Kuveyt Türk Katılım Bankası müşteri hizmetleri, 1989 yılından beri faizsiz bankacılık faaliyetlerini yürütmekte olan Kuveyt Türk’ün müşterileriyle iletişimini kurmak ve geliştirmek için alanında eğitimli bir kadroyla çalışmalar yapmaktadır. Kurulduğu yıldan beri gelişen müşteri kitlesine daha iyi hizmet edebilmek ve bu hizmeti daha hızı ulaştırabilmek için banak, Kuveyt Türk müşteri hizmetleri ekibine erişmek için şubeler ve telefon şeklinde olan iletişim kanallarına son yıllarda e-posta ve interneti de eklemiştir.

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Kuveyt Türk çağrı merkezi numarası aranarak bankanın politikaları hakkında görüş ve şikayetler bildirilebilir, kampanyalar hakkında bilgi toplanabilir ve banka ürünlerinden yararlanmak için başvurularda bulunulabilir.

444 0 123 numaralı çağrı merkezi arandıktan ve bağlanıldıktan sonra:

 • Kayıp, çalıntı ve şüpheli hesap işlemleri için 0,
 • Şifre ve kart işlemleri için 1,
 • Banka işlemlerinin gerçekleştirmek için 2,
 • Kredi başvurusu, kredi başvurusu takibi ve ATM işlemleri ile pos cihazı teknik destek için 3,
 • Döviz kuru bilgileri ve güncel altın fiyatları ile borsa bilgilerine saatlik olarak ulaşmak için 4,
 • İnternet şubesi, mobil şubesi ve telefon bankacılığı şubesine ulaşmak için 5,
 • Bankanın en güncel fırsat ve kampanyaları hakkında bilgi almak ve başvuruda bulunmak için 6,
 • Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na İlişkin Aydınlatıcı Yazı’yı dinlemek için 9 tuşlanmalıdır.

Yalnızca hafta içerli 8.30-17.00 saatlerinde hizmet veren banka şubelerinin aksine çağrı merkezi 7/24 iletişime açıktır.

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Kuveyt Türk müşteri temsilcisine direk bağlanmak ve telesekreter menüsünün yol açtığı zaman kaybına uğramamak için aranması gereken numara 0850 251 0 123 şeklindedir. Bu numara arandıktan sonra sistem tarafından arayan kişi, bir müşteri temsilcisine bağlanacaktır. Müşteri temsilcisi ile telefon üzerinde, çağrı merkezinden yapılabilecek bütün işlemler yapılabilir ve bunun yanı sıra:

 • Hesap bakiyesini öğrenme,
 • Hesap hareketlerini takip etme,
 • Kredi kartı ekstresini e-mail, faks veya SMS olarak alma,
 • Çek ve senet bilgilerine erişme,
 • Hesaplar arasında havale yapma (İsme göre veya hesap numarasına göre) işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Telefon ile ulaşılan müşteri hizmetleri merkezinden Arapça ve İngilizce yararlanmak mümkün iken SMS iletileri yalnızca Türkçe olarak alınabilmektedir.

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası

Kuveyt Türk genel merkez iletişim numarası aranarak kurumsal düzeyde işlemler için müşteri temsilcisine ulaşmak mümkündür. Kuveyt Türk çağrı merkezi aranarak pek çok işlem gerçekleştirmek mümkün olsa da bankanın SWIFT kodunu öğrenmek, IBAN numarasını öğrenmek, bankanın finansal bilgilerini öğrenmek ve yatırımcı işlemlerini gerçekleştirmek ve büyük çaplı projeler için finansman başvurusunda bulunmak için genel merkezin iletişim numarasına ihtiyaç duyulmaktadır. Kuveyt Türk genel merkeze ulaşmak için 0212 354 11 11 numarası aranmalıdır.

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri İnternet Sitesinden

Kuveyt Türk internet sayfasından müşteri hizmetlerine ulaşmak için https://www.kuveytturk.com.tr adresine gidildikten sonra ‘’Hakkımızda’’ ve ‘’Müşteri Memnuniyeti’’ bağlantıları izlenmelidir. Müşteri Memnuniyeti başlığı altından ulaşılan ‘’Müşteri Memnuniyeti Merkezi’’ menüsünden:

 • Banka ile ilgili şikayet formu doldurma,
 • Bankanın mobil uygulaması hakkında öneri ve şikayette bulunma,
 • Müşteri Şikayetleri Hakem Heyeti Bilgi Broşürüne ulaşma seçenekleri müşteriye sunulmaktadır.

Bunun yanında ‘’Müşteri Memnuniyeti’’ menüsünün altındaki ‘’Bize Yazın’’ sayfasından Kuveyt Türk müşteri hizmetleri merkezine bir bilgilendirme dilekçesi göndermek de mümkündür. Açılan sayfada ilk önce:

 • Bilgi almak istiyorum,
 • Öneri/Talep iletmek istiyorum,
 • Şikayet iletmek istiyorum,
 • Kart şifre talebi,
 • Telefon değişikliği şeklindeki bildirim konularından birisi seçildikten sonra ad/soyad ve açıklama yazılarak bildirim gönderilir.

Kuveyt Türk bildirim geri dönüşlerini çağrı merkezi, e-posta, SMS ve telefon aracılığıyla yapmaktadır. Bildirim formunun takibini yapmak isteyenler için yapılması gereken, ‘’Müşteri Memnuniyeti’’ başlığı altındaki ‘’Bildirim İzleme’’ ifadesine tıklamaktır. Açılan sayfada gönderilmiş bildirimi ister bildirim numarasına göre, ister müşteri numarasına göre, ilgili numarayı girip güvenlik resmini doldurduktan sonra sorgulamak mümkündür.

Sorgulama talebinin gönderildiği saate bağlı olarak sunucuların yoğunluğuna göre 5-10 dakika içerisinde bildirime ait sorgulama ekranı açılacaktır. Bunun dışında bildirimler 444 0 123 numaralı çağrı merkezinden de sorgulanabilir.

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri E-posta Veya Faks İle

Kuveyt Türk e-posta ve faks adresleri üzerinden gönderilecek olan dilekçe şikayet ve bilgilendirme taleplerine müşteri hizmetleri ekibi tarafından aynı gün içerisinde dönüş yapılmaktadır. Kuveyt Türk faks numarası 0262 723 49 99 şeklindedir. İnternet sitesinden bildirimin gönderildiği günden sonraki üç iş günü içerisinde geri dönüş yapılmazsa bildirim bu sefer musterimemnuniyeti@kuveytturk.com.tr şeklindeki müşteri hizmetleri merkezinin e-posta adresine de iletilebilir.

Bunun dışında Kuveyt Türk’ün kayıtlı e-posta adresi (KEP) hesabı da bulunmaktadır ve kuveytturk@hs02.kep.tr şeklindedir.

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri Sosyal Medyadan

Kuveyt Türk sosyal medya hesapları bankanın yenilikleri, kampanyaları ve reklam filmlerini müşterileriyle paylaşmasının bir yolu olduğu gibi öneri ve şikayetleri almak ve çözümlemek bu platformların temel görevi olarak belirlenmiştir. Facebook’ta Kuveyt Türk Katılım Bankası, Twitter’da @kuveytturk adı altında hesapları bulunan bankaya iletilen öneri ve şikayetler, hesapları yakından takip eden müşteri hizmetleri ekibi tarafından cevaplandırılacaktır.

Bu platformların dışında kurumların müşteri iletişimleri konusunda iyice önem kazanmaya başlamış olan Şikayetvar internet sitesinden de Kuveyt Türk hakkındaki öneri, görüş ve şikayetleri iletmek mümkündür. Bu siteden yazılan yazılara Kuveyt Türk müşteri hizmetleri ekibi, diğer platformlardan olduğu kadar hızlı olmasa da geri dönüş yapmaktadırlar.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz