Odeabank İnternet Bankacılığı
Odeabank İnternet Bankacılığı

Odeabank ile internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanmak için öncelikle hesap açmanız gerekmektedir. Odeabank hesabı açmak için ise Odeabank şubelerine giderek bireysel başvuruda bulunabilirsiniz. Banka hesabı onaylandıktan sonra şubenizle iletişime geçerek internet şubesi kullanmaya başlamanız mümkündür. Odeabank internet bankacılığı hizmetlerine www.odeabank.com.tr adresi üzerinden erişebilirsiniz. Odeabank, internet hizmetlerinden yararlanmak isteyen kullanıcılarından herhangi bir işlem ücreti almamaktadır.

Odeabank İnternet Bankacılığı İndir

Odeabank internet bankacılığını indirebilmek için akıllı telefon kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Odeabank mobil uygulamalarına hem Google Play hem de Apple Store üzerinden erişilebilmektedir. Uygulamaları cihazlarınıza indirdikten sonra şifre oluşturma talebinde bulunmanız gerekmektedir. Mobil uygulamalar ve internet bankacılığı hizmetlerini şifre ve müşteri numarası olmadan kullanmak mümkün değildir. Odeabank şifre taleplerini uygulama içerisinde yer alan “Yeni Şifre Belirleme” sekmesi aracılığı ile yapabilirsiniz. Aynı zamanda Odeabank şubeleri veya Odeabank müşteri destek hatları da şifre belirleme aşamasında kullanıcılarına hizmet vermektedir.

Odeabank İnternet Bankacılığı Açma

Odeabank internet bankacılığından hesap açmak öncelikle Odeabank müşterisi olmanız gerekmektedir. Odeabank mobil uygulamalarını kullanabilmek için kullanılacak üç farklı yöntem bulunmaktadır:

  • Odeabank banka şubelerini kullanarak internet bankacılığı hesabınızı oluşturabilirsiniz. Odeabank vezneleri talepte bulunan kullanıcılar için internet bankacılığı şifresi oluşturarak hizmet sağlamaktadır.
  • Aynı zamanda Odeabank müşteri destek hattına bağlanarak da internet bankacılığı açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu aşamada müşteri temsilcileri ile kart bilgileriniz ve telefon numaranızı paylaşmanız gerekmektedir.
  • Hesap açma işleminde kullanılan son yöntem ise odeabank.com.tr adresinden yararlanmaktır. Odeabank internet bankacılığı sekmesi aracılığı ile şifre belirleme talebinde bulunabilir ve yeni şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz.

Odeabank internet bankacılığı ve mobil uygulamalardan yararlanmak için Odeabank hesabınızın bulunması oldukça önemlidir. Henüz Odeabank müşterisi olmayan vatandaşlar banka şubelerine başvurarak kısa bir süre içerisinde vadesiz hesap açabilmektedirler. Şifre belirleme taleplerinde banka ile paylaşmış olduğunuz cep telefonu numarası büyük bir öneme sahiptir. Talep sonrası cep telefonunuza onay mesajı geleceği için güncel bir numara paylaşmanız önerilmektedir. Onay mesajı aldıktan sonra tek kullanımlık şifrenizle Odeabank internet sitesine giriş yapabilirsiniz. Bu aşamanın ardından internet bankası ve mobil uygulama hesaplarınız aktif hale gelmektedir. Güvenliğiniz açısından belirlediğiniz şifreleri kimseyle paylaşmamanız ve üç ayda bir şifre değişikliği yapmanız tavsiye edilmektedir.

Odeabank İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Güncelleme

Odeabank internet bankacılığı ile telefon numarası güncellemesi yapabilmek için öncelikle uygulamaya giriş yapmanız gerekmektedir. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ise “Bilgi ve Adres Güncellemeleri” sekmesi yardımıyla numara değiştirme işleminde bulunabilirsiniz. Aynı zamanda Odeabank şubeleri ve Odeabank teknik destek hattı da şifre değiştirme taleplerinde müşterilerine hizmet sağlamaktadır. Odeabank ile yapılacak tüm internet işlemlerinde cep telefonu onayı gerektiği için kullanıcıların numara konusunda dikkatli davranmaları büyük bir öneme sahiptir.

Odeabank İnternet Bankacılığı EFT Limiti

Odeabank internet bankacılığı aracılığı ile EFT limiti ayarlarını değiştirmek için www.odeabank.com.tr adresine giriş yapmanız gerekmektedir. “İşlem Kısıtları” menüsünü işaretleyerek sırasıyla “EFT İşlem Limitleri” ve “Yeni Limit Belirleme” sekmeleri aracılığı ile EFT limitlerini dilediğiniz tutarlarda ayarlayabilirsiniz. EFT Limitleri ve ayarları konusunda Odeabank şubeleri ve Odeabank müşteri destek hattından da yardım alabilmeniz mümkündür. Odeabank ATM’leri aracılığı ile işlem yapmak isteyenler “EFT Limitleri” menüsü aracılığı ile değişiklikte bulunabilmektedirler.

Odeabank İnternet Bankacılığı Avantajları

Odeabank internet bankacılığının avantajları şu şekildedir:

  • Odeabank mobil uygulamaları ile yapacağınız tüm işlemler ücretsizdir. Odeabank hem internet şube hem de mobil uygulamalar aracılığı ile yapılan işlemlerden ek ücret talep etmemektedir.
  • Odeabank internet bankacılığı tüm kullanıcılarına kişiye özel şifre ile hizmet vermektedir. Bu yüzden mobil bankacılık kullanıcılarının herhangi bir güvenlik problemi ile karşılaşma ihtimalleri çok düşüktür. Şifrenizi unuttuğunuz durumlarda da cep telefonunuza gelen geçici şifre sayesinde hizmet almaya devam edebilirsiniz.
  • Odeabank mobil uygulaması ve Odeobank internet şubesi aracılığı banka şubelerinde sıra beklemeden hızlı bir şekilde işlem gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Odeabank cep uygulaması ile 7 gün 24 saat EFT, havale ya da fatura ödeme işlemlerinizi tek tuşla halledebilirsiniz.
  • Odeabank mobil uygulamaları ile tüm işlem özetinizi detaylı bir şekilde görüntüleyebilir ve gerektiği durumlarda e-dekont talebinde bulunabilirsiniz.
  • Odeabank mobil ve internet bankacılığı uygulamaları GSM hatlarınıza TL yükleme özelliğine sahiptir.
  • Odeabank tarafından sağlanan online uygulamalar sayesinde fon alış ve satış işlemlerinizi hızlı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.
  • Odeabank cep uygulamalarını aynı zamanda kurumsal bir firma olarak da kullanabilir ve şirket muhasebenizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Odeabank İnternet Bankacılığı Şifre Hatırlatma

Odeabank internet bankacılığı ile şifre hatırlamak için uygulama içerisinde yer alan “Kullanıcı Adını veya Şifreni mi Unuttun” sekmesi ile işlem yapabilirsiniz. Bu sekme sayesinde yapmanız gereken tüm işlemler kullanıcılara grafikler yardımıyla gösterilmektedir. Şifre hatırlatma aşamasında daha önce belirlediğiniz güvenlik sorusunu doğru bir şekilde cevaplamanız gerekmektedir. Cevabı hatırlamadığınız durumlarda ise birtakım ekstra işlemlerde bulunmanız gerekmektedir.

Bu tür durumda uygulama sizden kart bilgilerinizi talep edecektir. Kart bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girdiğiniz takdirde Odeabank internet bankacılığı size kısa mesaj ile geçici bir şifre göndermektedir.

Bu geçici şifre ile uygulamaya tekrar giriş yapmanız ve sonrasında yeni bir şifre belirlemeniz gerekmektedir. Şifre hatırlama işlemleri için Odeabank şubeleri ve Odeabank müşteri hizmetleri destek hatlarından da yardım alabilirsiniz.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz