Kuveyt Türk 2019 kredi kartı talebinizi internetten veya Kuveyt Türk şubelerinden yapabilirsiniz. Sağlam Kart adı altında banka tarafından kredi kartı seçenekleri müşterilerine sunulmaktadır. Sağlam Kart’ın adından da anlaşılabileceği gibi diğer kartlara göre en büyük farkı müşterilerinin ekonomisini düşünmesidir. Sağlamcı olanlara Sağlam Kart sloganı ile verilen kredi kartlarından herhangi bir aidat ücreti alınmaz. Üstelik aylık olarak 200 TL ve üzeri alışveriş yapan Sağlam Kartlılar her yıl 50 TL değerinde altın kazanıyor. Eğer hala sizde Sağlam Kart sahibi değilseniz başvurularınızı şubeden veya mobilden yaparak kolayca kredi kartınızı alabilirsiniz.

Kuveyt Türk Başvuru Yapabileceğiniz Kredi Kartları

Kuveyyt Türk kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz;

 • Sağlam Kart,
 • Seyyah Kart,
 • İhtiyaç Kart,
 • Sale Plus,
 • Altın Kart seçenekleri vardır.

Yukarıdaki her bir kredi kartı seçeneğinin farklı bir amaç için oluşturulmuş kartlardır. İhtiyaç kart düğün, nişan vb. anlık ihtiyaçlarınız olduğunda kart başvurunuzda yapacağınız harcamanın topluca taksitlendirmesi için kullanılırken Seyyah Kart hac ve umre ziyaretinde bulunanların harcamalarında yanındadır. Bunun gibi farklılıklar olsa da her kartta bulabileceğiniz ortak özellikler şu şekildedir;

 • Şifre oluşturma ve değiştirme
 • Kayıp veya çalıntı işlemleri
 • Borç öğrenme
 • Borç ödeme
 • Otomatik fatura ödeme talimatı
 • Kontör yükleyebilme
 • ATM’lerde kullanılma
 • Yurt Dışı ve İnternet harcamalarında kullanılabilme
 • Ek kart veya sanal kart
 • E-ekstre

Kuveyt Türk Sağlam Kart Başvuru Seçenekleri

Kuveyt Türk kredi kartı seçeneklerine başvurmak için farklı yollar kullanmak mümkündür. Yukarıda saydığımız kredi kartlarından herhangi birine başvuru yapmak isteyenler şu yolları izleyebilir:

 • İnternet bankacılığı kullanarak kredi kartı başvurusu yapma
 • Şube’den kredi kartı başvurusu yapma
 • ATM’lerden kredi kartı başvurusu yapma

Yukarıdaki yollar dışında bazı bankalarda SMS veya telefon ile de kredi kartı başvurusu yapılabilir. Ancak Kuveyt Türk kredi kartı başvurusu yukarıdaki yollar harici hiçbir yoldan yapılmamaktadır. Kredi kartı başvurunuzu yaptıktan sonra kartınızın teslimini şubeden veya istediğiniz bir adresten isteyebilirsiniz. Şubeden teslim seçeneği kullananların kredi kartını belirlenen sürede teslim almaları gerekir. Kurye ile adrese teslim edilecek olan kredi kartları içinde kurye geldiğinde belirtilen adreste olmanız gerekmektedir. Kuryeden teslim almadığınızda da belirli bir süre bekletilir. Bekleyen ve teslim alınmayan kartlar bankaya gerei gönderilir.

İnternet Üzerinden Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu

Kuveyt Türk internet bankacılığı kredi kartı başvurusu işlemi ile kredi kartınızı online olarak talep edebilir ve onaylandıktan sonra dilediğiniz adrese isteyebilirsiniz. Online bankacılık hizmetleri üzerinden kredi kartı başvurusu kabul eden bankanın mobil bankacılık veya internet bankacılığı üzerinden başvuru yapmanız mümkün. Mobil uygulama ile başvuru yapmak isteyenler öncelikle mobil uygulamayı telefonuna indirmeli ve kart başvurusunu yapmalıdır. Diğer bir seçenek içinde bilgisayardan veya internet kullanabildiğiniz bir cihazdan Kuveyt Türk İnternet Şubesi’ne giriş yapmanız gerekmektedir. Bu seçenekten yararlanabilmek için müşteri olmanız gerekmektedir. Önceden müşterisi olduysanız direkt olarak kart başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak eğer müşteri değilseniz de müşteri ol seçeneğindeki formu doldurarak müşteri olabilirsiniz. Seninbankan.com üzerinden müşteri olabilir veya kart başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Şubeden Kredi Kartı Başvurusu

Kuveyt Türk kredi kartı başvurusu şubeden de yapılabilir. Kuveyt Türk şubelerine kimlik belgenizle giderek başvurunuzu yapmanız mümkündür. Herhangi başka bir belgeye gerek kalmadan başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak şunu da belirtelim ki şubeden başvuru yapma esnasında gelir belgesi gibi belgeler de sizden istenebilir. Size en yakın şubeye giderek başvurunuzu kısa sürede yapabilirsiniz. En yakın Kuveyt Türk şubesini bulmak için Kuveyt Türk web sitesine bakabilirsiniz.

Kuveyt Türk ATM’lerinden Kredi Kartı Başvurusu

Kuveyt Türk ATM üzerinden kredi kartı talebi oluşturmak için herhangi bir bankanın ATM’sini kullanabilirsiniz. ATM üzerinden başvuru yapmak için kartsız işlem veya kartlı işlem seçeneklerini kullanabilirsiniz. Eğer Kuveyt Türk banka kartınız var ise banka kartınızı takarak kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer banka kartınız yok ise kartsız işlem menüsünü kullanarak kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Sağlam Platinum Kart Başvurusu

Sağlam Platinum kart başvuru işlemi için şubeden ya da online başvuru yaparak, Platinum ayrıcalıklı dünyasına katılabilirsiniz. Özellikle tatil harcamaları için birçok ayrıcalık da Sağlam Kart Platinum dünyasında sizleri bekliyor. İşte Platinum Sağlam Kartlıların yararlanabileceği ayrıcalıkların birkaçı şu şekildedir;

 • HB Loyalty Club’da bir yıllık Diamon üyelik
 • com üzerinde bulunan dünya genelindeki otellerde onlarca farklı indirim ve ayrıcalık
 • Otellerin birçoğunda %20’ye varan indirimler
 • Otellere özel geç çıkış, oda yükseltme gibi Platinum ayrıcalıkları
 • Otellere özel erken giriş, double oda upgrade, havaalanı servisi gibi Diamond ayrıcalıkları

Sağlam Kart Başvurunu Yap, Yıllık Ücret Ödeme

Kuveyt Türk sağlam kart yıllık ücreti yoktur ve yapılacak eğitim ve sağlık harcamalarını vade farkı olmadan 5 taksite böler. Ayrıca Sağlam Kart’ınızla yapacağınız düzenli olarak alışverişe altın kazanabilirsiniz. Aylık olarak 200 TL üzeri alışverişi 12 ay boyunca yapan herkese 12 ayın sonunda 50 TL değerinde altın hediye edilir. Kuveyt Türk Sağlam Kart için diğer ayrıcalıklardan birkaçı şu şekildedir;

 • Ulaşım harcamalarınızın tümünde vade farkı olmadan 3 taksit fırsatı
 • Araç bakımı ya da lastik yenileme ücretlerini 3’e bölün
 • 100 TL üzeri alışverişlerinizde 12’ye varan taksit seçenekleri

Yukarıda saydığımız kampanyalar ve taksitlerle ilgili detaylı bilgiyi güncel olarak www.saglamkart.com.tr adresinden öğrenebilirsiniz. Güncel olarak takip ederek kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kart Başvurusu ve Özellikleri

Kuveyt Türk İhtiyaç Kart başvuru işlemleri sadece şubeden yapılabilir. Türkiye’de ilk ve tek Kuveyt Türk tarafından sunulan İhtiyaç Kart sayesinde harcamalarınız başvuruda belirlediğiniz taksitlere bölerek ödeyebilirsiniz. Düğün, seyahat, eşya alırken harcamalarınızı taksitlendirmeye çalışmanıza İhtiyaç Kart sayesinde taksit yaptırmanıza gerek yok. Çünkü başlangıçta şubeden kart başvurusu sırasında 6 aydan 58 aya kadar olan taksit aralığından belirlediğiniz taksite göre ödemenizi yapabilirsiniz. İhtiyaç Kart’ınızı basıldığı tarihten itibaren iki ay boyunca kullanabilirsiniz. Haziran ayında basılan bir kart haziranın hangi gününde basılırsa basılsın haziran ve temmuz ayında kullanılabilecektir. İhtiyaç Kart özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

 • İş yerlerinden yaptığınız harcamalarınızdan bağımsız olarak istediğiniz taksitle ödeme
 • Her alışveriş ya da harcamanız için fatura getirmenize gerek kalmaz
 • Tüm alışverişlerini tek hesaptan takip edebilirsiniz
 • 50 TL üzerindeki tüm alışverişlerinizi istediğiniz sayıda taksite bölebilirsiniz.
 • Taksit sayınızı 6 aydan 58 aya kadar belirleyerek istediğiniz ödeme planını oluşturabilirsiniz.

İhtiyaç kart taksit hesaplama işlemi için kuveytturk.com üzerinden Bireysel kısmında bulunan Finansman bölümünde ki İhtiyaç Kart’a tıklayabilirsiniz. Sayfada bulunan Kart Taksit Hesaplama işlemi ile ne kadarlık harcamayı ne vade de ne kadar geri ödeyeceğinizi bulabilirsiniz.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu SMS

Kuveyt Türk SMS ile kredi kartı başvurusu yapılamamaktadır. Ancak kredi kartı taksit sayınızı değiştirebilirsiniz. 2 ile 12 arasında yaptığınız harcamaları taksitlendirebilirsiniz. Taksit sayısını değiştirmek için tüm operatörlerden “Taksit” boşluk “kart numaranızın son dört hanesi” boşluk istediğiniz taksit sayısını yazarak 2848’e mesaj gönderebilirsiniz. Örneğin Taksit 1234 5 yazıp 2848’e mesaj gönderebilirsiniz. Bu örneğe göre kartın son dört hanesi 1234 ve istenen taksit sayısı 5 olarak kabul edilmiştir.

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri

0850 251 11 23 numarasından Kuveyt Türk telefon bankacılığı ve destek hizmetlerini kullanabilirsiniz. Bu hattı kullanarak istek, öneri ve şikayetlerini iletebildiğiniz gibi kart seçenekleri hakkında da detaylı bilgi alabilirsiniz. Ancak kredi kartı başvuru işlemi telefon bankacılığı ile yapılamamaktadır.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz