İsviçre, çeşitli konularda dünyanın en iyi olması nedeniyle sık sık gündeme gelir. Ülkede, neredeyse herkesin refahı yüksektir. Asgari ücret düzeyinin bile dünyanın en iyisi olduğu göz önüne alındığında İsviçre dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Dikkat çeken konulardan bir tanesi de bankacılık sistemi oluyor. Bireyler, İsviçre üzerinde nasıl banka hesabı açacağını merak ediyor. “İsviçre Bankalarında Nasıl Hesap Açılır?” sorunuzu tam anlamıyla gidermek için buradayız. Bu nedenle, sizin için mükemmel bir yazı hazırladık.

 

İsviçre Bankalarında Nasıl Hesap Açılır? (Hemen Öğren)

İsviçre bankalarında kişisel hesap açmak ile İsviçre banka hesaplarının karıştırılmamasına bir hayli dikkat edilmesi gerekiyor. İsviçre sınırlarında açılan özel banka hesapları müşterileri için kaliteli deniz aşırı bankacılık hizmetleri sunmaya devam ediyor.

Farklı nedenlerden ötürü, şirketlerden firmalara ya da bireylere özel genellikle İsviçre kişisel banka hesapları tercih edilir. İsviçre bankacılık sistemleri dünya üzerinde incelenecek olduğu zaman en prestijli olanıdır demek daha doğru olacaktır.

Özel bankacılar genel olarak müşterileri ile ciddi ilişkiler kurmayı tercih eder ve en iyi finans koşullarına sahip olmaları için yardımcı olurlar. İsviçre sınırlarında özel bankalar genel olarak hizmetleri sırasında en az üç yüz bin ABD doları yatırımı yapan ya da işletme sektöründe düzenli gelirleri olan müşterileri için sunmaya devam ederler.

İsviçre bankalarında kimlere hesap açma fırsatı sunulur?

İsviçre bankaları genel olarak başvuran herkes tarafından kullanılan bir bankadır. Fakat, banka temsilcileri her zaman başvuran herkesi kabul etmez. Onların her zaman itibarlarını ön planda tutması, tüm dünya genelinde en güvenilir banka sistemini unvanını kazanmış olmalarından dolayı elemeler yapılır. Hal böyle olunca herhangi bir siyasi skandal üzerinde bir emanetçinin devreye girmesi zaman talep edilen hizmetleri reddi söz konusu olabiliyor.

Tabi ki bu durum bir de paraların nereden geldiğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Banka temsilcileri o paranın dürüst bir şekilde kazandığına inanmıyor ya da bir şüphe duyuyorsa, genel olarak ilgi göstermez ve direk ret ederler. Paranın çalınma ihtimalleri gibi olduğu durumlarda banka hesaplarının açılmasına izin verilmez.

İsviçre Bankalarında Nasıl Hesap Açılır?

İsviçre dışında ikamet edenler İsviçre hesabı açabilir mi?

İsviçre hesabı açmak için illa İsviçre sınırlarında ikamet etme şartı aranmıyor. Bunun için kredi kuruluşları tarafından konut sakini müşterilerini eğer hesap açmak için kabul etmezlerse; oturma izni olan kişilere bankalarda hesap açma prosedürlerine uygun bazı özellikler uygulanır. İsviçre hesabı açmadan önce bankalardan müşteri kimliği ile beraber sermaye kaynaklarının doğrulanma şartları sunulur.

İsviçre hesabı açmak için banka tercihi nasıl olur?

Vatandaşlar tarafından genel olarak bu bankalar sadece özel isimlerden meydana geliyor diye düşünülse bile İsviçre hesabı açmak için sınırlarında 300’den fazla banka bulunduğunu göz ardı etmemek gerekir. Hem özel hem de kamu bankalarının yer alması vatandaşlar için birçok farklı seçenek sunulmasına yardımcı olur.

Kanton bankalarından, UBSAG ve CreditSuisseGroup istikrarını ön plana alan, endüstri alanlarında en iyi olanlardan, müşteri mevduat kısmına önem verenlere kadar birçok farklı seçenek yer alır. Bu yüzden tüm müşterilerin bankaları araştırarak kendilerine uygun bir banka seçmeyi tercih etmesi gerekir.

İsviçre Bankalarında Nasıl Hesap Açılır?
kredi almak için kredi başvurusu nasıl yapılır
İsviçre bankalarında hesap açmanın avantajları nelerdir?

İsviçre bankalarında hesap açma avantajlarına bakılacak olduğu zaman birçok konu ön plana çıkacaktır. Bunlar;

 1. Makine mühendisliği
 2. Endüstri adımlarını izlemek
 3. Tarım
 4. Eğitim ve iş piyasaları
 5. Enerji
 6. Yüksek derecede servis seviyeleri
 7. Bankacılık sistemlerinde meydana gelen istikrar
 8. Bankacılık gizliliğinde her şeyin çok sıkı yönetilmesi
 9. Asgari düzeyde meydana gelebilecek finansal riskler
 10. Ruble seçenekleri de dahil olmak üzere çok para birimleri ile hesap açma fırsatlarının sunulması
 11. Bankalar tarafından tüm müşterilere karşı gösterilen bireysel yaklaşımlar
 12. Uluslar arası kapsamda uzun bir geçmişi yer alırken yüksek statüleri olan çok çeşitli bankacılık kurumlarının yer alması gibi birçok avantaj ön planda yer alacaktır. Böylece müşteriler istedikleri gibi iyi bir yatırım aracı bulabilecekleri gibi güvenilirlikleri konusunda da akıllarında soru işaretleri kalmayacaktır.

İsviçre ve İsviçre bankaları üzerine daha fazla ilgi çekici içeriğe bankalar kategorimiz üzerinden erişebilirsiniz.

 

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz