Reklam izleyerek kazanç sağlamak, şirketler tarafından kişilere sunulan fırsatlardandır. Şirketler, sosyal medya kanalları aracılığıyla çeşitli reklamlar hazırlayarak tanıtım yapmayı amaçlar. Reklamları izleyip, çevrelerine göstermeleri, arkadaşlarına göndermeleri ve sosyal medya hesaplarında paylaşmaları için de bazı kişilere ödeme yapmaktadır. Reklam izleyerek, sitelere üye kayıt ederek ya da reklamları çevrede tanıtarak, şirketlerin daha fazla müşteriye erişmesi sağlanır ve şirketlerde, bu işlemler karşılığında ödemeler alınır.

Reklam İzleyerek Ne Kadar Kazanç Elde Edilir?

Reklamlarla kazanılan para, en fazla 1000 TL olmaktadır. Bu paranın kazanılması için de günlük olarak düzenli şekilde reklam filmlerini takip etmek gerekir. Reklam izleyerek 5 bin TL gibi bir gelir elde edileceğini belirten sitelere güvenilmemesi gerekir. Bu sitelerin amacı, insanların kişisel bilgilerini toplamak ve dolandırıcılık işlemlerinde kullanmaktır.

Hangi Siteler Reklam İzleme Karşılığı Para Verir?

Reklam izleten siteleri seçerken dikkatli olmak gerekir. İnsanlar tarafından en fazla kullanılan ve güvenlik anlamında çok fazla sorun oluşturmayan sitelerin isimleri ve özellikleri aşağıda detaylıca açıklanmıştır:

  • Probux: Günlük olarak en az 4 adet reklam izlenmesi gerekir. 0,001 dolar değerindeki reklamlardan en fazla 20 adet izlenebilir. Biriken paraların ödemeleri Paypal ve Payza üzerinden yapılmaktadır. Sisteme 20 kişiyi üye yapan kişiler, 2 dolar kazanmaktadır.
  • Zapbux: Bir günde en az 4 reklam izlenmesi gerekir. Reklamların özelliklerine göre 0,01 dolar ila 0,001 dolar aralığında tık değeri belirlenmektedir. Siteden ödeme alabilmek için en az 4 dolar biriktirmek gerekmektedir.
  • Ojooo: Toplamda 23 bin kullanıcısı olan güvenli bir sitedir. Sisteme dahil olduktan sonra, 2 dolar değerinde tıklama yapılması gerekir. İlerleyen zamanlarda, para çekebilmek için en az 6 dolar biriktirmek gerekir. Günlük olarak en az 7, en fazla 10 video izleme hakkı bulunmaktadır.
  • Fusebox: 2012 yılından beri reklam izleyerek para kazanma imkânı sunmaktadır. Kişilerin günlük olarak 10 adet reklam izleme sınırı bulunur. 10 adet reklam izleme ve tıklama sınırının aşılmasına izin verilmemektedir. Reklam videolarının her birine tıklandığı zaman 0,001 Dolar kazanç sağlanır. Toplamda 4 Dolar değerinde tıklama yapıldığı zaman, üyelik aşamasında belirtilen banka hesabına ödeme yapılmaktadır. Sisteme yeni üyeler kazandıran referanslı kişiler, daha fazla gelir elde etmektedir. 1 günde 50 kişiye referans olarak siteye ekleyen kişiler, bu kişilerden 250 tık yani 1,25 dolar gelir elde eder. Bu kişilerin aylık kazancı 38 dolar, yıllık kazancı 500 dolardır.

Reklam Videosu İzleyerek Para Kazanma Detayları

Reklam videosuyla kazanç sağlamak için bu tarzdaki görevler karşılığında para veren sitelerin araştırılması gerekir. Şirketlerin ya da sitelerin verdiği reklam işlerine dahil olarak, bu reklamlar üzerinden para kazanmak için üyelik oluşturulması gerekir. Şirketlerin internet sitelerine ve farklı sistemlerine üye olunduktan sonra, günlük olarak düzenli şekilde siteye girilmesi ve reklamların izlenmesi gerekir. Düzenli olarak sitelerin yayınladığı reklam videolarının izlenmesi ve bu videoların tanıdıklara gönderilmesi gerekir. SMS ya da mail yoluyla bu reklam videoları yayıldıkça, her mesaj başına ücret alınacaktır.

Reklam Videosu İzleyip Para Kazanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Reklam izleyerek kazanmak için başvurulan işlere oldukça dikkat edilmelidir. Reklam izleme karşılığı ücret teklif eden her siteye güvenilmemelidir. Bilinmeyen sitelerde, hesap numarası ve kimlik bilgilerinin paylaşılmaması gerekir. Reklam karşılığı kazanç vaat eden sitelerin dolandırıcı olma ihtimali çok yüksektir. Özellikle büyük kazançlar elde edileceğini söyleyen sitelere asla güvenmemek gerekir. Reklam videosu izleyip para kazanmak için insanlar tarafından sıkça tercih edilen siteler kullanılmalıdır.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz