2019-2020 eğitim yılında İstabul Arel Üniversitesi’nin eğitim ücretleri; 37.900 TL ile 45.900 TL arasında değişmektedir. Ancak İstanbul Arel Üniversitesi’nde başarı sıralamasına bağlı olarak %75, %50 ve %25 burslu olarak okuma olanağı da bulunmaktadır. Ayrıca İstanbul Arel Üniversitesi; başarı bursu, sanata destek bursu, spor bursu ve ilk 2 tercih bursu gibi burslar vermektedir. Ayrıca İstanbul Arel Üniversitesi’nde çalışan kişilerin çocuklarına %50 oranında burs verilmektedir. Arel Lisesi’nden mezun olan kişiler; üniversite olarak İstanbul Arel Üniversitesi’ni tercih ederlerse, kendilerine %50 oranında burs verilmektedir.

İstanbul Arel Üniversitesi 2019-2020 Eğitim Yılı Ücretleri

İstanbul Arel Üniversitesi 2019-2020 eğitim yılı ücretlerinden bazı örnekler şunlardır:

  • İstanbul Arel Üniversitesi’nde bankacılık ve finans okumak isteyen kişilerin 39.900 TL ödemesi gereklidir.
  • İstanbul Arel Üniversitesi’nde beslenme ve diyetetik okumak isteyen kişilerin 39.900 TL ödemesi gereklidir.
  • İstanbul Arel Üniversitesi’nde elektrik elektronik mühendisliği okumak isteyen kişilerin 42.900 TL ödemesi gereklidir.
  • İstanbul Arel Üniversitesi’nde mimarlık okumak isteyen kişilerin 42.900 TL ödemesi gereklidir.
  • İstanbul Arel Üniversitesi’nde moleküler biyoloji ve genetik okumak isteyen kişilerin 45.900 TL ödemesi gereklidir.
  • İstanbul Arel Üniversitesi’nde psikoloji okumak isteyen kişilerin 45.900 TL ödemesi gereklidir.
  • İstanbul Arel Üniversitesi’nde işletme okumak isteyen kişilerin 39.900 TL ödemesi gereklidir.
  • İstanbul Arel Üniversitesi’nde makine mühendisliği okumak isteyen kişilerin 42.900 TL ödemesi gereklidir.
  • İstanbul Arel Üniversitesi’nde sinema ve televizyon okumak isteyen kişilerin 39.900 TL ödemesi gereklidir.
  • İstanbul Arel Üniversitesi’nde gazetecilik okumak isteyen kişilerin 36.900 TL ödemesi gereklidir.

İstanbul Arel Üniversitesi Başarı Bursu Nedir?

Başarı Bursu verilen kişiler; ücretsiz yüksek lisans ve ücretsiz çift ana dal imkanlarından yararlanabilmektedirler. Not ortalaması en az 3.50 olan ve üniversiteye yerleştiği sıralaması da ilk 10.000’in içerisinde olan kişilere; ücretsiz yüksek lisans imkanı sunulmaktadır. Ancak kişinin üniversiten mezun olduğu dönemin hemen ertesi döneminde ara vermeden yüksek lisansa başlaması kaydı ile kendisine böyle bir hak tanınmaktadır. Normal şartlar altında çift ana dal yapmak isteyen kişilerden ücret alınırken; not ortalaması 3.50 üzeri olan kişilere ücretsiz çift ana dal yapabilme imkanı tanınmaktadır. Ayrıca kişilerin gerekli burs şartlarını sağlaması durumunda; İstanbul Arel Üniversitesi bünyesindeki başka bir bölüme yatay geçiş yapması durumunda bursu devam etmektedir.

İstanbul Arel Üniversitesi Sanata Destek Bursu Nedir?

Sanata Destek Bursu; Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin faydalanabileceği bir burstur. Ayrıca Güzel Sanatlar Fakültesi’ndeki her öğrencinin değil; Grafik Tasarım ile Moda ve Tekstil Tasarımı bölümlerinde okuyan kişilerin yararlanabileceği bir burstur. Kişilerin bu bursu hak edebilmeleri için; özel yetenek sınavına girmeleri, sınavdan başarı ile geçmeleri ve İstanbul Arel Üniversitesi’ne kayıt yaptırmaları gereklidir. Sonrasında bu kişilere %50 oranında burs verilmektedir.

İstanbul Arel Üniversitesi Spor Bursu Nedir?

Spor Bursu; sporculara yönelik verilen bir burstur. Burs verilecek olan spor dalları; İstanbul Arel Üniversitesi tarafından belirlenmektedir. Milli sporculara verilen bir burstur. Verilecek olan bursun miktarı; Mütevelli Heyeti tarafından belirlenmektedir. Kişinin birden fazla burs kazanması durumunda ise iki bursu da alması mümkün değildir. Kişiye kazandığı burslar arasından yüksek oranlı olan burs verilmektedir.

İstanbul Arel Üniversitesi İlk 3 Tercih Bursu Nedir?

İlk 3 Tercih Bursu’nu; tercih listesinin ilk üç sırasından herhangi birine İstanbul Arel Üniversitesi yazan ve bu üniversiteye yerleşen kişiler alabilmektedirler. Kişilere %10 oranında bir burs uygulanmaktadır. Kişinin aynı bursu birden fazla kazanma hakkının oluşması durumunda ise; en yüksek oranlı burs kendisine verilmektedir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz