Kullanıcıya maddi gelir sağlayan web sayfaları anket doldurma, fikir değerlendirme, yorumlama gibi bilişsel yetenekleri kullanarak para kazandırmayı hedeflemektedir. Kullanıcısına önce az miktarda bir kazançtan başlayan bu para, zamanla katlanarak artar. Ancak bu sanal siteler konusunda çok dikkatli olunması gerektiği ve asla tam anlamıyla güvenmemenin doğru bir davranış olacağı unutulmamalıdır.

www.myiyo.com

Myiyo, en iyi anket doldurma siteleri arasında yer almaktadır. Bu sitede dolduracağınız her anketten para kazanabilirsiniz. Siteye üye olmak için ise yapmanız gereken sadece girişte ekrana gelecek formu doldurmak. Ad- soyad ve mail adresinden oluşan bilgileri doldurduktan sonra, siz siteye giriş izni verilmektedir. Burada hangi anketlerin size yönlendirileceğine dair, ilgi alanlarınızı belirleyen bir soru- cevap bölümü bulunmaktadır. Burada hangi anketler ile ilgilendiğinizi işaretleyerek size gönderilecek anketlerin sınırlarını belirleyebilirsiniz.

Site, size uygun bir anket çıktığında mail adresinize bir uyarı göndermektedir. Maildeki bağlantıyı tıklayarak size gönderilen anketi bulabilirsiniz. Her anket için 1 ile 5 Euro arasında bir para size ödenmektedir. Siteye vereceğiniz hesaptaki para 20 Euro’yu geçerse, ödeme talep edebilir, böylece nakit olarak paranızı alabilirsiniz. Sitedeki anket sayısı tahmin edemeyeceğiniz kadar fazladır. Siyasetten eğlenceye, ürünlerden kozmetiğe  kadar her konuda sayısız anketle karşılaşacağınız site, ciddi bir çalışma ve doğru anket doldurma teknikleri ile oldukça fazla miktarda para kazandırabilmektedir.

www.morgborg.com

Morgborg, bir tür anket sitesidir. Çok uzun süredir sektörde bulunduğundan, köklü geçmişi ile insanların kendisine inanmasını sağlayan site, ödemelerinde de oldukça tutarlı ve dakiktir. Site, Türk Lirası ile çalışmaktadır ve her anket 1 ile 7 TL arasında alıcı bulmaktadır. Bu site, kişisel veriler konusunda oldukça titiz bir şekilde koruma sağlar ve anketlerinin ilginç ve eğlenceli olması ile bilinir. Dünyanın 70 ülkesinde faaliyet gösteren site, anketler arasındaki tutarlılığa oldukça dikkat eder. Bir ankette kitap okumaktan hoşlandığınızı söyleyip, aylar sonra başka bir ankette okuduğunuz kitap sayısına 3 yazarsanız hesabınız kapanabilir. Bu dikkat çekici tutarlılık düşkünlüğü, sitenin kullanıcılarını huzursuz etse de, site yalnızca anketlerin okunarak, ciddi bir şekilde yapıldığından emin olmak istediğini söylemiştir.

www.joinhiving.com

joinhiving, 2014 yılından itibaren kendini pazara açan bir anket platformudur. Bu yıl Türkçe olarak hizmet vermeye başlayan platform, Türkiye’de sitelerden para kazanma kültürünün çok gelişmemiş olmasına bağlı olarak fazla kullanılmamaktadır. Platformda anket başına fiyat 1-2 Euro arasındadır. Anketlerinin detaylılığı ile bilinen platform, her anket için kullanıcılardan 20 ile 40 dakika arasında zaman ayırmalarını istemektedir.

Site, iş ortaklığı kurma konusunda kullanıcılarını cesaretlendirmektedir. Yani site aracılığı ile tanıştığınız bir gruba liderlik ederek, onlara da anket doldurtarak fason olarak bu işi yapabilirsiniz. Bu durumdan siteyi de haberdar etmeniz halinde site, sizi organize kategorisinde gördüğünden daha fazla anketi size paslamaktadır. Platform, ödemelerini hesaplara nakit olarak yapabildiği gibi, Paypal benzeri pek çok ödeme şekli ile de karşılaşılabilmektedir.

www.fikirpazarı.web.tr

Fikir pazarı internet sitesi, anket ve araştırmaların incelenmesini içeren bir para kazanma sitesidir. Önceleri internet alışverişlerinde kullanılabilecek kodlar dağıtan site, şu an Carrefoursa’da kullanılabilecek hediye çekleri vermektedir.

Bu internet sitesinde her haftanın farklı bir konusu bulunmaktadır ve anketler bu konular üzerinden ilerler. Kullanıcılara e-mail yoluyla iletilen anketler, bu şekilde doldurulur. Yine mail yoluyla gönderilen anketlerin ardından, kullanıcılardan kimi zaman bilimsel bir araştırmayı yorumlamaları istenmektedir. Bu yorumlar ve doldurulan anketlerle para kazandıran site, günümüzde dünyaya da açılmıştır.

www.napolyon.com

Napolyon internet sitesi, alınan puanlarla üyelerine ürün ve indirim kodları kazandıran bir web sitesidir. Napolyon ile kullanıcılar önce kişisel bilgilerini içeren profillerini doldurmalı, sonra ilgi alanları doğrultusunda gönderilen anketleri doldurup siteye göndermelidir. Site, nakit ödemeden çok kültürel faaliyetlere yönlendirme, tiyatro ve sinema biletlerinde indirim gibi kolaylıklar sağlamaktadır. Ayrıca kullanıcıların, Sarar gibi giyim mağazalarından da indirim alma şansı bulunmaktadır. Siteni 1 milyonun üzerinde üyesi bulunmaktadır.

www.marketagent.com

MarketAgent internet sitesi, 850.000 üyeye sahip bir online para kazanma platformudur. Bu site ile para kazanmak için anket doldurmak gerekmektedir. Türkçe olarak hizmet veren site, bazı anketler için 1-2 kuruş fiyat verirken, bazı anketlerde fiyatları 10 TL’ye kadar arttırabilmektedir. Sistemde nakit olarak banka hesabına para yatırabilme şansı bulunduğu gibi kazanılan parayı hediye çekine çevirme imkanı da bulunmaktadır. Ortaklık sistemi kurularak daha fazla anket toplanabilen site, bu sistemle daha fazla paranın da kazanılmasına yardımcı olmaktadır.

www.daedalusonline.com

Dedalusonline internet sitesi, sınırlı veri tabanı ile anketler arasından seçtiği bir kişiye tablet hediye etmektedir. Tüm anketörlerine maaş verecek gücü bulunman site, sınırlı kaynaklara sahiptir. Bu nedenle ödemelerini kura usulüyle seçtiği anketörlerine hediyeler vererek yapmaktadır. Sadece 30 dakikalık anketlerle kullanıcılarına kuraya katılma şansı veren site, küçük çaplı anket siteleri arasında yer almaktadır.

www.valuedopinions.com

Valuedopinions internet sitesi, nakit para kazandırmaz. Ancak hediye çekleri oldukça dikkat çekici ve kesinlikle işe yarar niteliktedir. 2 yıldır Türkçe hizmet vermekte olan site, aylık 30- 40 ankete kadar anket dağıtımı yapabilmekte ve üyelerinin ödemelerini hediye çekleri ile sağlamaktadır. Sürekli olan değişen sitenin hediye çekleri, dönemsel olarak rağbet gösterilen internet alışveriş sitelerinin çeklerini ve lüks markaların hediyelerini dağıtmaktadır. Site, şu anda hepsiburada.com’un hediye çeklerini üyelerine ödeme aracı olarak kullandırmaktadır.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz