Bu yazımız içerisinde İsviçre’de banka hesabı açmak hakkında merak edilen tüm ayrıntılar hakkında bilgi vermeye çalışacağız. İsviçre, genel olarak para kaynağını bildirmek istemeyen ya da gizli banka hesabı sahibi olmak isteyen kişiler tarafından tercih ediliyor. Aynı zamanda üst düzey güvenlik önlemlerinin bulunduğu İsviçre bankalarında gizlilik her şeyden önemli olarak sunuluyor. Genellikle üst düzey zenginler tarafından tercih edilen İsviçre bankaları halk tarafından da ilgi görmeye başlamış durumda. Bu nedenle bu yazımız içerisinde İsviçre’de banka hesabı nasıl açılır sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

İsviçre’de Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Dönem dönem ülkemizde de gündeme gelen İsviçre bankaları genellikle kara para aklama için tercih ediliyor. Müşterilerinin kimlik bilgilerini, finansal kaynaklarını, para transferlerinde tamamen gizli tutun bu bankalar, güvenilir olmalarından dolayı tercih nedeni olarak gösteriliyor. Ancak geçtiğimiz yıllarda bir grup hacker bu bankalara saldırı düzenlemiş; 110,000’den fazla gizli hesabı bulunan kişiyi ifşa etmiştir. Şu an için ülkemizde doğruca başvuru yapabilmenin imkansız olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Aracı kuruluşlar, belirli bir komisyon ücreti karşılığında sizin adınıza sizin kimlik bilgileriniz ile banka hesabı açmaktalar. İşlemlerin nasıl yürütüldüğünü, talep edilen komisyon ve masraf ücretlerinin ne kadar olduğunu bir alt paragrafta dile getirmeye çalışacağız.

İsviçre’de Banka Hesabı Açma Masrafları

Yurtdışında banka hesabı açmak isteyen kişiler genellikle aracı kuruluşlar üzerinden destek alıyor. Finansal etkinliklerinizi gizlemek istiyor, para transferlerinizin kimse tarafından bilinmemesini istiyorsanız İsviçre bankalarından hesap açtırabilirsiniz. Aracı kuruluşlar 1,000 ile 2,000 Dolardan başlayan fiyatlar ile sizin adınıza İsviçre bankalarından hesap açtırabiliyor. Sadece bu ücretler ile kalmadığını, açtığınız hesaba minimum 25,000 Dolar yatırmanız gerektiğini de bilmeniz gerekiyor. Minimum yatırma tutarını sunmamanız durumunda hesabınızın kapatılacağını da bilmelisiniz.

İsviçre Bankalarında Gizli Hesap Nasıl Açılır?

Aracı kuruluşlar finansal etkinliklerini gizlemek isteyen kişiler için öncelikle herhangi bir İsviçre bankasından sıradan hesap açarlar. Bu hesap, hesap açtırmak isteyen kişinin gerçek isim ve soy isminden oluşmaktadır. Daha sonrasında ise hesaba belirtilen tutarda yatırıldıktan sonra banka ilgili kişinin tüm kişisel bilgilerini sistemden silerek biz de hesaba dönüştürmektedir. İlgili tutar yatırılmadığı sürece hesap bilgilerinizin açık olduğunu ve herkes tarafından ulaşılabilir olacağını bilmeniz gerekiyor. Yani işin özü; aracı firmalar olmadan İsviçre’de banka hesabı açmak işleminin uygulanmadığını bilmeniz gerekiyor.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz