Mail order yapılmasının yolu bankalara başvurulmasıdır. Kredi kartının fiziksel olarak kullanılmadan pos cihazına girilmesi ile ödemelerin gerçekleştirilmesine mail order adı veriliyor. Mail order’ın yapılması için alıcı ve satıcı aynı yerde olabilir ya da farklı yerlerden de satış işlemlerini gerçekleştirebilir. Mail order işleminin gerçekleştirilebilmesi için kart numarası kullanma tarihi ve CVV bilgisi gereklidir. Bu bilgiler ile kredi kartının da fiziksel olarak kullanılmasına gerek kalmıyor.

Mail Order Güvenilir Mi?

Mail order’ın güvenli olup olmadığı pek çok insanın kafasına takılan sorulardan bir tanesidir. Mail order’ı kullanabilmek için tüm kart bilgileri verilir. Bu da dolandırıcılar için bir fırsattır. Bundan dolayı da güvenilmeyen bir firmadan bu yöntem ile alışveriş yapılması tavsiye edilmez. Mail order kullanılırken oldukça dikkatli olunması gereklidir. Bu konuda alınacak bir diğer önlem ise sanal pos ile ödemelerin yapılmasıdır. Sanal pos 3D secure sistemine sahiptir. Bu yüzden de bu yöntem ile işlem yapılmasında herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Mail order ile işlem gerçekleştirilecekse de alışveriş yapılacak olan sitenin iyi bir şekilde araştırılması gereklidir. Böylece olabilecek bir dolandırıcılık probleminin de önüne geçilecektir.

Mail Order Nasıl Ödeme Alır?

Mail order ile ödeme yapmak için hizmet satın alınan firmadan mail gelmesi gereklidir. Bu mail ile şirket bir ödeme formu gönderecektir. Bu forma hem kişisel bilgilerin hem de kredi kartı bilgilerinin yazılması gereklidir. Formun üzerinde bir de tarih mevcuttur. Bu tarihin dışında bir tarihte yeniden bir izin olmadan işlem gerçekleştirilebilmesi mümkün değildir. Farklı bir tarihteki alışveriş için mail order yoluyla yine bir ödeme yapılacaksa firma yeniden bir ödeme formunu göndermesi gereklidir.

Yapı Kredi Mail Order Avantajları Nelerdir?

Mail order için Yapı Kredi Pos’tun kullanılmasının sağladığı avantajlardan bir tanesi dünyanın her yerinden müşteriye sahip olunabilecek olmasıdır. Bir işletme sahibi müşterilerine mail order ile alışveriş yapabilme imkanı verebilmesi için Yapı Kredi’nin pos cihazını kullanabilir. Bu sayede de müşteri sayısı hızlı bir şekilde arttırılabilir. Mail orderdan yararlanabilecek işyerlerinden bazıları ise şu şekildedir:

  • Seyahat acenteleri,
  • Sigorta şirketleri,
  • Kitap, CD, kaset ve video satan mağazalar,
  • Turizm şirketleri,
  • Giyim ya da ayakkabı mağazaları,
  • Spor kulüpleri.

Akbank Mail Order İşlemi Yetkisi Nasıl Verilir?

Akbank mail order işlem yetkisi verilmesinin yolu banka şubesinden geçiyor. Pos cihazından mail order ile satış yapılabilmesine olanak sağlayan işletmeler çok büyük faydalar elde ediyor. Bu faydalardan bir tanesi ülkenin ya da dünyanın neresinde olunursa olunsun satış işleminin yapılabilecek olmasıdır. Bundan dolayı da özellikle sanal ortamdan satış yapabilecek pek çok firma artık mail order’ı kullanıyor. Mail order için Akbank Pos’larına da başvurulabiliyor. Akbank üye işyerleri de mail order işlem talimatı verebilmek için en yakın banka şubesine gitmeli ve talimatı verme işlemleri gerçekleştirilmelidir.

Denizbank Pos Mail Order Çalışma Koşulları

Denizbank mail order da yine işletmelerin başvurabilecekleri yerlerden bir tanesidir. Denizbank’tan mail order’a başvurmak isteyen işletme sahipleri en yakın banka şubesine gidebilir. Bunun yanı sıra internet sitesi üzerinden de mail order başvurusu yapılabilmesi mümkündür. Denizbank mail order çalışma koşulları olarak da farklı ödeme seçenekleri sunuyor. Bu ödemeler şu şekildedir:

  • Peşin ödeme,
  • Blokeli ödeme,
  • Bloke+komisyonlu ödeme,
  • Özel bloke seçenekleri.

Bu ödemeler ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen kişiler Denizbank internet sitesini ziyaret edebilir. Bankanın internet sitesi üzerinden mail order’a dair her türlü bilgi edinilebilir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz