Denizbank Media Markt kredisine başvuru yaparak, cep telefonu ve diğer elektronik aletler satın alınabilir. Denizbank tarafından verilen taksitli elektronik kredisi sayesinde, Media Markt mağazalarında yer alan tüm elektronik aletleri satın alırken, düşük faizli ve uzun vadeli ödeme seçenekleri kullanılmaktadır.

Denizbank Media Markt Kredisi Alma ve Kullanma Şartları

Media Markt kredisi kullanma koşulları aşağıda detaylıca belirtilmiştir:

 • Media Markt alışveriş kredisi almak isteyen kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekir.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişiler, bu krediye başvuru yapamazlar.
 • Kişilerin yüksek kredi notuna sahip olması gerekir. Kredi notu düşük olan kişilerin, Media Markt alışveriş kredisi başvuruları geri çevrilir.
 • Kredi sicili bozuk olan kişiler, Denizbank Media Markt kredisini kullanamazlar.
 • Alınacak cep telefonu ya da elektronik alet için talep edilen kredi limitinin, aylık gelirle orantılı olması gerekir. Aylık gelirin yarısından daha fazla oranda aylık taksiti olan kredi limitleri banka tarafından onaylanmaz.
 • Kredi almak isteyen kişilerin, Media Markt mağazalarından belirli oranda alışveriş yapmaları istenmektedir.

Denizbank Media Markt Kredisinin Detayları

Denizbank Media Markt kredisinin özellikleri şöyle sıralanmaktadır:

 • Alınmak istenen kredinin limiti, Denizbank tarafından belirlenmektedir. Kişilerin gelir durumu ve kredi notu, kredinin limitinin belirlenmesinde etkilidir.
 • Kredinin faiz oranları; %2,8 ila %2,95 arasındadır. Kredi limitine ve taksit miktarına göre faiz oranı belirlenmektedir.
 • Kredi için en fazla 36 ay vade talep edilmektedir.
 • Denizbank elektronik kredisi sadece Media Markt şubelerinde geçerlidir.
 • Değeri 3.500 TL’nin altında olan cep telefonları için talep edilen kredinin geri ödemesi, 12 aylık vadeye bölünmektedir.
 • 500 TL üzeri değerdeki cep telefonlarının satın alınması için talep edilen kredilerin geri ödemeleri 6 aylık vadelere bölünmektedir.
 • Genel olarak Media Markt elektronik kredisinin alt limiti 500 TL, üst limiti ise 15 bin TL olarak belirlenmiştir.

Media Markt kredisiyle satın alınan elektronik cihaz, 14 gün içerisinde geri iade edilmek istendiğinde; Denizbank kredisinin de iptal ettirilmesi gerekir. Denizbank tarafından verilen kredinin faiz oranlarında ve ödeme detaylarında değişiklikler görülebilir.

Media Markt Denizbank Kredisi Ödeme Tablosu

Denizbank Media Markt kredisi ödeme detayları ve kredi limitlerinin dağılımları aşağıda belirtilmiştir:

 • 2 bin TL değerindeki elektronik kredisinin vadesi 6 ay olarak belirlenmiştir. Kredi için %2,8 oranında faiz uygulanmaktadır. Aylık taksitlerde ödenecek limit 373,61 TL; kredinin toplam geri ödemesi 2.241,36 TL’dir.
 • 5 bin TL limitli kredinin geri ödemesi için 24 ay vade uygulanmaktadır. Kredinin taksitlerine uygulanan aylık faiz oranı %2,95’dir. Aylık taksit ödemelerinin tutarı 312,67 TL iken kredinin toplam geri ödemesi 7.504,18 TL’dir.
 • 7 bin 500 TL değerindeki elektronik kredisi için 36 ay vade uygulanmaktadır. Kredinin taksitlerine uygulanan akdi faiz oranı %2,95 olarak belirlenmiştir. Aylık taksitlerde ödenmesi gereken tutar 371,76 TL iken, kredinin toplam geri ödemesi 13.383,26 TL olarak belirlenmiştir.

Denizbank Media Markt Kredisi Başvurusu

Media Markt kredi başvurusu SMS bankacılığı üzerinden yapılmaktadır. Medi Markt mağazalarından cep telefonu, tablet ya da bilgisayar almak için; cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne girdikten sonra “KREDİM” yazılıp bir boşluk bırakılmalı ve TC kimlik numarası eklenmelidir. Hazırlanan mesaj 3280’e gönderildikten sonra kredi başvurusu tamamlanmış olacaktır. Birkaç dakika içerisinde değerlendirme yapılarak, Denizbank kredi başvurusunun onaylanıp onaylanmadığı konusunda bilgilendirme mesajı gelecektir. Kredi başvurusu onaylanan kişiler, başvurunun onaylandığını gösteren mesajla birlikte Media Mark mağazasına gitmeli ve onay mesajın mağaza görevlisine göstermelidir. Banka tarafından belirlenen kredi limitini aşmamak şartıyla, mağazadan istenilen elektronik cihaz satın alınabilir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz