Banka ve Krediler olarak bu yazımız içerisinde QNB Finansbank kartsız para çekme ve yatırma işlemleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. QNB Finansbank müşterileri, ülke genelinde bulunan ATM’ler üzerinden birçok bankacılık işlemini kartsız olarak yapabilmekteler. Kartsız para çekme ve yatırma işlemleri öncesinde sizlere birtakım işlemler hakkında bilgi vereceğiz.

QNB Finansbank ATM’leri Üzerinden Yapılabilecek Kartsız İşlemler

QNB Finansbank müşterileri, ATM üzerinden aşağıda yer alan hizmetleri alabilirler;

 • QNB Finansbank müşterileri, hem kendi hesaplarına hem banka içinde bulunan bir başka müşterinin hesabına para yatırabilirler. Aynı zamanda diğer banka müşterilerine de EFT yolu ile para gönderebilirler.
 • Başta bu bankada bulunan kredi kartı borçlarınızı ödeyebilirler. Aynı zamanda diğer bankalarda bulunan kredi kartı borçlarını da ödeyebilirler.
 • Bununla beraber kurum ödemeleri, vergi ödemeleri, şans oyunu ödemeler, kira ödemesi, aidat ödemesi, cep telefonu TL yükleme işlemi yapabilirler.

QNB Finansbank ATM Üzerinden Kartsız Para Çekme

QNB Finansbank müşterileri, banka kartları olmadan günlük 500 TL’ye kadar para çekebilirler. Kartsız işlemlerde günlük para çekme limiti 500 TL üzerinden sınırlandırılmıştır. Para çekim işlemi QR Kare Kod servisi üzerinden yapılıyor. Detaylar;

 • QNB Finansbank mobil uygulaması üzerinden kartsız para çekim işlemi yapılabilmektedir. Bunun için öncelikle IOS ve Android mağaza içerisinde yer alan mobil uygulamayı indirip internet bankacılığı şifresini almanız gerekiyor.
 • Mobil uygulamaya giriş yapan kişiler, menüler içerisinden “Karekod” bölümüne girmeniz gerekiyor. Bu aşamadan sonra telefonunuza gönderilen şifreyi gelen ekrana girmeniz gerekiyor.
 • Gerekli doğrulama işlemini tamamladıktan sonra bir sonraki sayfada sizlere kaç para çekmek istediğiniz sorulacaktır. Çekmek istediğiniz tutarı belirledikten sonra ATM’ye geçiş yapın.
 • ATM üzerinden “8” tuşuna basarak hızlı bir şekilde Karekod para çekme ekranını açın. Karşınıza çıkan karekodu telefonunuza taratarak istediğiniz tutarı oldukça kolay bir şekilde çekebilirsiniz.

QNB Finansbank ATM Üzerinden Kartsız Para Yatırma

QNB Finansbank ATM’leri üzerinden kartsız para yatırmak da mümkündür. ATM üzerinden hesaplarınıza oldukça kolay bir şekilde para yatırabilirsiniz. Para yatırma işlemini hem kendi hesabınız hem de farklı bir müşteri hesabına olacak şekilde yapabilmek mümkündür. Kartsız para yatırma işlemi;

 • En yakın QNB Finansbank ATM’sine giderek Giriş tuşu üzerinden kartsız işlem menüsüne geçiş yapın.
 • Kartsız menü içerisinde para yatırma, para çekme gibi birçok adımlar olacaktır. Buradan kartsız para yatırma bölümüne girin.
 • C. kimlik numarası ve cep telefon numaranızı girdikten sonra para yatıracağınız hesabın IBAN numarası ya da hesap numarasını girmeniz gerekiyor.
 • Hesap numarası ya da IBAN numarası girdikten sonra yatıracağınız tutarı ekrana yazıp devam tuşu ile parayı hazneye yatırın. Gerekli onay işleminden sonra paranızın başarılı bir şekilde yattığını göreceksiniz.
 • QNB Finansbank müşterileri, farklı bir bankada bulunan bir kişini hesabına da ATM üzerinden para yatırabilirler.

QNB Finansbank kartsız para çekme ve yatırma işlemleri yukarıda anlattığımız gibi oldukça basit adımlardan oluşmaktadır.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz