Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2021 / Gelir belgesiz kredi veren bankalar, birçok kişi tarafından merak edilen hususların başında yer almaktadır. Bilindiği gibi bilhassa son zamanlarda pek çok kişi ihtiyaçlarını giderebilmek amacı ile kredi çekmek durumunda kalmaktadır. Araba, konut almak ya da evlenmek için kredi çekmek isteyen kişiler, kredi başvurusu yaptıklarında çeşitli sıkıntılar ile baş başa kalabilmektedir. Bu sıkıntılardan bir tanesi, çoğu kredi için kefil gösterme zorunluluğunun olmasıdır. Bankalar, kredi verecekleri insanlardan kredi ödemelerini almayı garanti altında tutmak için kredi çekecek kişilerden kefil istemektedir. Bu durumu bankaların kendilerini güvence altına alması şeklinde yorumlamak mümkündür.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar, birçok insanın gündemini meşgul eden konulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilindiği üzere birçok kredide bankalar kredi kullanacak kişilerden gelir belgesi istemektedir. Bu ise iş sahibi olmayan kişilerin bu kredileri çekemeyeceklerini göstermektedir. Fakat iş sahibi olmayan kişilerin de nakit paraya ihtiyacı bulunduğu için bu kişiler gelir belgesiz kredi veren bankalarla ilgili detaylı bir şekilde araştırma yapar. Peki ama kefilsiz kredi nedir? Kefilsiz kredi kullanma şartları nelerdir?

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar – 2021 Tam Liste

Kefilsiz Kredi Nedir?

İşsizlere kefilsiz kredi veren bankalar birçok insanın merak ettiği konulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kefilsiz kredi veren bankalarla ilgili bilgi vermeden önce kefilsiz kredinin ne olduğunu açıklamak gerekmektedir. Çoğunlukla bankalar kredi kullanacakları müşterilerinden gelir belgesi ve kefil gösterebilecekleri bir mal göstermesini istemektedir. İşsiz olan kişiler bu konudan oldukça fazla sıkıntı yaşamakta ve kredi çekmek için kredi gösterememektedir. Bu ise bu kişilerin kredi çekememelerine neden olur.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar, insanların kefil göstermelerine gerek duymadan düşük miktarlarda kredi verebilmektedir. Bu bankalardan kredi çekmek isteyen kişilerin kefilsiz kredi kullanma şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir. Peki kefilsiz kredi kullanma şartları nelerdir?

Kefilsiz Kredi Kullanma Şartları Nelerdir?

İşsizlere kredi veren bankalar ya da kredi kullandırırken müşterisinden kefil istemeyen bankalar, birçok insanın bilgi sahibi olmak istediği konulardan bir tanesidir. Bilindiği üzere bazı bankalar herhangi bir kefil istemeden kişilere kredi kullandırabilmektedir. Bu kredilerin kullanılabilmesi için kişilerin bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu şartlar aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

 • Bireyin kredi notu riskli ya da çok riskli olmamalıdır.
 • Kişinin bildirilebilir bir gelire sahip olması gerekmektedir.
 • Kişinin aktif takibi yapılmakta olan bir kredi borcu olmamalıdır.
 • Kişinin icra yaptırımı uygulanmakta olan bir kredi borcu olmamalıdır.
 • Kişinin varlık yönetim şirketlerine herhangi bir kredi borcu olmaması gerekmektedir.

Kişi yukarıdaki şartlardan bir ya da birkaçını yerine getirmiyorsa, kişinin kredi kullanabilmesi için ipotek gösterebileceği bir araç ya da gayrimenkule sahip olması gerekmektedir. Yukarıdaki şartların tamamının karşılanması durumunda ise kişi kefilsiz krediye başvurabilmektedir. Kefilsiz kredi şartlarından bir tanesi olan kredi notu, kredi çekmek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken hususlardan bir tanesidir. Peki kişinin kefilsiz kredi kullanabilmesi için kredi notunun kaç olması gerekmektedir?

Kefilsiz Kredi Kullanmak için Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2021 konusunda insanların bilmesi gereken hususlardan bir tanesi, kredi notunun belirli bir aralıkta olması gerektiğidir. Bilindiği gibi birçok banka, kredi notu düşük olan kişilere kredi kullandırmaz. Bu nedenle kredi notunun oldukça önemli olduğunu ifade etmek mümkündür. Kredi notu, kişinin geçmiş dönemlerdeki kredi kartı bilgileri ile ilgili bir dökümdür. Kredi kartı borcunun zamanında ödenip ödenmediği, ne kadarlık bir harcama yapıldığı vb. hususlar kredi notunu etkilemektedir. Kredi notu riskli veya çok riskli olan kişilerin kefilsiz kredi kullanması mümkün değildir. Bu nedenle kişilerin bu hususa dikkat etmesi gerekir. Peki kefilsiz kredi çekmek isteyen bir kişinin kredi notu kaç olmalıdır?

İşsizlere kredi veren bankalar 2021 konusunda çeşitli araştırma yapan kişilerin karşısına çıkan kredi notu, bankaların oldukça dikkat ettiği hususlardan bir tanesidir. Kefilsiz kredi çekmek isteyen kişilerin belirli bir kredi notuna sahip olması gerekmektedir. Kredi notları ve bu notların ne anlama geldiği ile ilgili aşağıdaki gibi bir sıralama yapılması mümkündür:

 • Kredi notunun 0 olması, kişinin kredi notu bakımından riskli olduğunu göstermektedir. Bu kişinin kredi kullanma ihtimali olsa da bu ihtimal çok düşüktür.
 • Kredi notunun 1-699 arasında olması, kişinin kredi kullanma konusunda çok düşük ihtimale sahip olduğunu göstermektedir.
 • Kredi notunun 700-1099 arasında olması, kişinin kredi kullanma konusunda düşük bir ihtimale sahip olduğunu ifade etmektedir.
 • Kredi notunun 1100-1499 arasında olması, kişinin kredi kullanma konusunda az riskli olduğunu göstermektedir.
 • Kişinin kredi notunun 1500-1699 arasında olması, kişinin kredi kullanma ihtimalinin yüksek olduğunu ifade etmektedir.
 • Kişinin kredi notunun 1700-1699 arasında olması, kişinin kredi kullanma konusunda çok yüksek bir şansa sahip olduğunu göstermektedir.

Kredi notu iyi ve çok iyi olan kişilerden kefil ya da ipotek talep edilmediği için bu kişiler rahatlıkla kefilsiz kredi kullanabilmektedir.

2021 Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2021 kefilsiz kredi kullanmak isteyen kişilerin merak ettiği hususlardan bir tanesidir. Kişiler, kefilsiz kredi veren bankaların herhangi biri aracılığı ile kredi çekebilmektedir. Bu bankalar aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

 • Enpara
 • Akbank
 • Burganbank
 • Nkolay
 • TEB
 • Odeabank
 • Halbank
 • İş Bankası
 • Garanti Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Denizbank
 • QNB Finansbank

Bu bankalar, kişilerden kefil istemeden onlara kredi veren bankalardandır. Kefilsiz kredi çekmek isteyen kişiler yukarıdaki bankalar aracılığı kredi çekebilmektedir.

Akbank gelir belgesiz kredi konusunda insanlara destek olan bankalardan bir tanesidir. Akbank, müşterilerinden herhangi bir belge istemeden onlara düşük miktarda kredi verebilmektedir. Akbank ve yukarıda sıralanmış olan bankalar aracılığı ile kişiler rahatlıkla kredi çekebilmektedir. Akbank üzerinden kredi çeken kişiler, 3 ay taksitlerini erteleme hakkına da sahiptir. Kefilsiz ve gelir belgesiz kredi çekmek isteyen kişilerin yukarıdaki bankalardan herhangi birinin şubesine gitmesi ve burada gereken işlemleri gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kefilsiz kredi çekmek isteyen kişiler gerekli şartları yerine getirmeleri durumunda kredi çekebilmektedir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz