PTT Bankamatik Para Çekme
PTT Bankamatik Para Çekme

PTT bankamatik para çekme işlemi Türkiye’de yer alan 2 bin’den fazla PTT şubelerinden yapılabilir. PTT’den para çekmeye ek olarak, bakiyenizi sorgulayabilir, para yatırabilir, faturalarınızı ödeyebilir ve buna benzer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sizin için hazırlanan bu rehberde para çekme işlemi hakkında detaylara ulaşabilir, PTT’den gerçekleştirebileceğiniz diğer işlemler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

PTT Para Çekme Limiti Ne Kadar?

PTT bankamatik para çekme limiti bulunuyor. PTT’den para çekmek isteyen kişiler en fazla bin 500 TL çekebiliyorlar. Eğer bu limitin üzerine çıkmak isterseniz, PTT sizden komisyon tahsil edecektir. Eğer maaş müşterisi iseniz, PTT’den maaşınızı alırken limit problemi ile karşılaşmayacaksınız. Dilediğiniz miktarda para çekebilirsiniz.

PTT Para Yatırma Limiti Ne Kadar?

PTT bankamatik para yatırma limiti var. Buna göre tek seferde yapacağınız işlemler için en fazla 40 tane banknot yatırabilirsiniz. ATM’ler üzerinden en fazla 20 bin TL tutarında para yatırma işlemi yapabilirsiniz.

PTT Bankamatiğinden Kart Olmadan Hangi İşlemleri Yapabilirim?

PTT bankamatiğinden yapılan işlemler sayesinde müşteriler sıra bekleme derdinden kurtularak ödemelerini pratik bir şekilde gerçekleştiriyorlar. Kartsız yapılabilecek olan işlemler arasında:

 • Mobil havale ödeme,
 • Elektrik, su, doğalgaz gibi fatura ödemes,,
 • GSM fatura tahsilatı,
 • HGS ödemesi,
 • PTTcell ya da tel kontör yüklemesi,
 • Posta çeki hesabına para yatırma,
 • En yakın PTT matik sorgulama,
 • Kredi kartı borcu ödeme,
 • ADSL faturası ödeme,
 • Diğer anlaşmalı banka işlemleri yer alıyor.

PTT Bankamatiklerinden Ödeme Nasıl Yapılır?

PTT bankamatiğinden ödeme yapmanız mümkün. Dilerseniz ödeme işlemleriniz için PTT şubelerini de ziyaret edebilirsiniz. Bankamatikten ödeme yapmak isterseniz aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

 1. Bankamatikte giriş tuşuna basın.
 2. Hesaba para yatırma seçeneğini seçin.
 3. Tc no girin.
 4. Tel no
 5. Para yatırmak istediğiniz hesap no girin.
 6. Açıklama kısmını diğer tuşuna basarak atlayın.
 7. Bankamatiğin sağ alt kısmında açılacak olan yuvaya paranızı koyun.
 8. Onay düğmesine basın.
 9. Karşınıza makbuz almak istiyor musunuz seçeneği çıkacak. Evet seçeneğini tıklayın.
 10. Ödemeniz tamamlandı!

PTT Bankamatiklerinden Şifre Nasıl Öğrenilir?

PTT bankamatik şifre öğrenme işlemini farklı şekillerde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için PTT Çağrı Merkezi’ne 444 1 788 hattından ulaşabilirsiniz. Başvurunuzu yaparken cep telefonunuza PTT tarafından şifre gönderilecektir. Dilerseniz şifrenizi SMS ile alabilirsiniz. Telefonunuzun SMS kısmına girdikten sonra, büyük harflerle şifre yazın, boşluk bıraktıktan sonra yeni şifrenizi yazın, boşluk bıraktıktan sonra kartınızın arka yüzünde bulunan 7 haneli numarayı yazın. Mesajı 3290’a gönderin. Kendi tarifeniz üzerinden ücretlendirileceksiniz.

Bana En Yakın PTT Matik Şubelerini Nasıl Öğrenebilirim?

En yakın PTT bankamatiğini öğrenmek için PTT resmi web sitesini ziyaret edin. Bu sayfadan PTT şubesinin adresini, harita üzerindekini konumunu , telefon numarasını öğrenebilirsiniz. Dilerseniz 444 1 788 hatlı telefon numarasını arayarak müşteri temsilcisi aracılığı ile sorgulama yapabilirsiniz. Enyakinptt.com adresi yalnızca bu amaçla hizmet veren internet sitesidir.

Kuveyt Türk PTT Bankamatikleri İş Birliği

Kuveyt Türk PTT bankamatikleri iş birliği sayesinde her yerden kolay ve hızlı işlemlerinizi yapabilirsiniz. İş birliği 2019 yılının sonuna kadar müşterilere hizmet vereceğini duyurmuştur. Hem de yapacağınız işlemler için bankaya ekstra komisyon ücreti ödemeyeceksiniz. İş birliği sayesinde bakiye sorgulama, para çekme ve para yatırma işlemelerini yapabilirsiniz. Para çekme ve para yatırma işlemleri için bin TL işlem limiti bulunduğunu hatırlatmakta fayda var.

Bizi Takip Edin !