara değiştirme talebi formu’’ doldurulur ve imzalanır.

Geçmiş yıllarda Şekerbank çağrı merkezlerinden yapılabilen numara güncelleme işleminin artık sadece şubelere gidilerek yapılabiliyor olmasının nedeni son zamanlarda yaşanan bir takım durumlar sonucunda sıkılaştırılan güvenlik önlemleridir.

Şekerbank internet bankacılığı mobil uygulaması üzerinden yapılan işlemler müşterinin GSM numarası üzerine kayıtlıdır. Talep edilen bilgiler ve işlemelere ait detaylar müşteriye SMS şeklinde gönderilir. Şekerbank bu bilgi göndermelerden ek bir ücret almaz. Müşteri kendi tarifesine göre faturalandırılır.

Şekerbank İnternet Bankacılığı EFT Limiti

Şekerbank internet şubesinden EFT işlemini gerçekleştirmek, sistemin aşırı yüklenmemsi için şu şekilde limitlere tabi tutulmaktadır:

 • EFT zaman limiti,
 • EFT işlem limiti.

Bu limitlerden zaman limiti sabitti ve her iş günü 09.00-17.20 saatleri arasındadır. EFT işlem limiti ise yapılan işlemlerin bireysel ve kurumsal olmasına göre farklılık gösterir ve şu şekildedir:

 • Bireysel EFT alt limiti: 1 TL iken üst limiti: 50.000 TL,
 • Kurumsal EFT alt limiti: 1 TL iken üst limiti: 100.000 TL.

Şekerbank İnternet Şubesi’nde Yapılabilen İşlemler

Şekerbank internet bankacılığında yapılabilen işlemler için tam listeye ulaşmak için https://www.sekerbank.com.tr bağlantısına gidildikten sonra ‘’Şubesiz Bankacılık’’, ‘’İnternet Bankacılığı’’, ‘’Sıkça Sorulan Sorular’’ sekmeleri izlenir. Ardından açılacak olan sayfadaki ilk sorunun altında yapılabilen işlemlerin tamamı görünecektir.

Bu işlemler arasından açıklamak gerekirse bunlar:

 • Havale, EFT, SWIFT,
 • SGK prim borcu ödemeleri (Şekerbank aracılığıyla e-Devlet üzerinden yapılabilir),
 • Çek ödemeleri ve senet bilgilerine ulaşmak,
 • Bireysel/Kurumsal kredi başvurusunda bulunmak,
 • Hesap hareketlerini izlemek,
 • Şans oyunlarının ödeme işlemlerini takip etmek,
 • Telefon hattına TL yüklemek şeklindedir.

Bütün işlemeleri internet bankacılığı aracılığıyla yapmak şu an için mümkün olmasa da Şekerbank şubelerden yapılabilen bütün işlemlerin internet bankacılığına taşınması için çalışmakta ve bunun çok yakında gerçekleşeceğini öngörmektedir.

Şekerbank Müşteri Hizmetleri

Şekerbank iletişim hizmetleri; e-posta, telefon ve iletişim formu ile sağlanabilmektedir. Şekerbank internet bankacılığı ile ilgili bütün soruları cevaplandırmak için 444 78 78 numaralı çağrı merkezi aranabilir, https://www.sekerbank.com.tr bağlantısından ‘’Hakkımızda’’, ‘’İletişim sekmeleri izlenerek ‘’İletişim Formu Gönderme’’ butonuna tıklanarak form gönderilebilir veya sekerbank.haberleşme@sekerbank.hs03.kep.tr mail adresinden mail gönderilebilir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz