PTT mesai saatlerinin başlangıcı 8:30’dur. PTT’de işlem yapmak isteyen kişiler mesai saatlerinin başlaması ile beraber PTT şubelerine gidebilirler. PTT çalışanları saat 8:30’dan itibaren hizmet vermeye başlamaktadır. Mesainin sonlanma saati ise 17:00’dır. Akşam 5’ten itibaren PTT’den işlem yapabilmek de mümkün değildir. PTT de bir devlet dairesidir. Bundan dolayı çalışma saatleri diğer devlet dairesininkilerle aynıdır. Yani PTT çalışma saatleri 08:30 ile 17:00 arasıdır.

PTT Öğle Arası Saat Kaçla Kaç Arası?

PTT öğle arası saat 12:30’da başlıyor. PTT sabah saat 08:30’da mesaiye başlıyor. Bu saatten itibaren 12:30’a kadar aralıksız hizmet veriliyor. Daha sonrasında ise öğle tatili başlıyor. Öğle tatili boyunca PTT işlemleri de duruyor. 1 saat boyunca öğle tatili devam ediyor. PTT’nin öğle arası 13:30’da sona eriyor. Saat 12:30 ile 13:30 arasında PTT tatile giriyor ve işlem almıyor. Fakat 13:30’dan sonra akşam 5’e kadar işlemler yapılmaya devam ediyor. PTT’de işlem yaptıracak olan kişilerin de bu çalışma saatlerine dikkat etmesi gerekiyor. Aksi halde işlem yapılabilmesi mümkün değildir.

Hafta Sonu PTT Açık Mı?

PTT hafta sonu çalışıyor mu diye merak eden kişilere verilebilecek cevap yalnızca cumartesi günleri çalışıldığıdır. Herhangi bir PTT şubesi Pazar günleri hizmet vermiyor. Cumartesi günleri ise yalnızca 13:30’a kadar PTT şubeleri açık oluyor. Hafta içi çalışan kişiler PTT’ye uğramaları gerekmesi halinde Cumartesi kurumun şubelerine gidebilirler. PTT Cumartesi öğleye kadar tüm müşterilerine hizmet sağlamaktadır.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

PTT’nin iletişim numarası 444 1 788’dir. Posta gönderilerinin yapılabilmesi için hizmete başlayan PTT günümüzde birçok işlemin yapılabilmesine olanak sağlıyor. PTT artık bir banka olarak da hizmet veriyor. Tüm bu hizmetler hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen kişiler de PTT’nin çağrı merkezini arayabilir. Ayrıca kuruma dair bir şikayetin olması halinde de yine bu numara ile iletişime geçilebilmesi mümkündür. PTT çalışma saatleri içerisinde çağrı merkezinin aranması halinde kargo, HGS ya da e ticaret işlemleri hakkında bilgilendirme de alabilirsiniz.

Mail Adresi İle PTT’ye Ulaşılabilmek Mümkün Mü?

PTT’nin mail adresi ile de kurum ile iletişim kurabilmek mümkündür. PTT ile iletişime geçmek isteyen şubelere başvurabilir. Bunun yanı sıra çağrı merkezi de yine müşterilere sürekli olarak hizmet vermektedir. Ayrıca info@ptt.gov.tr adresinden de yine istenilen bilgi sorulabilir. PTT’ye dair sorgulamaların birçoğu internet sitesi aracılığıyla yapılabiliyor. Örneğin PTT’nin internet sitesine giren kişiler kargo takip işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Bunun dışında gönderi ücret sorgulama da yine bu siteden yapılabiliyor. Fakat diğer hizmetlere dair bilgi almak isteyen kişiler PTT’nin e posta adresine akıllarında olan soruları yazarak mail gönderebilirler. Daha sonra da PTT size gerekli olan tüm bilgiyi verecektir.

PTT’den Hangi İşlemler Yapılır?

PTT’den yapılabilen işlemlerden en temel olanı posta ya da kargo gönderilmesidir. Fakat artık PTT aracılığıyla birçok işlem gerçekleştiriliyor. Örneğin PTT aracılığıyla havale ve EFT yapılabiliyor. Bunun dışında fatura ödemeleri de yine PTT şubeleri aracılığıyla halledilebiliyor. Vergi borcu ödemek için de başvurulacak adreslerden bir tanesi PTT’dir. Bunların yanı sıra PTT şubelerinden yapılan diğer işlemlerden bazıları şunlardır:

  • Ceza ödeme işlemleri,
  • Maaş ve yardım ödemeleri,
  • Passolig kart işlemleri,
  • Western union işlemleri.

Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için PTT çalışma saatleri içerisinde PTT şubelerine gidilmesi gereklidir. PTT şubeleri aracılığıyla da pek çok işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkündür. PTT’nin verdiği diğer hizmetleri öğrenmek isteyen kişiler de kurumun internet sitesini ziyaret edebilir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz