Kolay kredi veren bankaların sayısında büyük bir artış görülmektedir. Birçok farklı banka türü vatandaşlar için çeşitli çözüm önerileri sunmaktadır. Bilindiği gibi, kredi skoru vatandaşların kredi çekebilmeleri açısından büyük bir öneme sahiptir. Kolay kredi veren bankalar sayesinde ise kredi skorları çok yüksek olmayan vatandaşların dahi kredi çekebilmeleri mümkündür. Bankalar, çalışmayan, SGK hizmet dökümü sağlayamayan ya da düşük kredi skoruna sahip vatandaşlar için farklı birtakım çözüm önerilerine sahiptir. Birçok bankanın günümüzde zor durumda olan vatandaşlar için geliştirdikleri özel kredi türleri bulunmaktadır.

Anında SMS Kredi Veren Bankalar

Anında SMS kredi sağlayan bankalar sayesinde hızlı ve kolay bir başvurucu süreci gerçekleşebilmektedir. Anında SMS kredi başvurusu sonuçları çok kısa bir süre içerisinde vatandaşlara iletilebilmektedir. Başvuruları onaylanan vatandaşlar kredilerini kullanabilmek için banka şubeleri ya da internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanabilmektedir. SMS kredisi veren bankalar genellikle vatandaşlardan gelir belgesi ya da herhangi bir ek belge talep etmemektedirler. Ancak kredi skorları çok kötü durumda olan vatandaşların kredi başvuruları onaylansa dahi gelir durumlarını kanıtlayacak ek belge sunmaları istenebilmektedir.

Anında kredi veren bazı bankalar şu şekildedir:

 • ING Bank,
 • TEB,
 • Denizbank,
 • Yapı Kredi Bankası,
 • Fibabanka,
 • Odeabank,
 • QNB Finansbank,
 • Akbank,
 • İş Bankası,
 • Vakıfbank’tır.

SMS Kredi Nasıl Alınır?

SMS kredisi alabilmek için bankalar tarafından talep edilen bazı şartları yerine getirmek gerekmektedir. İlk olarak kredi başvurusu yapacak her vatandaşın 18 yaşından büyük olması beklenmektedir. Aynı zamanda tüm başvuru sahiplerinin en az ortalama bir kredi skoru sağlaması gerekmektedir. Düşük ya da yetersiz kredi skoruna sahip olan vatandaşların kredi başvuruları büyük bir ihtimalle reddedilmektedir. Günümüzde kredi notu sorgulaması konusunda hizmet vermekte olan birçok internet sitesi ya da yöntem bulunmaktadır. Vatandaşların başvuru işlemi öncesinde bu yöntemleri kullanarak başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Aynı zamanda, SMS kredisi başvurunda bulunacak adayların çok fazla başvuru talebinde bulunmamaları önemlidir. 12 ya da daha fazla miktarda başvuru talebinde bulunan vatandaşların kredi skorları olumsuz olarak etkilenebilmektedir.

Hangi Bankalar Kolay Kredi Vermektedir?

Hangi bankaların kolay kredi vereceği vatandaşların kredi skorları ile doğru orantılıdır. Yüksek bir kredi skoruna sahip her vatandaş birçok koşulda kolay bir şekilde kredi alabilmektedir. 2019 yılı itibarı ile vatandaşlara kolay ve hızlı bir şekilde kredi sağlayan bankaların listesi şu şekildedir:

 • Garanti Bankası,
 • Ziraat Bankası,
 • İş Bankası,
 • Vakıfbank,
 • Yapı Kredi Bankası,
 • TEB,
 • Halk Bankası’dır.

Şubeye Gitmeden Kolay Kredi Veren Bankalar

Şubeye gitmek zorunda kalmadan kredi başvurusunda bulunmanın birçok yolu vardır. Günümüzde birçok vatandaş banka şubelerinde sıra beklemek zorunda kalmadan kredi başvurusunda bulunabilme şansına sahiptir. Bankalar kredi başvuruları için SMS ve online başvuru sistemi geliştirmektedirler. Online ve SMS başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların T.C. kimlik numarası ve talep ettikleri kredi miktarını sağlamaları yeterlidir. Online ve SMS başvuruları esnasında vatandaşlardan ek belge ya da dosya ücreti talep edilmemektedir. Ancak, kredi skoru çok düşük ya da bankaların takip sisteminde olan vatandaşlardan onay öncesi ek görüşme talebinde bulunulabilmektedir. Vatandaşların her durumda kredi alabilmek için yüksek kredi skoruna sahip olmaları tavsiye edilmektedir. Yüksek bir kredi skoruna sahip olan bir vatandaşın hızlı bir şekilde kredi sahibi olması çok zor değildir. Şubeye gitmeden kolay bir şekilde kredi veren bankalar şu şekildedir:

 • com,
 • CEPTETEB,
 • ING Bank,
 • N Kolay Kredi (Aktif Bank)’tır.

Online Başvuru ile Kolay Kredi Veren Bankalar

Online başvuru yöntemi ile kolay kredi veren bankalardan yararlanmak için bankalara ait internet sitelerini ziyaret etmek yeterlidir. Üstelik bu başvuru yöntemi vatandaşlardan dosya masrafı talep etmemektedirler. Kredi başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların T.C. kimlik numarası, aktif olarak kullandıkları telefon numarası ve güncel e-mail adresleri ile internet sitelerinde yer alan formları doldurmaları gerekmektedir. Vatandaşların aynı zamanda talep ettikleri tutar konusunda da bilgilendirme yapmaları önemlidir. Online başvuruda bulunan vatandaşların kredi sonuçları kısa bir süre içerisinde SMS ya da e-mail yoluyla kendilerine iletilmektedir. Kolay kredi veren bankaların birçoğu online kredi başvurusu seçeneklerine sahiptir.

Enpara.com Anında Kredi

Enpara.com anında krediler ile 60 ay vadeden oluşan ödeme imkanlarına sahip olmak mümkündür. Enpara.com, kullanıcılarından herhangi bir dosya ücreti talep etmemektedir. Enpara.com tarafından vatandaşlara sunulan en fazla miktar 30,000 TL’dir. Enpara.com yolu ile kredi başvurusunda bulunacak vatandaşlar banka ile iletişime geçerek randevu alabilir ve yaşadıkları yerden kredi başvurularını gerçekleştirebilmektedirler. Enpara tarafından verilen kredilere sahip olmak için kredi skorunun yüksek olması ve SGK dökümünün sağlanması gerekmektedir. Enpara anında krediye başvuracak vatandaşlar kısa bir süre içerisinde sonuç alabilmektedirler.

Aktif Bank N Kolay Kredi

Aktif Bank N Kolay kredisi ile 60 aylık vadelerden oluşan ödeme planına sahip olunabilmektedir. Aktif Bank, kart başvurusunda bulunacak tüm vatandaşlara şubesiz kredi imkanı sağlamaktadır. Aktif Bank müşterisi olmayan vatandaşlar için ise kurye yöntemi ile kredi başvurusu yöntemi hayata geçirilmiştir. Banka tüm başvuru yapacak vatandaşlar için kurye göndererek gerekli imzaları almakta ve bu sayede kredi açılış işlemlerini kısa bir süre içerisinde tamamlamaktadır. Bu sayede Aktif Bank ile hızlı kredi başvurusunda bulunabilmek oldukça kolaydır. Aktif Bank ile yapılacak kredi başvurularında herhangi bir evrak ya da gelir belgesi şartı aranmamaktadır. Kredi skoru risk raporu ve e-Devlet sigorta dökümleri sayesinde banka vatandaşlar hakkındaki gerekli bilgilere erişerek kredi onayında bulunmaktadır.

CEPTETEB Online Kredi

CEPTETEB Online krediler sayesinde dosya masrafı ödemeden kart başvurusunda bulunabilmek mümkündür. Vatandaşlar, 30,000 TL üst limitli CEPTETEB kredilerini 60 aylık vadeler halinde ödeyebilme şansına sahiptir. TEB tarafından hazırlanan bu kredi türüne başvuracak vatandaşların tüm işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirmeleri oldukça kolaydır. Aynı zamanda TEB tarafından sağlanan kurye hizmeti ile vatandaşlar yaşadıkları yerden hizmet alma şansına sahiptir.

ING Bank E-Kredi

ING Bank tarafından verilen E-kredi ile 50,000 TL’lik kredi tutarına 60 ay vade ile sahip olmak oldukça kolaydır. ING Bank şubeleri ve ING Bank internet sitesi yolu ile başvuru işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Aynı zamanda ING Bank kurye hizmeti de başvuruda bulunmak isteyen tüm vatandaşlar için hizmet vermektedir. ING Bank E-Kredi başvurularının sonuçlanması ise en fazla 48 saat sürmektedir. ING Bank kredi başvurusu sonuçlarını vatandaşlara SMS yolu ile iletmektedir. ING Bank kredi başvurusunda bulunacak vatandaşlar ING Bank şubeleri veya ING Bank müşteri destek hattı aracılığı ile detaylı bilgi alabilmektedirler.

Türkiye İş Bankası Anında Kredi

Türkiye İş Bankası tarafından sağlanan kredi türlerine sahip olmak için İş Bankası şubeleri ya da İş Bankası internet siteleri ile iletişim kurmak gerekmektedir. İş Bankası ihtiyaç kredileri kapsamında sağlanan anında kredi türünden yararlanacak vatandaşların T.C. kimlik numaraları ile başvuruda bulunmaları yeterlidir. Bu kredi türü başvurusunun sonuca ulaşması yaklaşık iki gün sürmektedir. İş Bankası kolay kredi veren bankalar arasında önemli bir yere sahiptir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz