Sanal kart sistemi, yalnızca internet üzerinden yapılacak harcamalar ve alışverişler için oluşturulan bir sistemdir. Özellikle kredi kartı kullanmak istemeyenler ya da internet üzerinden alışveriş yapmada kredi kartını kullanmak istemeyenler, güvenmeyenler bu sistemi kullanmaktadır. Sanal Kart oluşturma, içerisinde sizin yüklediğiniz kadar parayı barındıran ve sitelerin fazla para çekmesi mümkün olmayan güvenli kartlardır. Bu yüzden bu kartları oyun sitelerinde, alışveriş sitelerinde ve kredi kartınızla harcama yapmaktan çekindiğiniz tüm sitelerde kullanabilirsiniz. Birçok büyük banka ayrıca sanal kart ürünleri de çıkarmaktadır.

Maximum Sanal Kart Fırsatı

İş Bankası Maximum sanal kartı, İş Bankası tarafından kullandığınız kredi kartına bağlı bir sanal kart ürünüdür. İnternet üzerinde harcama yaparken bu kart sayesinde asıl kredi kartı numaranızı sitelere vermez, sanal kart numaranızı kullanırsınız. Bu kart tamamen ücretsiz bir şekilde başvuruda bulunduğunuz an online olarak üretilmektedir. Ayrıca yine Maximum üyesi internet sitelerinde yaptığınız alışverişlerde puan kazanmaya devam eder ve taksit imkânından yararlanırsınız. Bu kart ile yaptığınız tüm işlemlerin özeti asıl kartınıza yansıtılır. Kart ile ilgili detayları Maximum Mobil’den, internet sitesinden ve bankamatiklerden görmeniz mümkündür.

World’den Sanal Kart

World sanal kart seçeneği, Yapı Kredi Bankası tarafından sunulan bir sanal kart ürünüdür. Bu sanal kart ekstra bir kart olarak sizlere verilmez, sahip olduğunuz World Kredi Kartı üzerinden oluşturulur. Kartın başlangıç limiti 0 TL’dir. Kredi kartı gibi değil, sizin belirlediğiniz tutarlarda çalışır. İnternet şubesi ve mobil uygulama üzerinden kartınızdan, sanal karta dilediğiniz miktarda para aktarımı yapabilirsiniz ve karttaki tüm limitleri siz belirlersiniz. Başvuruyu da yine aynı şekilde internet bankacılığı ile asıl kredi kartınız üzerinden yapabilirsiniz.  Bu kart tüm internet sitelerinde geçerlidir.

Axess’ten Sanal Kart İmkânı

Axess sanal kart ürünü, internet ve telefon alışverişlerinizi güvenle yapabilmeniz için Akbank tarafından çıkartılan bir kart ürünüdür. Bu kartın limiti, asıl kredi kartınız üzerinden sizin belirleyeceğiniz bir limittir. Başta limiti sıfırdır ve siz ne kadar isterseniz o kadar aktarım yaparsınız. Ayrıca Axess özelliği olan sitelerde chip para kazanma seçeneğiniz de olur ve taksit imkânlarından da yararlanabilirsiniz. Kendi kartınıza bağlı olan bu kartın harcamalarını ve özetlerini yine kendi kartınızın hesap özetinde görebilirsiniz. Sanal kart ürününü yurtiçi değil, yurtdışı sitelerinde de bu kart ile alışveriş yapabilir, ödemelerinizi Türk Lirası, Dolar ya da Euro türünden yapabilirsiniz.

Ziraat’ten Bankkart Sanal Kart

Sanal kart hizmeti Ziraat Bankası tarafından da verilmektedir. Bankkart Sanal Kart ürünü sayesinde kendi kredi kartınız üzerinden fiziki olmayan bir kart alabilir ve bu kartı yalnızca internet alışverişlerinde kullanabilirsiniz. Sanal kartın kart numarası, asıl kartınız ile aynı değildir ve bu sayede alışverişleriniz güvenli olur. Bu kartı oluşturmak için Ziraat Bankası İnternet Şubesi ve Ziraat Mobil uygulaması üzerinden talep etmeniz yeterlidir. Bu bankaya tanımlı bir kartınız olduğu sürece kısa sürede sanal kart oluşturulur. Bir müşteri için yılda en fazla 10 adet sanal kart oluşturulabilmektedir. Sanal kartın limitini siz oluşturursunuz ve istediğiniz zaman internetten giriş yaparak limiti değiştirebilirsiniz.

Garanti’den Bonus Sanal Kart

Bonus sanal kart, Garanti Bankası tarafından oluşturabileceğiniz bir sanal kart ürünüdür. Garanti BBVA Sanal Kredi Kartları, bu bankaya ait kredi kartlarınız üzerinden oluşturulan ve yalnızca internette kullanılan kredi kartlarıdır. İki çeşit sanal kart seçeneği vardır. Biri Sanal Kart, diğeri Sanal Kredi Kartı’dır. Bu kartların limitlerini kendiniz belirlersiniz. Sanal Kart’a hesabınız üzerinden dilediğiniz tutarda para yükler ve bu paraları internette harcarsınız. Bu bankanın sanal kart hizmetini kullanmak için hemen internet sitesi üzerinden ya da mobil uygulama üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz