Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?
Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kredi Kartı Neden Kullanıma Kapatılır?

Kredi kartı, borç ve aidatın ödenmemesi, kart yapılandırılmasının bozulması, kartın çalınması gibi durumlarda iptal edilmekte olup bankaların müşteri hizmetleri, şubeleri veya bazı bankalarda internet bankacılığı platformlarından bazı koşullar altında tekrar açılabilmektedir. Kredi kartını tekrar açma işlemini banka banka incelemeden önce genel olarak kullanıma kapatılan kredi kartı nasıl açılır, hangi şartlarda sorusunu cevaplandırmak faydalı olacaktır.

Kayıp / Çalıntı Durumuyla Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kişi, kaybolmuş veya çalınmış kredi kartını bulduktan sonra tekrar açmak için bankanın müşteri hizmetlerini arayarak kimlik teyidinde bulunmalıdır. Daha önceden kayıp/çalıntı ihbarı yaptığında konulmuş olan bloke böylelikle kaldırılacaktır.

Borç Yüzünden Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Borçtan kapanan kredi kartı nasıl açılır ?

Borç ve aidat ödememek yüzünden kapatılan kredi kartlarını tekrar açtırmak için kişinin kredi notunun (bankadan bankaya değişse de genellikle) 500’den fazla olması gerekir ve banka sicili de temiz olmalıdır. Kredi notu düşük ve banka sicili yeterince düzgün değilse bankaların verdiği düşük limitli kartları kullanarak kredi notunu artırdıktan sonra borç yüzünden kullanıma kapatılan kredi kartını açmak mümkündür.

Yapılandırmaya Giren Kredi Kartı Açılır Mı ?

Kredi kartını yapılandırma sürecinde açmak ise mümkün değildir. Bankalar yapılandırma sırasında kartları kapatarak yalnızca borç ödemesi için aktif tutarlar. İptal edilmiş kredi kartlarının açılması da aynı şekilde mümkün değildir. Çünkü kart iptal edildikten sonra kartların imha edilmesi beklenmektedir. Bu kart ATM’de kullanılmak üzere kart girişine sokulursa ATM tarafından alıkoyulacak ve imha edilecektir.

Denizbank Kredi Kartı Kullanıma Açma
Denizbank Kredi Kartı Kullanıma Açma

Denizbank Kredi Kartı Kullanıma Açma

Denizbank kullanıma kapatılan kredi kartı nasıl açılır ?

Denizbank kredi kartını kullanıma açmak için Denizbank telefon bankacılığı yolu tercih edilirse aranması gereken numara 0850 222 08 00 şeklindedir. Bu numara arandıktan ve telesekreter mesajı dinlendikten sonra:

 • T.C. kimlik No,
 • Kredi kartı numarasının son 4 hanesi bilgilerinden biri tuşlanarak sisteme giriş yapılır

Bu noktada sesli yanıt sistemi devreye girecek ve kişiden yapmak istediği işlemi kısaca söylemesi istenecektir. ‘’Kredi Kartı İşlemleri’’ denildikten sonra ‘’Diğer İşlemler’’ denilerek müşteri hizmetlerine bağlanılabileceği gibi önce 5, sonra tekrar 5 ve en son 0 tuşlanarak da müşteri hizmetlerine bağlanılabilir.

Müşteri hizmetleri kişiyi şubedeki müşteri temsilcisine bağladıktan sonra, kullanıma kapatılmış kart borç yüzünden kapatılmışsa temsilci müşterinin banka sicilini kontrol eder. Kredilerin ödenme durumu, kart aidatlarının yatırılma düzeni bu sicile işlemektedir. Temsilci sicilin yeterince düzgün olduğuna karar verirse kredi kartının yeniden açılması süreci başlayacaktır. Kredi kartını tekrar açmak için şubelere gitme yolu seçilirse kimlik kartının dışında bir belge götürmek gerekmez ve telefon bankacılığında yapılan işlemler yüz yüze yapılır.

Denizbank kredi kartının borç yüzünden kapatılmış olması durumunda Denizbank ATM’lerinden birine gittikten sonra:

 • Kredi kartı numarası,
 • Müşteri numarası girilerek kredi kartı borcu görüntülenir. Borç ödendikten sonra kredi kartı tekrar işlemlere açık hale gelmiş olur.

Bunların dışında Denizbank kredi kartı internet alışverişlerine de kapatılmış olabilir. Uzun süre internet alışverişi yapılmadığında güvenlik nedeniyle bloke konulan internet alışverişlerine kredi kartını tekrar açmak için ACIK yazdıktan sonra 3280’e SMS gönderilmelidir. Bu büyün kredi kartlarını açmak inçidir ve kredi kartları teker teker açılmak istenirse her kredi kartı için IZIN yazılıp boşluk bıraktıktan sonra kredi kartı için son 4 hane ve banka kartı için son 6 hane yazılarak 3280’e gönderilmelidir.

Vakıfbank Kredi Kartı Kullanıma Açma
Vakıfbank Kredi Kartı Kullanıma Açma

Vakıfbank Kredi Kartı Kullanıma Açma

Vakıfbank kullanıma kapatılan kredi kartı nasıl açılır ?

Vakıfbank kredi kartını tekrar açmak için 0850 222 0 724 numarası arandıktan ve telesekreter konuşması dinlendikten sonra 2’ye, ardından tekrar 2’ye ve sonra 7’ye basılarak müşteri hizmetlerine ulaşılmalıdır. Müşteri hizmetlerine kart iptali yapılmak istendiği söylenince müşteri temsilcisine bağlanılır ve kredi kartı tekrar aktif hale getirilir.

Şubelere gidilerek de Vakıfbank kredi karlarını yeniden açtırmak mümkün olduğu gibi, kart borç yüzünden kapanmışsa bir Vakıfbank ATM’sine gidildikten sonra ‘’Kartsız İşlemler’’ menüsüne girilerek:

 • T.C. kimlik no,
 • Müşteri no bilgileri girildikten sonra tekrar açılmak istenen kartın borcu ödenerek de bu işlem tamamlanabilir.

Vakıfbank kredi kartı borçları telefon şubesi arandıktan sonra 2’ye basılarak ulaşılan kredi kartı işlemleri menüsüne girildikten sonra ‘’Kredi Kartı Ödemesi’’ menüsüne girilerek de yapılabilir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Kullanıma Açma
Ziraat Bankası Kredi Kartı Kullanıma Açma

Ziraat Bankası Kredi Kartı Kullanıma Açma

Ziraat Bankası kullanıma kapatılan kredi kartı nasıl açılır ?

Ziraat Bankası kartını tekrar kullanıma açmak için aranabilecek 2 numara vardır ve bunlar 444 00 00 ve 0850 220 00 00 şeklindedir. Aynı hatta bağlanan bu numaralardan biri arandıktan sonra:

 • T.C. kimlik numarası girilir.
 • 2 tuşlanır.
 • 0 tuşlanır.
 • Telesekreter konuşmasının ardından 1 tuşlanır ve böylece müşteri hizmetlerine bağlanılır.

Bu noktadan sonra müşteri temsilcisiyle görüşülerek kartı yeniden açtırma işlemi tamamlanır. En yakın Ziraat şubesine T.C. kimlik artı ile gidilerek de bir form doldurulmasının ardından kart tekrar kullanıma açılır.

İnternet alışverişi onayı yapılmamış olması durumunda internet alışverişine kapatılmış olan Ziraat Bankası kartlarını tekrar açtırmak için Ziraat iletişim numarası arandıktan sonra elektronik ticaret işlemine onay verilmek istendiği belirtilmelidir. Ziraat İnternet bankacılığından da ‘Ayarlar’’ menüsünden bu işlem yapılabilir. Son olarak şubelere giderek de e-ticaret blokesi ortadan kaldırılabilir.

Ziraat Bankası kartı borç yüzünden kapatılmışsa Ziraat Bank ATM’lerinden kartsız işlemler menüsüne gidildikten sonra ‘’Kredi Kartı Borç Ödeme’’ seçilerek ödenmesi gereken miktar onaylanıp borç ödendikten sonra kullanıma kapatılan kredi kartı tekrar açılabilir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Kullanıma Açma
Garanti Bankası Kredi Kartı Kullanıma Açma

Garanti Kredi Kartı Kullanıma Açma

Garanti kullanıma kapatılan kredi kartı nasıl açılır ?

Garanti kredi kartını açmak için Garanti çağrı merkezi numarası olan 444 0 333 aranabilir. Daha önceden Alo Garanti sistemine ses tanımlama yapılmışsa kimlik bilgilerine ihtiyaç duyulmadan sisteme giriş yapılacaktır. Ses tanımlama yapılmamışsa müşteri no girilerek sisteme girilebilir. Bu aşamadan sonra sırasıyla 1, 3 ve 5 numaraları tuşlanarak müşteri hizmetlerine bağlanılır. Ses tanımlama yapılmışsa sesli yanıt sistemine kısaca ‘’Müşteri hizmetleriyle görüşmek istiyorum’’ de denebilir. Kişiyi bankadaki temsilciye yönlendirildikten sonra güvenlik sorularına cevap verilerek kimlik doğrulanır ve kart açma işlemi tamamlanır.

Bir Garanti şubesine gidilerek kartı tekrar açtırmak istenirse bankanın çalışma saatlerinin 09.00-12.30 ve 13.30-17.30 olduğuna dikkat edilmelidir.

Yapı Kredi Kredi Kartı Kullanıma Açma
Yapı Kredi Kredi Kartı Kullanıma Açma

Yapı Kredi Kredi Kartı Kullanıma Açma

Yapı Kredi kullanıma kapatılan kredi kartı nasıl açılır ?

Yapı kredi kapatılmış kredi kartını tekrar açma işlemini yapmak için 444 0 44 numarası aranabildiği gibi 0850 222 0 444 de aranabilir. Daha sonra 1 veya 2 rakamlarından istenilen tuşlandıktan ve telesekreter mesajı dinlendikten sonra 0’a basılarak kişiyi bankadaki müşteri temsilcisine yönlendirecek olan müşteri hizmetlerine bağlanılır ve işlem temsilci yoluyla halledilir.

Çalışma saatleri 09.00-12.30 ve 13.30-17.30 şeklinde olan Yapı kredi şubelerinden birine giderek müşteri temsilcisi ile yüz yüze yapılan bir görüşmeden sonra kredi kartını yeniden açtırılabilir.

Kredi Kartını borç yüzünden kapanmış olması durumunda Yapı kredi ATM’lerinden:

 • Müşteri no,
 • T.C. kimlik no bilgileriyle kartsız bir şekilde kredi kartı borcu ödeyerek kartı tekrar açtırmak mümkündür.

Kredi kartı borcunu ATM’ye gitmeden öğrenmek için 0850 222 0 44 numarası arandıktan sonra !’E basılarak ‘’Kredi Kartı İşlemleri’’ menüsüne gidilir. Ardından tekrar 1’e basıldıktan sonra karta ait ödeme işlemleri hakkında bilgiye ulaşmak ve ödeme yapmak mümkündür. İnternet alışverişine kapalı olan Yapıkredi kredi kartını tekrar açmak için kredi kartı işlemleri menüsüne gelindikten sonra 7’Ye basılarak ‘’Kredi Kartı İnternet Alışverişi Yetkilendirme Talebi’’ menüsüne gidilir. 

Albaraka Kredi Kartı Kullanıma Açma
Albaraka Kredi Kartı Kullanıma Açma

Albaraka Kredi Kartı Kullanıma Açma

Albaraka kullanıma kapatılan kredi kartı nasıl açılır ?

Albaraka kredi kartını tekrar kullanıma açmak için 444 5 666 veya 0850 222 5 666 numaralarından biri arandıktan sonra 0’a basılarak müşteri hizmetlerine bağlanılmalıdır. Kredi kartını tekrar açmak istendiği belirtildikten sonra Albaraka şubelerindeki müşteri temsilcisine yönlendirilecektir. Müşteri temsilcisi ile görüşüldükten sonra kredi kartı tekrar açılabilir.

Kredi kartı borç yüzünden kapanmış olan Albaraka müşterileri borç bilgilerini öğrenmek için iletişim hattı numaralarından herhangi birisini aradıktan sonra 2’yi tuşlamalı, ardından 1 veya 2’yi tuşlamalıdırlar. 1 tuşlanarak ‘’Güncel Limit ve Borç Bilgileri’’ menüsüne giriş yapılırken 2 tuşlandığında ‘’Ekstre ve Borç Bilgileri’’ menüsüne gidilir.

Borç öğrenildikten sonra borç yatırma işlemi, ATM veya telefon üzerinden yapılabilir. Telefon üzerinden borç ödemek için ana menüde önce 2, daha sonra 3 tuşlanarak ‘’Borç Ödeme’’ menüsüne gidilir ve:

 • T.C. kimlik numarası,
 • Müşteri numarası,
 • 16 haneli kart numarası bilgilerinden biri girildikten sonra borç ödeme işlemi tamamlanır.
TEB Kredi Kartı Kullanıma Açma
TEB Kredi Kartı Kullanıma Açma

TEB Kredi Kartı Kullanıma Açma

TEB kullanıma kapatılan kredi kartı nasıl açılır ?

TEB kredi kartını kullanıma açmak, 0850 200 0 666 şeklindeki TEB müşteri hizmetleri numarasının aranmasıyla mümkündür. Numara tuşlandıktan ve ana menüye gelindikten sonra sırasıyla 3 ve 1 rakamları tuşlandıktan sonra müşteri sıraya alınır. Yoğun günlerde bitmesi 10 dakikayı bulabilen sıranın ardında müşteri hizmetlerine bağlanılır. Kredi kartını yeniden açmak istendiği söylendiği zaman ulaşılacak olan müşteri temsilcisi ile işlem halledilir.

İnternet alışverişine kapatılmış olan TEB kredi kartını tekrar açmak için ise AÇIK yazıp boşluk bıraktıktan sonra kredi kartının son 4 hanesi yazılarak 2941’e SMS gönderilmelidir.

Borç yüzünden kapatılan TEB kredi kartlarının borçları TEB ATM’lerinden ve https://www.teb.com.tr adresinden girilecek olan internet şubesi sisteminden öğrenilebilir ve ödenebilir. Telefon bankacılığı yoluyla ödeme yapmak için ise ana menüde sesli kayıt sistemi açıldığında ‘’Kredi kartı asgari borcunu ödemek istiyorum’’ denilmeli veya müşteri hizmetlerine direk bağlanılmalıdır.

Kuveyttürk Kredi Kartı Kullanıma Açma
Kuveyttürk Kredi Kartı Kullanıma Açma

Kuveyttürk Kredi Kartı Kullanıma Açma

Kuveyttürk kullanıma kapatılan kredi kartı nasıl açılır ?

Kapatılan Kuveyttürk kartını tekrar açmak için 444 0 123 numarası arandıktan sonra ilk öce 2 ve daha sonra 0 tuşlanarak müşteri hizmetlerine bağlanılır. Kredi kartının tekrar açılmak istendiği belirtilerek banka şubelerindeki müşteri temsilcisi ile iletişime geçilir ve verilen müşteri ve kimlik bilgilerinden sonra kartın tekrar aktifleştirilmesi işlemi başlar.

İş Bankası Kredi Kartı Kullanıma Açma
İş Bankası Kredi Kartı Kullanıma Açma

İş Bankası Kredi Kartı Kullanıma Açma

İş Bankası kullanıma kapatılan kredi kartı nasıl açılır ?

İş Bankası kartını tekrar kullanıma açmak için aranacak İş Bankası iletişim numarası 0850 724 0 724 şeklindedir. Sisteme kimliği tanıtmak için kullanılabilecek bilgiler:

 • Müşteri numarası veya parolası,
 • 16 haneli bankamatik kartı numarası,
 • 11 haneli hesap numarası şeklindedir.

Sisteme giriş yapıldıktan sonra sesli yanıt sistemine ‘’Müşteri temsilcisiyle görüşmek istiyorum’’ denilerek veya 0’a basılarak müşteri temsilcisiyle iletişime geçilebilir ver kredi kartı tekrar aktif hale getirilir.

Kredi kartını şubeyi ziyaret ederek tekrar açmak istenirse en yakın şube, https://www.isbankasi.com.tr adresinden gidilen ana sayfada ‘’Şube ve ATM’lerimiz’’ başlığı altından bulunabilir. Borç yüzünden kapanan kredi kartı borçları telefon şubesinin ana menüsünde sırasıyla 2 ve 1 tuşlanarak ödenebildiği gibi ATM ve şubelerden de ödenebilir.

Finansbank Kredi Kartı Kullanıma Açma
Finansbank Kredi Kartı Kullanıma Açma

Finansbank Kredi Kartı Kullanıma Açma

Finansbank kullanıma kapatılan kredi kartı nasıl açılır ?

Finansbank kartını kullanıma açmak için 0850 222 0 900 şeklindeki QNB Finansbank müşteri hizmetleri arandıktan sonra sırasıyla 1, 5 ve 4 tuşlarına basılır ve sıra yoksa müşteri hizmetleriyle görüşmeye başlanılır. Kişiyi banka şubelerindeki müşteri temsilcisine iletecek olan müşteri hizmetleriyle görüşmek yerine şubelere gidilerek müşteri temsilcisi ile yüz yüze görüşmenin ardından da kredi kartı kullanıma tekrar açılabilir.

Kullanıma kapatılan kredi kartı Finansbank ATM’lerine kart borcu ödendikten sonra da tekrar kullanılabilir hale gelmektedir.

Bu yazımızda sıkça sorulan sorular olan Borçtan kapanan kredi kartı Nasıl Açılır, Kullanıma kapatılan Kredi kartı Nasıl Açılır is Bankası, Kullanıma kapatılan kredi kartı Nasıl Açılır Vakıfbank, Kullanıma kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır Akbank, Kullanıma kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır Ziraat sorularının cevaplarının üzerinde durduk ve bu soruların cevaplarından detaylıca bahsettik. Kredi kartları ile diğer yazılarımız için kredi kartı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin !