İş Bankası müşteri hizmetleri merkezi, bünyesinde barındırdığı yüzlerce çalışanı ile Türkiye’nin ilk milli bankası olan ve Irak, İngiltere, Kosova ve Bahreyn gibi ülkelerde de hizmet vermesi nedeniyle çok geniş bir müşteri kitlesine sahip olan İş Bankası’nın müşterileriyle birlikte büyümesini sağlamak için, pek çok platformdan faaliyetlerini yürütmektedir. İş Bankası müşteri hizmetleri ekibi müşterilerin sorularını ve şikayetlerini dinlemek için7/24 çalışan çağrı merkezi ile hizmet vermektedir.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

İş Bankası çağrı merkezi numarası, hem Türkçe hem İngilizce desteği ile İş Bankası müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde kurulmuştur ve 444 02 02 numarası tuşlanarak ulaşılabilir. İş Bankası çağrı merkezine bağlanıldıktan sonra basılacak tuşlara göre yapılabilecek işlemler şu şekildedir:

 • Kayıp, çalıntı kart bilgilerine ulaşmak için 1 tuşlanır.
 • Kişisel verilerin korunmasına ilişkin bilgi almak için (*) tuşlanır.
 • Müşteri numarası veya müşteri şifresi ile bankacılık işlemleri yapmak için 2 tuşlanır.
 • Kart numarası veya kredi kartı şifresi ile bankacılık işlemleri yapmak için 2 tuşlanır.
 • Hesap numarası veya banka kartı şifresi ile bankacılık işlemleri yapmak için 4 tuşlanır.
 • Bankanın en yeni ürün ve hizmetlerinden yararlanmak için ve şifre yenilemek için 5 tuşlanır. Daha sonra Şifre işlemleri için 1, fiyat/oran bilgileri için 2, dijital bankacılık hakkında bilgi için 3, internet bankacılığı güvenlik önlemleri için 4, banka hakkında görüş ve öneri bildirmek için 5 tuşlanır.
 • Maksimum mobil hakkında bilgi almak için 6 tuşlanır.
 • İş bankası müşterilerine özel olan Anadolu Sigorta hata ihbar ve hizmet hattına bağlanmak için 7 tuşlanır.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

İş Bankası müşteri temsilcisine hemen bağlanmak kişiyi, çağrı merkezi arandıktan sonra karşıya çıkan kafa karıştırıcı işlem menüleri arasında seçim yapmak ve aranan işlemi bulmak için zaman harcaman derdinden kurtaracaktır. Müşteri temsilcisine ne yapılmak istendiği ayrıntılı olarak söylenerek işlemin dakikalar içerisinde tamamlanması için yapılması gereken şey, 444 02 02 çağrı merkezi arandıktan sonra 0’a basmaktır. Bu yapıldıktan sonra kişi, müşteri numarası veya müşteri şifresini tuşlayarak müşteri temsilcisine ulaşabilir. Günün yoğunluğuna göre müşteri temsilcisine yönlendirilme süreci 3-5 dakika gibi bir süre almaktadır.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası

İş Bankası müşteri hizmetleri iletişim hatları, 0850 724 0 724 şeklindeki numara ile 0212 316 04 04 şeklindeki faks numarasıdır. Yurtdışından ulaşmak için telefon numarası +90 850 724 0 724 şeklinde olurken yine +90 212 316 04 04 numarasından yurtdışına faks mektubu gönderilebilir. Bunun yanı sıra, İş Bankası genel merkez numarası 0212 316 00 00 şeklindedir.

İş Bankası 0850 724 0 724 numarasıyla bağlanılan telefon şubesinde, kişi işlemlerini gerçekleştirmeden öne sisteme kendini tanıtmalıdır ve bunu 4 farklı yoldan yapabilmektedir:

 • 16 rakamdan oluşan Bankamatik kartı numarası ile tanıtma,
 • Müşteri no/müşteri şifresi ile tanıtma,
 • 11 rakamdan oluşan hesap numarası ile tanıtma,
 • 16 rakamdan oluşan kredi kartı numarası ile tanıtma.

Müşteri hizmetleri telefon numarası aranarak yapılabilecek işlemlere ait listeye ulaşmak için https://www.isbank.com.tr adresine gidildikten sonra ‘’Dijital Bankacılık’’, ‘’Telefon Şubesi’’ bağlantıları takip edildikten sonra ‘’Telefon Şubesi Menüsü’’ butonuna tıklanmalıdır. Açılacak olan PDF dosyası mümkün olan bütün işlemlerin bir listesidir ve:

 • TCKN ve müşteri şifresi ile yapılabilecek işlemler,
 • Kart numarası ve şifresi ile yapılabilecek işlemler,
 • Hesap numarası ve bankamatik kartı şifresi ile yapılabilecek işlemler şeklinde alt başlıklara ayrılıp tablo haline getirilmiştir.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri İnternet Sitesinden

İş Bankası müşteri hizmetlerine internetten ulaşmak için bankanın resmi sitesine https://www.isbank.com.tr bağlantısıyla ulaşıldıktan sonra sitenin en altındaki ‘’İletişim Formu’’ ifadesine tıklanmalıdır. Açılacak olan sayfada:

 • Soru/İstek,
 • Öneri/Görüş,
 • Sorun/İtiraz seçeneklerinden biri seçilir.

Daha sonra iletilmek istenen formun daha detaylı konusu belirlenir. Bu yapıldıktan sonra ‘’Mesajınızı Yazın’’ butonuna tıklanarak mesaj ayrıntılı şekilde yazılır ve böylece form gönderilmiş olur. Gönderilen formun ne durumda olduğunu takip etmek de mümkündür. Bunu yapmak için iletişim formu takip bağlantısına ana sayfadan tıklanır.

Açılan sayfada T.C. kimlik no, referans numarası ve güvenlik kodu girildikten sonra sorgulama butonuna basılarak formun en son durumu sorgulanabilir. İletişim formu gönderilmeden önce merak edilen konunun, sıkça sorulan sorular başlığı altında olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bunu yapmak için ana sayfanın en altındaki ‘’Yardım’’ bağlantısına gidilir. Burada İş Bankası müşteri hizmetleri ekibi, müşteriler tarafından en sık sorulan soruları listelemiş ve hepsine cevaplar vermiştir.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Şubelerden

İş Bankası şubelerinden müşteri hizmetlerine ulaşmak, hafta içi her gün, 09.00-17.30 saatleri arasında, randevu alınarak yapılabilmektedir. Randevu almak için bir İş Bankası şubesi belirlenmeli ve çalışma saatler içerisinde şubenin telefon numarası aranmalıdır. Randevular aramanın yapıldığı günden sonraki en yakın iş günü için alınabilmektedir.

En yakın şubenin nerede olduğu ve şubeye ait telefon numarasının ne olduğu bilgilerine ulaşmak için yapılması gerekenler şu şekildedir:

 • Bankanın ana sayfasının en altındaki ‘’Şube ve ATM’lerimiz’’ seçilir.
 • Açılan sayfadan şube adı girilerek veya detaylı aramaya tıklandıktan sonra şehir ve ilçe bilgileri girilerek ‘’Sonuçları Göster’’ denir.
 • Bilgilere uyan şubeler bir liste halinde görüntülenecektir. Şubelerin haritadaki yerleri de görülebilir. İstenen şubeye liste üzerinden tıklanarak hem şubenin telefon ve faks numarasını öğrenmek, hem de şube için yol tarifi almak mümkündür.

Bunun dışında şubeleri 24 saat açık olma, hafta sonu hizmet verme, engelli vatandaşlara uygun olma özelliklerine göre aramak da, ‘’Detaylı Arama’’ sekmesinin ardından, ‘’Şube Özelliğine göre’’ ifadesinin seçilmesiyle mümkündür.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Sosyal Medyadan

İş Bankası sosyal medya hesapları üzerinden müşteri hizmetleri merkezi, müşterilerin görüşlerine ve önerilerine kulak verdikleri gibi şikayetlerine de çözüm aramaktadırlar. Facebook’ta Türkiye İş Bankası, Twitter’da @isbankasi, Instagram’da isbankasi hesaplarına sahip olan İş Bankası müşteri hizmetleri ekibi, bu platformlardan müşterilerine hızlı geri dönüşler yaparak yardımcı olmaktadır. Bunun yanında hesaplar açıldığından beri yayınlanan bütün reklam filmlerine bu hesaplardan ulaşılabilmektedir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz