Elektrik faturasını kredi kartıyla ödeme için elektrik firmalarına göre farklı bilgiler istense de genel olarak fatura üzerinde bulunan “abone numarası” ve “işletme kodu” gerekmektedir. Kartla yapılan elektrik fatura ödeme işlemlerinde bankadan bankaya değişik komisyonlar alınmaktadır. Genel olarak banka hesabından yapılacak ödemelerden komisyon işlemi uygulanmaz. Otomatik ödeme talimatı ile yapılan ödemelerde bazı bankalar komisyon alırken bazıları almamaktadır. Kredi kartınızla yapacağınız elektrik faturası ödemesine eğer otomatik ödeme talimatı vermediyseniz komisyon alınacaktır. Bankalara göre komisyon oranları değişiklik gösterir. Aşağıda hangi bankaların kredi kartını kullanarak fatura ödemesini nasıl yapıldığını bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Kredi Kartıyla Elektrik Faturası Ödeme

Yapı Kredi kartla fatura ödeme için www.yapikredi.com.tr üzerindeki Ödeme Merkezi sayfasını kullanabilirsiniz. Tüm bankaların bireysel ve ticari kredi kartlarıyla bu sayfa üzerinden elektrik, su, doğal ve başka birçok faturayı ödeyebilirsiniz. Ödeme Merkezi’ne girdiğinizde fatura tipi kısmından elektrik seçerek elektrik faturanızı kredi kartıyla ödeyebilirsiniz. Diğer alanları da doğru şekilde seçip en son ödeme yapacağınız kartın bilgilerini girerek ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca eğer Yapı Kredi kartınız var ise Yapı Kredi İnternet Bankacılığı’nı veya Mobil Şube’sini kullanabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra Ödemeler kısmından elektrik faturası ödemesini seçip ödeyeceğiniz kartınızı da seçerek ödemenizi yapabilirsiniz.

Garanti Kredi Kartıyla Elektrik Faturası Ödeme

Garanti Bonus ile elektrik faturası ödeme için internet şubesini veya mobil şubeyi kullanabilirsiniz. Garanti BBVA İnternet Bankacılığı hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Ödemeler” kısmından “Fatura”yı seçin. Eğer ilk kez elektrik fatura ödeme işlemi yapacaksınız sizden abone numarası istenecektir. Ancak ilk ödemeniz değilse “Fatura”yı seçtikten sonra son iki ay içerisinde yapmış olduğunuz fatura ödemelerini görebilirsiniz. Böylelikle bir daha abone numarası gibi bilgileri girmeye gerek kalmadan hızlıca ödemenizi kredi kartınızla yapabilirsiniz. Bu işlem için 2TL civarı küçük miktarda komisyon alınmaktadır.

İş Bankası Elektrik Faturası Ödeme

Türkiye İş Bankası elektrik faturası ödeme işlemini tüm banka kredi kartlarını kullanarak online olarak ödeme fırsatına sahipsiniz. Elektrik dahil kredi kartıyla ödeme yapabileceğiniz diğer faturalar;

  • Cep telefonu
  • Doğalgazı
  • Su
  • Telekomünikasyon
  • İnternet, TV
  • Yurtiçi kargo ödemeleri

Eğer İş Bankası müşterisiyseniz ödemelerinizi internet sitesi, İşcep, iş bankası internet şubesi, Maximum mobil, bankamatikler, telefon şubesi ve İş Bankası şubeleri vezneleri üzerinden yapabilirsiniz. Ancak İş Bankası müşterisi değilseniz fatura ödemelerinizi internet sitesi üzerinden, Maximum mobil üzerinden, bankamatikler üzerinde yer alan anında fatura ödeme işlemi ile faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Bütün bunlara ek Avea ve Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) faturalarınızı bankamatiklerin barkod okuyucu kısımlarını kullanarak ödeyebilirsiniz.

Akbank Elektrik Faturası Ödeme

Akbank elektrik faturası ödeme işlemini kredi kartınızı kullanarak Akbank internet bankacılığı üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Elektrik, su, telefon ve doğalgaz faturalarınıza otomatik ödeme talimatı vererek fatura takibi yapmanıza gerek kalmadan ödeyebilirsiniz. Yapacağınız otomatik ödeme talimatı sayesinde hem aklınızda faturalarının son ödeme tarihleri gereksiz yer işgal etmeyecek hem de ödeme bilgileri SMS olarak size iletilecektir. Ayrıca hesabınıza Artı Para limiti tanımlarsanız hesabınızda paranız kalmasa bile fatura ödemeniz gerçekleşir.

Ziraat Bankası Elektrik Faturası Ödeme

Ziraat Bankası elektrik faturası ödeme işleminizi kredi kartı, banka kartı veya hesabınızdan ödeyebilirsiniz. Ödeme işlemlerinizi ziraat bankası internet bankacılığı, mobil şubeden ve ATM’ler üzerinden yapabilirsiniz. Elektrik fatura ödeme işlemi dışında birçok fatura ödeme işleminize Ziraat Bankası otomatik ödeme servisi sunmaktadır. Her türlü düzenli fatura ödemelerinize (kira, aidat gibi) otomatik ödeme talimatı vermek için sizde Ziraat Bankası şubelerine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz